W ramach Sendit.pl możesz skorzystać z wysyłki paczki za pośrednictwem Poczty Polskiej Ekspres 24 oraz Poczty Polskiej Kurier 48. Jakie usługi dodatkowe oferują obie opcje i na czym one polegają?

Ten artykuł jest ostatnią częścią cyklu “Usługi dodatkowe firm kurierskich”, w którym prezentowane i wyjaśniane są opcje dodatkowo płatne, jakie oferują poszczególni Przewoźnicy. Z innych części cyklu dowiesz się, jakie usługi dodatkowe oferują firmy DPD, FedEx, InPost oraz UPS i UPS Access Point.

Przeczytaj także:

DPD, UPS, InPost, FedEx czy Poczta Polska to wiodący Przewoźnicy w kraju. Za pośrednictwem brokera kurierskiego Sendit.pl możesz skorzystać z ich usług i nadać paczkę po okazyjnych cenach. 

W tym artykule dowiesz się, jakie usługi dodatkowe oferuje firma kurierska Poczta Polska Ekspres 24 i Poczta Polska Kurier 48, w ramach brokera kurierskiego Sendit.pl.

Usługi dodatkowe Poczta Polska Ekspres 24 i Poczta Polska Kurier 48

Usługi Poczta Polska Ekspres 24 i Poczta Polska Kurier 48 w ramach opcji dodatkowych oferują m.in.:

  • pobranie;
  • powiadomienie SMS/email;
  • ubezpieczenie przesyłki.

Przeczytaj także: Pocztex Ekspres 24 i Pocztex Kurier 48 – różnice

Poczta Polska pobranie

Pobranie w Poczcie Polskiej w ramach usług dodatkowych Ekspres 24 i Kurier 48 jest możliwe do kwoty 20 000 zł. W obu przypadkach kwota pobrania jest zwracana w ciągu 10 dni roboczych od momentu doręczenia paczki do Odbiorcy.

Przeczytaj także: Czym jest fulfilment i dlaczego przydaje się w prowadzeniu biznesu? Brokerzy kurierscy

Poczta Polska powiadomienie SMS/email

Powiadomienie SMS lub email oznacza, że adresat powiadomienia (Nadawca lub Odbiorca przesyłki) otrzymają w wybrany sposób powiadomienie o najważniejszych etapach przesyłki. Z takiego powiadomienia można dowiedzieć się na przykład o numerze listu przewozowego czy dacie planowanego doręczenia paczki. W obu przypadkach – Ekspres 24 i Kurier 48 – powiadomienie email jest darmowe, natomiast powiadomienie SMS to niewielki koszt. 

Poczta Polska ubezpieczenie przesyłki

W ramach usług dodatkowych możesz także skorzystać z ubezpieczenia przesyłki. Jeśli zdecydujesz się nadać paczkę za pośrednictwem usługi Ekspres 24, twoja przesyłka będzie ubezpieczona do kwoty 5 000 zł gratis. Możesz jednak wykupić ubezpieczenie na wyższą kwotę – maksymalnie do 50 000 zł. 

Z kolei wysyłając paczkę za pośrednictwem usługi Kurier 48 twoja przesyłka będzie ubezpieczona na kwotę 1 000 zł. Tu także za dodatkową opłatą możesz skorzystać z wyższej kwoty ubezpieczenia, maksymalnie do 50 000 zł.

Inne usługi dodatkowe Poczta Polska

Inne usługi dodatkowe, świadczone przez Pocztę Polską w opcjach Ekspres 24 i Kurier 48 znajdziesz w cenniku Poczta Polska Ekspres 24 Sendit i cenniku Poczta Polska Kurier 48 Sendit. Więcej informacji możesz uzyskać kontaktując się z naszym Działem Współpracy z Klientem za pośrednictwem formularza kontaktowego.