Nadając paczki za pośrednictwem firm kurierskich możemy skorzystać także z usług dodatkowych, jakie oferują poszczególni Przewoźnicy. Jakie usługi dodatkowe oferuje firma kurierska FedEx? Wyjaśniamy, na czym one polegają.

Ten artykuł jest częścią cyklu “Usługi dodatkowe firm kurierskich”, w którym prezentowane i wyjaśniane są opcje dodatkowo płatne, jakie oferują poszczególni Przewoźnicy. Z innych części cyklu dowiesz się, jakie usługi dodatkowe oferują firmy DPD, UPS, InPost oraz Poczta Polska.

Przeczytaj także:

Broker kurierski Sendit.pl oferuje dostęp do największych firm kurierskich w kraju: DPD, UPS, InPost, FedEx czy Poczta Polska – w atrakcyjnych i często bardzo konkurencyjnych cenach nawet względem samych Przewoźników. 

Z tego artykułu dowiesz się, jakie usługi dodatkowe oferuje FedEx, w ramach usług brokera kurierskiego Sendit.pl.

Usługi dodatkowe FedEx

W ramach usług dodatkowych, oferowanych przez FedEx, możesz skorzystać m.in. z:

  • pobrania;
  • ubezpieczenia;
  • powiadomienia SMS/email;
  • potwierdzenia doręczenia paczki w wersji elektronicznej (odbiór własny/doręczenie do rąk własnych).

Przeczytaj także: Fit to Travel – FedEx ujednolica standardy pakowania przesyłek

FedEx pobranie

Wysyłka za pobraniem FedEx polega na pobraniu od Odbiorcy paczki kwoty ustalonej przez Nadawcę. Maksymalnie może ona wynosić 10000 zł. Pamiętaj, że każda przesyłka za pobraniem w FedEx obowiązkowo podlega dodatkowemu ubezpieczeniu do wysokości wartości pobrania. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z przesyłki za pobraniem w ramach usług dodatkowych FedEx, kwota pobrania wpłynie na twoje konto w ciągu 10 dni roboczych, licząc od momentu doręczenia przesyłki do Odbiorcy.

FedEx ubezpieczenie przesyłki

W ramach usług dodatkowych, oferowanych przez firmę kurierską FedEx możesz także skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia przesyłki. Każda przesyłka, bez względu na wielkość i wagę, jest ubezpieczona gratis do 1000 zł. Możesz jednak rozszerzyć kwotę ubezpieczenia do 50000 zł, za dodatkową opłatą.

Przeczytaj także: Przesyłka gabarytowa – czym jest i jak ją wysłać?

FedEx powiadomienie SMS/email

W ramach usług dodatkowych FedEx możesz skorzystać także z powiadomienia SMS lub powiadomienia email. Będzie miało ono formę automatycznej wiadomości, którą Nadawca i Odbiorca otrzymają na swój adres email lub telefon komórkowy. W powiadomieniu znajdą się informacje o poszczególnych etapach przesyłki. Pamiętaj jednak, że w przypadku usługi dodatkowej powiadomienie SMS jest ona dostępna wyłącznie w przypadku transportu krajowego. 

FedEx potwierdzenie doręczenia przesyłki

Usługi dodatkowe oferowane przez firmę FedEx obejmują także potwierdzenie doręczenia przesyłki. Dzięki niej masz pewność, że twoją paczkę odebrał jej Odbiorca lub osoba przez niego upoważniona*.

*Podczas pandemii COVID-19 Kurierzy nie są zobowiązani do zbierania podpisów od Odbiorców przesyłek.

Przeczytaj także: Jak zabezpieczyć przesyłkę przed wilgocią?

FedEx inne usługi dodatkowe

Jeśli korzystasz z wysyłki paczki przez brokera kurierskiego Sendit i wybierasz firmę kurierską FedEx, możesz skorzystać także z kilku innych opcji dodatkowych, jakie oferuje ta firma kurierska. Więcej na temat usług dodatkowych FedEx dowiesz się z naszego cennika FedEx Sendit oraz z rozmowy z naszym Działem Współpracy z Klientem – skontaktuj się z nim przez formularz kontaktowy Sendit.