Firma InPost do tej pory była kojarzona głównie z maszynami do odbierania i nadawania paczek. W ofercie Sendit.pl pojawiła się usługa Kurier InPost, która zwiększy możliwości logistyczne twojego e-sklepu oraz umożliwi nadawanie przesyłek większych wagowo, niż jest to możliwe w automatach paczkowych. Poniżej garść najważniejszych informacji!

Kurier InPost – dla klientów indywidualnych oraz biznesowych

Dla kogo Kurier InPost? Usługa jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i e-sklepów. Jeśli kiedykolwiek wysyłałeś paczkę w automacie paczkowym, z pewnością wiesz, że wiąże się to ze ścisłym przestrzeganiem ograniczeń wymiarowych oraz wagowych. 

Jakie są wymiary paczek w Kurier InPost? W tej usłudze waga paczki standardowej została zwiększona do 50 kg, a maksymalna dopuszczalna długość paczki wynosi 120 cm (suma wymiarów: wysokość x długość x szerokość: 220 cm). Dzięki temu nadając paczkę przez Sendit.pl i wybierając Przewoźnika InPost, możesz nadawać paczki o nieco większych gabarytach. 

Przeczytaj także: Jak nadać paczkę w paczkomacie?

Jak wygląda nadanie paczki standardowej przez Kuriera InPost?

Jak nadać paczkę InPost? Jeśli nadajesz paczkę za pomocą tej usługi, z pewnością chcesz wiedzieć, co oferuje przewoźnik w jej ramach. Oto najważniejsze informacje:

Paczka standardowa

  • Zamówienie złożone do godziny 12:00 – odbiór paczki będzie realizowany jeszcze tego samego dnia, a przewidywany termin jej doręczenia to następny dzień roboczy;
  • Zamówienie złożone po godzinie 12:00 będzie potraktowane jako nadane w następnym dniu roboczym;
  • Przesyłka nadana Kurierem InPost za pośrednictwem brokera Sendit.pl jest objęta pełnym trackingiem, czyli możliwością śledzenia realizacji usługi – od momentu odebrania paczki przez kuriera, aż do dostarczenia jej Odbiorcy;
  • Każda paczka standardowa jest objęta podstawowym ubezpieczeniem na kwotę 200 zł;
  • Jeśli kurier nie zastanie Odbiorcy pod wskazanym adresem, podejmie jeszcze jedną próbę doręczenia przesyłki.

Dodatkowo nadając paczkę usługą Kurier InPost możesz opcjonalnie wybrać ubezpieczenie przesyłki do 50000 zł oraz powiadomienia SMS i e-mail.

Uwaga! Nadając paczkę Kurierem InPost konieczne jest wydrukowanie listu przewozowego.

Jak zamówić kuriera InPost?

To proste – wystarczy zarejestrować się na Sendit.pl i nadając paczkę za pośrednictwem platformy po wpisaniu gabarytów paczki wybrać tę usługę z listy dostępnych ofert. 

Do której godziny jeździ kurier InPost? W jakich godzinach jeździ kurier InPost?

Firma InPost na swojej stronie informuje, że odbiory paczek nadanych kurierem odbywają się od poniedziałku do piątku od godziny 10:00 do 17:00.

Przeczytaj także: Godziny odbioru paczek przez kuriera ‒ wszystko zależy od Przewoźnika

Jaka waga dla paczek gabarytowych w Kurierze InPost?

Nadając przesyłkę korzystając z tej usługi może zdarzyć się tak, że przekroczy ona dopuszczalną dla paczek standardowych wagę 50 kg. W takich przypadkach operator tej usługi zastrzega sobie prawo do naliczenia dodatkowej opłaty za wykrycie paczki gabarytowej oraz za każdy kilogram ponad standardowe 50 kg. Dokładne informacje oraz ceny znajdziesz w cenniku Kuriera InPost, zamieszczonego na Platformie Sendit.pl. Musisz również wiedzieć, że jeśli waga gabarytowa twojej paczki przekracza 70 kg, zostanie ona potraktowana i wyceniona jako przesyłka paletowa.  Za każdy element niestandardowy, na przykład nie opakowanie przesyłki w pudełko kartonowe, również zostanie naliczona opłata dodatkowa, zgodnie z cennikiem usługi.

Co się stanie, jeśli paczka nie zostanie odebrana przez odbiorcę?

Jeśli nadana przez ciebie paczka nie zostanie odebrana przez adresata przy pierwszej próbie doręczenia jej przez kuriera, wykona on jeszcze jedną próbę doręczenia w kolejnym dniu roboczym. Po drugim nieudanym podejściu przesyłka będzie czekała na odbiór przez 3 kolejne dni robocze we wskazanym miejscu i czasie – dokładne informacje adresat przesyłki otrzyma w powiadomieniu od Przewoźnika. 

Uwaga! Zasada 2 prób doręczenia przesyłki obowiązuje przez cały rok, za wyłączeniem listopada i grudnia. W tych miesiącach najczęściej i najchętniej korzystamy z opcji wysyłki towaru w paczkach, choćby ze względu na listopadowe święto wyprzedaży – Black Friday, ostatkowy Cyber Monday czy święta Bożego Narodzenia, kiedy większość prezentów gwiazdkowych kupujemy w sieci. Jeśli będziesz korzystać z opcji nadania paczki przy pomocy Kuriera InPost, wiedz o tym, że ze względu na duże obłożenie kurier już po pierwszej nieudanej próbie doręczenia przesyłki pozostawi pod wskazanym adresem awizo lub wyśle powiadomienie SMS lub e-mail o miejscu, w którym można odebrać przesyłkę przez kolejne 3 dni robocze. Zamawiając paczkę Kurierem InPost pamiętaj także, że Przewoźnik nie dostarczy jej do skrytek pocztowych Poczty Polskiej S.A.

Przesyłka niedoręczalna – czy wróci do nadawcy?

Czasem zdarza się tak, że odbiorca z różnych przyczyn nie chce odebrać nadanej do niego przesyłki (na przykład odmawia uiszczenia kwoty pobrania), lub nie może jej odebrać ponieważ w liście przewozowym błędnie podano adres doręczenia. Są to przyczyny niezależne od Przewoźnika, dlatego za powracającą paczkę Nadawca będzie musiał uiścić opłatę za zwrot oraz za ubezpieczenie przesyłki. Stosowną opłatę Nadawca będzie musiał zapłacić Przewoźnikowi również wtedy, gdy sam odmówi przyjęcia przesyłki zwrotnej. 

Jeśli z jakichś powodów, będąc Nadawcą przesyłki, odmówisz przyjęcia jej zwrotu, paczka zostanie skierowana do punktu i będzie oczekiwała na odebranie przez kolejne 3 dni robocze. Po tym czasie Przewoźnik uzna ją za niedoręczalną i skieruje do Magazynu Przesyłek Niedoręczalnych Operatora.

Kurier InPost vs. konkurencja – porównanie cen

Zadaniem brokera kurierskiego, takiego jak Sendit.pl jest nie tylko umożliwienie klientom wysyłania paczek bez podpisywania umów z Przewoźnikami, skomplikowanych formalności czy po prostu – taniej. Platforma Sendit gromadzi także w jednym miejscu atrakcyjne oferty od największych firm kurierskich, dzięki czemu nadając paczkę możesz bez większego trudu porównać usługi takich Przewoźników, jak: DPD, Fedex, UPS, Poczta Polska, InPost. Dzięki temu sam decydujesz o tym, z usług którego Przewoźnika chcesz skorzystać. 

Poniżej znajdziesz cenniki współpracujących z Sendit.pl Przewoźników. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z poszczególnymi ofertami: