Dynamiczny rozwój e-commerce sprawia, że wartość zagranicznego obrotu, zwłaszcza w wolumenie przesyłek ekonomicznych, systematycznie rośnie. Eksport paczek odbywa się przede wszystkim do krajów europejskich, zwłaszcza do Niemiec, Czech, na Słowację i Litwę. Jak wysyłać zagraniczne paczki, aby dotarły do odbiorców szybko i bezpiecznie?

Jednolite zasady dotyczące kupna, zwrotu i reklamowania towarów obowiązujące we wszystkich krajach UE sprawiły, że coraz więcej e-sklepów realizuje zamówienia z zagranicy. Polski e-commerce rośnie w siłę, a sprzedawcy zacierają ręce!

Paczka za granicę — ważne detale

Możliwość wysyłki produktów zagranicznym klientom to ogromna szansa dla polskich sprzedawców. Tę można jednak skutecznie wykorzystać lub… szybko zmarnować. Nawet jeśli oferujesz znakomitej jakości produkty. Jak to możliwe? Na satysfakcję klienta, korzystającego z usług e-sklepu wpływa bowiem nie tylko jakość samego towaru, ale również dodatkowe parametry. Jednym z kluczowych jest szybkość i cena dostawy. Pierwszego wrażenia nie da się zrobić ponownie. Jeśli klient zapłaci za przesyłkę krocie i będzie musiał czekać na nią zbyt długo, z pewnością nie wróci do sklepu… a fama o kiepskiej obsłudze rozniesie się szybciej, niż myślisz.

Bezpieczeństwo zagranicznych przesyłek

Wysyłając przesyłkę za granicę, zadbaj o kilka kluczowych kwestii. Oprócz ceny i szybkości dostawy kluczowe jest także bezpieczeństwo zawartości. To należy rozumieć nie tylko jako dostarczenie przesyłki międzynarodowej do odbiorcy w całości, bez uszkodzeń, ale również jako dotrzymanie zadeklarowanego czasu dostawy i możliwość ubezpieczenia przesyłanych towarów. Równie ważne jest potwierdzenie doręczenia (dzięki niemu będziesz miał pewność, że odbiorcą odebrał przesyłkę) oraz zwrot przesyłki niedoręczalnej do nadawcy.

Ważny wybór dostawcy

Wysyłając przesyłkę za granicę, możesz skorzystać z usług Poczty Polskiej lub wybranej firmy kurierskiej. Alternatywą dla obu opcji jest wybór brokera kurierskiego — podmiotu, który współpracuje z wieloma firmami kurierskimi. Dlaczego warto wybrać brokera?

Szybka i bezpieczna wysyłka dzięki brokerowi

  • Korzystając z usług brokera, wysyłasz przesyłkę kurierem. Taka forma dostawy jest najbardziej preferowana przez klientów e-sklepów. Jest też bardzo bezpieczna, pozwala precyzyjnie określić czas dostarczenia, a cena za wysyłkę często obejmuje ubezpieczenie zawartości (za dodatkową opłatą istnieje możliwość zwiększenia sumy ubezpieczenia). To jednak nie wszystko. W przeciwieństwie do wysyłki za pośrednictwem Poczty Polskiej, skorzystanie z usług kuriera nie wymaga dostarczania przesyłki do placówki. Aby wysłać paczkę, wystarczy ją przygotować, wypełnić internetowy formularz, i wręczyć pakunek gońcowi.
  • Dodatkowym walorem brokera, który pozwala mu górować nad pojedynczymi firmami kurierskimi, są atrakcyjne ceny i możliwość porównania ofert wielu dostawców. Broker dysponuje ofertami aż kilkunastu przewoźników. Dzięki temu może zaproponować konkurencyjne ceny. Nawet osobom, które wysyłają przesyłki jedynie sporadycznie. Dzięki brokerowi w ciągu zaledwie kilku minut porównasz oferty poszczególnych firm i wybierzesz tę, którą najlepiej spełni Twoje oczekiwania: w zakresie ceny, optymalnego czasu dostarczenia paczki, ubezpieczenia zawartości czy możliwości dostarczenia przesyłki o niestandardowych wymiarach.

Dzięki brokerowi skutecznie połączysz najwyższe bezpieczeństwo wysyłki z niską ceną i szybkim czasem dostarczenia paczki.

Przeczytaj także: