Jak zabezpieczyć przesyłkę przed wilgocią? Jeśli martwisz się o to, że twoja paczka zamoknie podczas transportu do Odbiorcy, mamy dla ciebie kilka wskazówek jak tego uniknąć.

Droga paczki od Nadawcy do Odbiorcy często bywa długa i z wieloma przystankami w trakcie. W dużym skrócie nasze przesyłki są transportowane w furgonetce kurierskiej, sortowane na magazynie, przerzucane do sortowni i ponownie transportowane przez kuriera. W trakcie drogi może więc zdarzyć się tak, że twoja paczka będzie narażona na ewentualne zamoczenie przez inną uszkodzoną przesyłkę z płynną zawartością, albo po prostu – podczas przenoszenia na zewnątrz w czasie ulewnego deszczu.

Przeczytaj także: Droga paczki od nadawcy do odbiorcy [INFOGRAFIKA]

Nic więc dziwnego w tym, że wysyłając wrażliwe na wilgoć przedmioty możemy martwić się o ich bezpieczeństwo podczas transportu. Niestety, owijanie pudełka folią stretch, choć zdarza się często, nie jest dobrym pomysłem. Tak przygotowana paczka jest trudna w sortowaniu maszynowym i wymaga pomocy pracownika sortowni. Jest też sprzeczna z wytycznymi pakowania przesyłek, które są wymagane w poszczególnych firmach kurierskich. Jak więc zabezpieczyć przesyłkę przed wilgocią?

Zabezpieczenie zawartości paczki przed wilgocią

Jeśli wysyłasz w paczce kurierskiej przedmioty, które nie mogą mieć kontaktu z wilgocią (na przykład kartki okolicznościowe, zaproszenia, ubrania itd.), zabezpiecz je od wewnątrz. Możesz wykorzystać do tego folię stretch lub folię bąbelkową i owinąć nimi szczelnie wysyłany przedmiot. Jeśli nie posiadasz takich produktów, do zabezpieczenia zawartości przesyłki możesz wykorzystać zwykłą reklamówkę foliową. 

Przeczytaj także: Czym wypełnić paczkę do wysyłki kurierem? 9 sposobów

Kolejnym, choć nieco mniej popularnym sposobem zabezpieczenia zawartości paczki przed wilgocią jest użycie specjalnych pochłaniaczy wilgoci. Te niewielkie paczuszki z kryształkami żelu krzemionkowego skutecznie absorbują wilgoć z otoczenia i nie wpływają na jakość czy zapach transportowanych przedmiotów. Co więcej, żel krzemionkowy nie jest toksyczny, a więc jego użycie jest całkowicie bezpieczne dla produktów w paczce.

Nie zapomnij także o wypełnieniu pustych przestrzeni w paczce, dzięki czemu wysyłane produkty zyskają większą odporność na ewentualne uszkodzenia podczas transportu lub sortowania w magazynie. 

Wszelkie wątpliwości odnośnie pakowania przesyłek i właściwego przygotowania ich do transportu możesz rozwiać korzystając z naszych poradników pakowania Sendit.