Wysyłanie przesyłek kurierskich stało się dziecinnie proste. Nie musimy nawet wychodzić z domu, wystarczy wejść na stronę wybranego przewoźnika i wypełnić formularz, by otrzymać wycenę przesyłki i gotowy list przewozowy. Następnie musimy tylko zapakować paczkę, nalepić na nią etykietę i dostarczyć do jednego z punktów nadania albo poczekać na przyjazd kuriera, który ją od nas odbierze. Tylko skąd mamy pewność, że cena nadania, którą musimy zapłacić jest konkurencyjna względem innych firm? Może na rynku są inne, tańsze? Jak w takim razie znaleźć taniego kuriera?

Jak wysłać paczkę kurierem?

Klienci detaliczni, czyli osoby prywatne nadające paczki np. do bliskich i znajomych, mogą skorzystać z ofert kilku firm kurierskich, które działają na naszym rynku. Każda firma ma trochę inne ceny i inny regulamin nadawania paczek. Różnią się one przede wszystkim cennikiem dopłat za usługi oraz tym, że wyznaczają różne gabaryty paczek. Klienci indywidualni nie muszą już podpisywać umów z firmami kurierskimi, jednakże ich brak sprawia, że ceny przesyłek nie zawsze są dla nas satysfakcjonujące. Na pomoc przychodzą jednak brokerzy kurierscy.

Broker kurierski, czyli kto?

Broker kurierski to firma zajmująca się logistyką, która ma podpisane umowy z wieloma przewoźnikami. Z racji wolumenu nadawanych paczek, broker może negocjować ceny i oferować swoim klientom niższe stawki niż te, które znajdują się w oficjalnych cennikach. Jednym z brokerów dostępnych na rynku jest Sendit.pl, który współpracuje największymi firmami kurierskimi na rynku, a także z Pocztą Polską oraz InPostem. Ceny za nadanie paczki na terenie kraju zaczynają się już od 10 zł. 

Jak wysłać paczkę kurierem bez podpisania umowy?

Broker kurierski ma jedną przewagę nad innymi operatorami. Aby nadać przesyłkę nie musimy podpisywać żadnych umów. Wystarczy wejść na stronę internetową, gdzie należy założyć konto. W odpowiednich polach musimy podać swoje dane osobowe. Następnie wybieramy rodzaj interesującej nas przesyłki, wypełniamy formularz nadania i płacimy za paczkę. Wszystko odbywa się za pomocą szybkich płatności online, a co za tym idzie, kurier może pojawić się u nas jeszcze tego samego dnia, by odebrać przesyłkę. Broker umożliwia skorzystanie z takich samych usług dodatkowych, jak standardowy przewoźnik kurierski. Możemy więc wybrać dostawę do konkretnej godziny, poinformowanie odbiorcy SMS-em o nadaniu paczki. Niektórzy brokerzy umożliwiają także tanie nadanie przesyłek paletowych oraz wysyłkę towarów zagranicę.

Jak znaleźć taniego kuriera dla sklepu internetowego?

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą ebiznes także powinni pomyśleć o skorzystaniu z oferty brokera. Eklienci wybierają bowiem głównie dwa rodzaje dostawy w sklepach. Pierwszy, który zadeklarowało 78% ankietowanych*, to dostawa kurierem bezpośrednio do domu lub pracy. Drugi to odbiór paczki, np. w paczkomacie – 55% wskazań. Często wybór pada także na odbiór w punkcie odbioru, takim jak stacja benzynowa czy też sklep spożywczy. Na pomoc przychodzi też Bliskapaczka.pl, czyli broker, który stworzony został z myślą o e-commerce. W tym przypadku, poza ofertą najpopularniejszych firm, znajduje się tu także możliwość dostawy tanich przesyłek na stacje Lotos, do sklepu Żabka i wielu innych punktów, których łącznie jest 27 tysięcy w całej Polsce. Podobnie jak w przypadku Sendit, tak i tutaj mamy pewność atrakcyjnej ceny, która może być niższa od rynkowej nawet o kilka złotych.

Jak znaleźć taniego kuriera?

Wystarczy poszukać oferty w internecie. Brokerzy od dawna oferują konkurencyjne ceny i wysoką jakość obsługi. Dodatkowo brak konieczności podpisywania umowy oraz możliwość nadawania przesyłek na rynek polski i zagraniczny sprawiają, że warto zainteresować się tym rozwiązaniem.