Firmy kurierskie oprócz standardowych usług oferują także szereg usług dodatkowych, dzięki którym mogą być bliżej potrzeb dzisiejszego klienta. Jakie usługi dodatkowe oferuje firma kurierska DPD Polska? Podpowiadamy i wyjaśniamy, na czym one polegają.

Ten artykuł jest częścią cyklu “Usługi dodatkowe firm kurierskich”, w którym prezentowane i wyjaśniane są opcje dodatkowo płatne, jakie oferują poszczególni Przewoźnicy. Z następnych części cyklu dowiesz się, jakie usługi dodatkowe oferują firmy InPost, UPS, FedEx oraz Poczta Polska.

Za pośrednictwem brokera kurierskiego Sendit.pl możesz skorzystać z usług kilku wiodących firm kurierskich w kraju. Należą do nich DPD, UPS, InPost, FedEx czy Poczta Polska. W ich ofertach znajdują się zarówno usługi standardowe, dotyczące przesyłek od punktu A do punktu B, jak i usługi dodatkowe, dzięki którym oferta firmy staje się bardziej elastyczna, a klient – może maksymalnie dopasować ją do swoich potrzeb. 

W tym artykule dowiesz się, jakie usługi dodatkowe oferuje firma kurierska DPD Polska, w ramach brokera kurierskiego Sendit.pl.

Usługi dodatkowe DPD

DPD Polska oferuje w ramach usług dodatkowych m.in:

  • dostarczenie terminowe: na rano, do południa i w sobotę;
  • ubezpieczenie przesyłki do 50000 zł;
  • COD do 15000 zł;
  • potwierdzenie doręczenia przesyłki;
  • powiadomienie SMS i e-mail;
  • zwrot potwierdzonych dokumentów;
  • materiały operacyjne;
  • odbiór własny/doręczenie do rąk własnych.

DPD przesyłka na rano

Dostarczenie na rano oznacza, że swoją przesyłkę otrzymasz następnego dnia roboczego do godziny 9:30. Należy jednak zaznaczyć, że ta opcja dodatkowa obowiązuje jedynie paczki o wadze do 30 kg, w systemie dostawy od drzwi do drzwi. W ramach usługi dodatkowej “przesyłka na rano” od 1 listopada do 1 marca przesyłki są doręczane do 10:30. 

DPD przesyłka do południa

Przesyłka do południa oznacza, że twoja paczka dotrze do ciebie w następnym dniu roboczym do godziny 12:00, jeśli nadanie i odbiór odbędą się w systemie od drzwi do drzwi. Podobnie jak w przypadku dostarczenia na rano, ta opcja dodatkowa dotyczy wyłącznie paczek o wadze do 30 kg i jest świadczona w wybranych obszarach kraju. 

Przeczytaj także: Droga paczki od nadawcy do odbiorcy [INFOGRAFIKA]

DPD dostawa w sobotę

Z opcji dodatkowej “dostawa w sobotę” możesz skorzystać zamawiając tę usługę dopiero w czwartek po godzinie 17:00, maksymalnie do piątku do godziny 12:00, jeśli twoja paczka ma wagę do 30 kg.

DPD dodatkowe ubezpieczenie przesyłki

Nadając paczkę przez Sendit.pl i korzystając z firmy kurierskiej DPD każda przesyłka jest ubezpieczona w cenie do kwoty 1000 zł. W ramach usługi dodatkowej możesz jednak zwiększyć kwotę ubezpieczenia przesyłki aż do 50000 zł. 

DPD przesyłka za pobraniem (COD)

Jeśli chodzi o przesyłkę za pobraniem, nazywaną także COD (Cash on Delivery), maksymalna kwota pobrania wynosi 15000 zł, a jeśli przekracza 1000 zł – podlega dodatkowemu ubezpieczeniu do wartości kwoty pobrania. 

Przeczytaj także: Gdzie trafiają nieodebrane przesyłki?

DPD potwierdzenie doręczenia przesyłki

Kolejną z opcji dodatkowych jest potwierdzenie doręczenia przesyłki, które jako jej Nadawca możesz otrzymać w wersji elektronicznej lub wersji papierowej.

DPD powiadomienie SMS/email

W ramach usług dodatkowych DPD Polska możesz także skorzystać z powiadomienia SMS lub email, dzięki którym dowiesz się na jakim etapie realizacji usługi znajduje się twoja przesyłka. Wiadomość jest wysyłana automatycznie i zawiera pełne informacje zarówno o samej przesyłce (numer listu przewozowego, data planowanego doręczenia paczki) jak i informację o jej Nadawcy.

DPD zwrot dokumentów (ROD)

Zwrot potwierdzonych dokumentów, nazywany także ROD (Return Of Documents) jest usługą polegającą na dostarczeniu Nadawcy przesyłki podpisanych dokumentów. Dzięki temu ma on pewność obiegu dokumentacji oraz tego, że Adresat przesyłki się z nimi zapoznał, wypełnił i podpisał. Z tej usługi bardzo często korzysta się w przypadku faktur lub pisemnych potwierdzeń odbioru przesyłki. 

DPD materiały operacyjne

Jeśli przez DPD i za pośrednictwem Sendit.pl nadajesz więcej niż 30 paczek miesięcznie, możesz zamówić także darmowe materiały operacyjne tego Przewoźnika. Zapłacisz jedynie za ich kompletację i wysyłkę. Aby zamówić darmowe materiały operacyjne musisz zgłosić taką chęć przez formularz kontaktowy Sendit.

DPD odbiór własny lub doręczenie do rąk własnych

Opcja odbioru własnego polega na osobistym odebraniu przesyłki z oddziału lub punktu Przewoźnika. Na odbiór własny będzie ona czekać przez 3 dni robocze od dnia doręczenia. Ta opcja jest wygodna zwłaszcza wtedy, gdy nie masz możliwości zamówienia kuriera do domu. Jej minusem jest jednak dostępność punktów i oddziałów Przewoźnika, jeśli w twojej miejscowości takowych brakuje. 

Doręczenie do rąk własnych to dodatkowa opcja, którą możesz wybrać jeśli chcesz mieć pewność, że przesyłkę odebrał jej Adresat, a nie osoba postronna. Kurier potwierdza tożsamość Odbiorcy przesyłki przy pomocy dokumentu ze zdjęciem oraz kodu PIN, który Odbiorca otrzyma w dniu doręczenia w wiadomości SMS lub email.

Przeczytaj także: Kurier nie odebrał paczki – co zrobić?

Inne usługi dodatkowe od DPD Polska

W ramach brokera kurierskiego Sendit możliwe jest także skorzystanie z innych opcji dodatkowych, oferowanych przez firmę kurierską DPD, takich jak na przykład: zwrot przesyłki niedoręczalnej. Więcej na temat usług dodatkowych DPD dowiesz się z naszego cennika DPD Sendit oraz w bezpośrednim kontakcie z Działem Współpracy z Klientem, który jest możliwy przez formularz kontaktowy.