Zdarza ci się sprzedawać przez internet – na portalach aukcyjnych lub lokalnych marketplace? Z pewnością wiesz, że najwygodniejszą formą wysyłki paczki jest wysyłka kurierem. Co jednak, jeśli wysyłka nie zdarza się często, albo nie chcesz zobowiązywać się wobec konkretnej firmy kurierskiej? Jak wysłać paczkę firmą kurierską bez podpisywania umowy? 

Internet jest obecnie najpopularniejszym miejscem wymiany dóbr, zarówno dla sklepów internetowych, jak i osób prywatnych. Nic w tym dziwnego, ponieważ sam handel elektroniczny niesie za sobą szereg zalet: od atrakcyjnych cen (często niższych niż w sklepach stacjonarnych) po swobodę zakupową i brak ograniczeń czasowych. Dlatego tak chętnie robimy zakupy przez internet, a także posługujemy się nim wtedy, gdy chcemy pozbyć się produktów, których już nie potrzebujemy. 

Niestety, schody zaczynają się w momencie wyboru dostawy zamówienia. Czasami “odbiór osobisty” nie wchodzi w grę, dlatego decydujemy się na wysyłkę zamówienia kurierem. Czy można wysłać paczkę kurierem bez podpisywania umowy? Jak wysłać paczkę tanio, aby wysyłka nie była droższa niż zawartość paczki? 

Przeczytaj także: Kurier nie odebrał paczki – co zrobić?

Kurier bez umowy? Oczywiście!

Nie lubimy formalności, ani zobowiązywania się na wyłączność umowami. Dlatego coraz częściej korzystamy z funkcjonalności, zapewniających nam przede wszystkim swobodę wyboru i tego samego oczekujemy od dostawców usług. Jednak – w myśl braku zobowiązań i szeroko pojętej elastyczności – czy można wysłać paczkę bez podpisania umowy z Przewoźnikiem? Odpowiedzią na to są brokerzy kurierscy, tacy jak Sendit.pl czy Apaczka.pl.

Przeczytaj także: Kiedy paczka z paczkomatu wraca do nadawcy?

Jak podjąć współpracę z brokerem kurierskim? 

Wystarczy założyć konto na jednej z platform i zaakceptować regulamin. Założenie oraz utrzymanie konta nic nie kosztuje, za to oferuje naprawdę wiele udogodnień, zarówno dla klientów fizycznych, jak i klientów biznesowych. Jakie to udogodnienia? Szeroki wybór kurierów, różne sposoby odbioru i doręczenia przesyłek, atrakcyjne ceny względem ofert Przewoźników oraz brak zobowiązań: jeśli nadajesz paczki regularnie – super! Jeśli paczki wysyłasz rzadko lub jest to jednorazowa potrzeba – nic się nie stanie, dołącz do nas i skorzystaj.

Tanie przesyłki kurierskie – zalety agregatora paczek

Współpraca z brokerem kurierskim bez podpisywania wiążącej umowy z firmą kurierską jest kwintesencją wolności i elastyczności obsługi. Mało tego – często kosztuje mniej, niż ta sama usługa zakupiona bezpośrednio u Przewoźnika. Co więcej, wspomniani wyżej brokerzy kurierscy wychodzą naprzeciw także mniejszym lub większym e-sklepom, oferując technologiczne funkcjonalności i stając się tym samym nie tylko pośrednikiem usług kurierskich, ale także platformami technologicznymi. 

Przeczytaj także: Pocztex Ekspres 24 i Pocztex Kurier 48 – różnice

Niepodważalną zaletą korzystania z usług tzw. agregatora paczek, czyli brokera kurierskiego jest też dowolność wyboru Przewoźnika. Sendit.pl czy Apaczka.pl w swoich ofertach mają szeroki wybór firm kurierskich, zarówno dla przesyłek krajowych, jak i międzynarodowych. Tylko i wyłącznie od twojego upodobania zależy, z jakiego operatora kurierskiego skorzystasz. 

 

Załóż darmowe konto na Sendit.pl

i wysyłaj paczki bez podpisywania umów z firmami kurierskimi!