Usługi dodatkowe oferowane przez firmy kurierskie mają na celu spełnić potrzeby dzisiejszego konsumenta. W ten sposób Przewoźnicy starają się nadążyć za naszym trybem życia, w którym coraz bardziej liczy się czas i elastyczność. Jakie usługi dodatkowe proponuje InPost? Wyjaśniamy, na czym polega każda z nich.

Ten artykuł jest częścią cyklu “Usługi dodatkowe firm kurierskich”, w którym prezentowane i wyjaśniane są opcje dodatkowo płatne, jakie oferują poszczególni Przewoźnicy. Z innych części cyklu dowiesz się, jakie usługi dodatkowe oferują firmy DPD, UPS, FedEx oraz Poczta Polska.

Przeczytaj także: Jakie usługi dodatkowe oferują firmy kurierskie? Usługi dodatkowe DPD Polska w ramach Sendit.pl

Korzystając z usług Sendit.pl możesz wysyłać paczki z pomocą wiodących firm kurierskich w kraju: DPD, UPS, InPost, FedEx czy Poczta Polska. Przewoźnicy oferują zarówno usługi standardowe, jak i usługi dodatkowe. 

W tym artykule dowiesz się, jakie usługi dodatkowe oferuje firma kurierska InPost, w ramach brokera kurierskiego Sendit.pl – zarówno dla Paczkomatów InPost, jak i dla Kuriera InPost.

Usługi dodatkowe Paczkomaty InPost

W ramach usług dodatkowych, przewidzianych w ofercie InPost Paczkomaty, możesz skorzystać m.in. z:

  • pobrania;
  • ubezpieczenia przesyłki;
  • powiadomienia SMS/email.

Przeczytaj także: Nadawanie i odbieranie paczek w paczkomatach InPost [INFOGRAFIKA]

Usługi dodatkowe Kurier InPost

Usługi dodatkowe, z których możesz skorzystać w ramach oferty Kurier InPost, to m.in.:

  • ubezpieczenie przesyłki;
  • pobranie;
  • przeadresowanie;
  • powiadomienie SMS/email.

Przeczytaj także: Chcesz nadać paczkę? Zamów Kuriera InPost

InPost pobranie (COD)

W ramach usług Paczkomaty InPost oraz Kurier InPost Nadawca przesyłki może skorzystać z możliwości wysyłki za pobraniem. W obu przypadkach maksymalna kwota pobrania wynosi 5000 zł. Jeśli wybierzesz pobranie w usłudze Paczkomaty InPost, kwota pobrania trafi na twój rachunek w ciągu 10 dni roboczych, od momentu doręczenia przesyłki do Odbiorcy.

InPost ubezpieczenie przesyłki

Ubezpieczenie przesyłki Paczkomaty InPost jest darmowe do kwoty 1000 zł. Można jednak – za dodatkową opłatą – zwiększyć kwotę ubezpieczenia do 20000 zł. Jeśli chodzi o Kuriera InPost, tu darmowe ubezpieczenie paczki wynosi 200 zł, a ubezpieczenie maksymalne – 50000 zł.

Przeczytaj także: Kiedy paczka z paczkomatu wraca do nadawcy?

InPost powiadomienie SMS/email

Wysyłając paczkę za pośrednictwem Paczkomatów InPost, jak i Kuriera InPost powiadomienie email o aktualnych procesach wysyłkowych otrzymasz gratis. Powiadomienie SMS jest płatne – 20 gr netto.

InPost przeadresowanie przesyłki

Jeśli zamawiasz paczkę do domu, ale nie będziesz mieć możliwości odebrania jej osobiście, możesz skorzystać z opcji dodatkowej, jaką jest przeadresowanie przesyłki na inny adres, pod którym ktoś będzie mógł odebrać ją za ciebie. 

InPost inne usługi dodatkowe

Wysyłając paczkę przez Sendit.pl możesz także skorzystać z innych opcji dodatkowych, które oferuje InPost. Więcej na temat usług dodatkowych InPost dowiesz się z naszego cennika Paczkomaty InPost Sendit, cennika Kurier InPost Sendit oraz kontaktując się przez formularz kontaktowy z naszym Działem Współpracy z Klientem.