Nadając paczki często zastanawiamy się, które rozwiązanie dotyczące przesyłek będzie dla nas bardziej opłacalne finansowo oraz najbardziej komfortowe. Mamy do wyboru znane firmy kurierskie, jak i paczkomaty InPost. Każdy sposób ma swoje wady i zalety, a decyzja powinna zapaść po ustaleniu potrzeb i oczekiwań.

Dla kogo paczkomaty?

Z firmami kurierskimi mamy do czynienia od zawsze, natomiast paczkomaty to wciąż nowość, która jednak na stałe zagościła na polskim rynku. Chyba największą zaletą paczkomatów są niskie koszty przesyłki. Małą paczkę możemy wysłać od ok. 10 złotych. Kolejną zaletą, która dotyczy odbiorców paczek są elastyczne godziny odbioru. Gdy żyjemy w nawale obowiązków i trudno nam się umówić z kurierem, najlepszym rozwiązaniem są właśnie paczkomaty InPost. W paczkomatach możemy odbierać i nadawać przesyłki 24 godziny na dobę, poza godzinami pracy kurierów i Poczty Polskiej.

Paczkomaty InPost są dostępne w każdym większym mieście w Polsce i nie trudno je znaleźć przy kluczowych punktach, takich jak supermarkety, stacje benzynowe czy centra handlowe. W tych miejscach bywamy nawet codziennie, więc odbiór czy nadanie paczki nie sprawi nam żadnego problemu. Cała operacja trwa nawet kilkanaście sekund! Paczkomaty są dedykowane osobom i firmom, które nadają i odbierają małe i średniej wielkości paczki – do 25 kilogramów oraz wymiarów 41x38x64 cm. Ze względu na ograniczoną wielkość kasetki na przesyłki, nie są dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcemy nadać duże i ciężkie paczki.

A może jednak kurier?

Usługi renomowanych firm kurierskich takich jak DPD, FedEx, UPS, Poczta Polska Expres 24 oraz Kurier 48 są niezwykle wygodną opcją podczas wysyłki i odbioru paczek. Nie musimy nigdzie jeździć czy stać w kolejkach. Jak zamówić kuriera? Wystarczy zapakować paczkę i ustalić godzinę odbioru lub nadania przesyłki. Dodatkowo istnieje bardzo dobre rozwiązanie dla zapracowanych osób oraz tych, którym zależy na ekspresowej przesyłce. Korzystając z usług firmy kurierskiej możemy zamówić dostawę w sobotę, kiedy na pewno będziemy w domu lub z gwarancją doręczenia przesyłki w następnym dniu roboczym. Innymi opcjami jest doręczenie do rąk własnych oraz zwrot potwierdzonych dokumentów. Ponadto możemy zamówić powiadomienie e-mail lub SMS w momencie odbioru przesyłki przez adresata.

Profesjonalna i komfortowa obsługa kosztuje nieco więcej niż paczkomaty. Za małą paczkę o wymiarach 20×20 cm i o wadze 1 kg zapłacimy od ok. 14,99 zł. Jest to stosunkowo niska cena oszacowana na portalu wysyłkowym Sendit. Usługi kurierskie zamówione bezpośrednio są droższe. Sendit jest platformą, dzięki której możemy zamówić kuriera online w kilku prostych krokach bez podpisywania umowy, za niższą cenę oraz bez określania wolumenu paczkowego. Z tych względów jest to idealne rozwiązanie dla klientów indywidualnych, którzy nie mogą liczyć na korzystną umowę zawieraną bezpośrednio z kurierem.

Jak zamówić kuriera lub nadać przesyłkę z InPost?

Nadawanie paczek niezależnie czy przez kuriera czy też paczkomaty InPost jest bardzo łatwe. Wystarczy zarejestrować się na portalu Sendit, określić wymiary i wagę paczki oraz podać adres odbiorcy. Na tej podstawie zostanie wyliczony dokładny koszt nadania paczki za pośrednictwem renomowanych kurierów oraz paczkomatów InPost. Wybór należy tylko do nas! Obydwa rozwiązania są bardzo korzystne, musimy tylko określić swoje oczekiwania i potrzeby.