Jakie usługi dodatkowe oferują firmy kurierskie i na czym one polegają? W kolejnej części cyklu przyglądamy się ofercie usług dodatkowych firmy kurierskiej UPS.

Ten artykuł jest częścią cyklu “Usługi dodatkowe firm kurierskich”, w którym prezentowane i wyjaśniane są opcje dodatkowo płatne, jakie oferują poszczególni Przewoźnicy. Z innych części cyklu dowiesz się, jakie usługi dodatkowe oferują firmy DPD, FedEx, InPost oraz Poczta Polska.

Przeczytaj także: 

W ofercie Sendit.pl, jednego z największych brokerów kurierskich w kraju, znajdują się takie firmy kurierskie jak UPS, InPost, FedEx, Poczta Polska czy DPD. 

W tym artykule wymieniamy usługi dodatkowe, jakie oferuje Przewoźnik UPS oraz UPS Access Point.

Usługi dodatkowe UPS/UPS Access Point

W ramach usług dodatkowych UPS możesz skorzystać z:

  • pobrania;
  • dostawy w 24h;
  • dostawy do południa;
  • ubezpieczenia;
  • zwrotu dokumentów;
  • powiadomienia SMS/email.

UPS pobranie

Pobranie UPS, zwane także COD (Cash on Delivery) oznacza pobranie od Odbiorcy przesyłki kwoty ustalonej przez Nadawcę. W UPS w ramach Sendit.pl maksymalna kwota pobrania wynosi 11 000 zł, a kwota pobierana od Odbiorcy jest przelewana na rachunek Nadawcy w ciągu 10 dni roboczych od momentu doręczenia paczki do Odbiorcy.

UPS dostawa w 24h

Dostawa w 24h UPS to usługa, która gwarantuje dostawę przesyłki w następnym dniu roboczym po odebraniu jej od Nadawcy. Jeśli Przewoźnik nie zdoła wykonać usługę w gwarantowanym terminie, po złożeniu reklamacji Nadawcy przesyłki przysługuje zwrot opłaty podstawowej za przesyłkę i zwrot kosztów usługi “gwarancja 24h”, jakie zostały naliczone dla tej opóźnionej przesyłki.

UPS dostawa do południa

Dostawa do południa paczki wysłanej za pośrednictwem UPS to usługa dodatkowa polegająca na doręczeniu paczki następnego dnia roboczego, do godziny 12:00, w systemie od drzwi do drzwi. Tę usługę dodatkową możesz wybrać jedynie przy nadaniu paczki o wadze do 70 kg i tylko w wybranych obszarach na terenie kraju. 

UPS ubezpieczenie przesyłki

W ramach usług dodatkowych UPS i UPS Access Point możesz skorzystać także z ubezpieczenia przesyłki. W przypadku tradycyjnych usług UPS minimalna kwota ubezpieczenia wynosi 323 zł i jest ona darmowa dla każdej paczki, a maksymalna kwota ubezpieczenia, jakie można wykupić w przypadku usług kurierskich UPS, wynosi 50 000 zł. W UPS Access Point minimalna, darmowa kwota ubezpieczenia przesyłki również wynosi 323 zł, jednak maksymalna kwota ubezpieczenia, możliwa do wykupienia za dodatkową opłatą to 4 000 zł.

UPS zwrot dokumentów

W usługach dodatkowych UPS znajduje się także zwrot potwierdzonych dokumentów (ROD). Jeśli zdecydujesz się z niej skorzystać, w ciągu 5 dni roboczych otrzymasz zwrot potwierdzonych dokumentów, które były załączone do listu przewozowego.

UPS powiadomienia SMS/email

W ramach UPS oraz UPS Access Point możesz też skorzystać z powiadomienia SMS lub email, z których dowiesz się wszystkiego o swojej przesyłce. W obu opcjach powiadomienie email jest darmowe, natomiast powiadomienie SMS – za drobną opłatą.

UPS inne usługi dodatkowe

Korzystając z usług UPS oraz UPS Access Point możesz także skorzystać z innych usług dodatkowych, oferowanych przez tego Przewoźnika. Dowiesz się o nich z naszego cennika UPS Sendit oraz z cennika UPS Access Point Sendit, albo kontaktując się z naszym Działem Współpracy z Klientem przez formularz kontaktowy Sendit.