Tanie przesyłki do Niemiec nie są już problemem. Teraz, aby wysłać paczkę do naszych zachodnich sąsiadów, wystarczy skorzystać z odpowiedniego kuriera i w kilka chwil możemy nadać nasz pakunek. Jeszcze kilka lat temu koszty tego typu paczek były wysokie, ale wraz z upowszechnieniem się usług logistycznych oraz pojawieniem się na rynku dużej konkurencji, koszty te zdecydowanie zmalały. Z poniższego poradnika dowiesz się, jak wysłać paczkę do Niemiec, aby nie przepłacać.

Tanie przesyłki do Niemiec – jakiego kuriera wybrać?

Decydując się na nadanie paczki do Niemiec, warto wcześniej zapoznać się z ofertami różnych firm kurierskich i wybrać tę, która będzie dla nas najlepsza. Zdarza się, że najtańsza oferta wcale nie będzie najkorzystniejsza, bowiem może zawierać jedynie podstawowe usługi, a wszystkie inne (na przykład powiadomienie SMS czy potwierdzenie odbioru) będą dodatkowo płatne. Dobrym pomysłem jest też, aby wysyłać przesyłki kurierskie za pomocą brokera kurierskiego, takiego jak na przykład Sendit. Tanie przesyłki zagraniczne to domena tego typu operatorów logistycznych. Paczki do Niemiec wysyłane za pomocą brokera kurierskiego Sendit możemy nadać bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić formularz online, w którym podamy wszelkie niezbędne dane, a następnie opłacić przesyłkę i czekać na jej odbiór przez kuriera. Wszystko bez zbędnych formalności i bez konieczności podpisywania umów z kurierem.

Jak zapakować paczkę wysyłaną do Niemiec?

Podobnie jak w przypadku wysyłania przesyłki w inne rejony świata, musimy wysyłane produkty dobrze zabezpieczyć, aby nie uszkodziły się one podczas transportu. Najlepszym rozwiązaniem jest to najbardziej powszechne, czyli kartonowe pudełko oraz wypełnienie w postaci folii bąbelkowej. W ten sposób możemy zapakować większość towarów i bez problemu dotrą one do adresata. Nawet jeśli dzięki temu nasza paczka stanie się trochę cięższa, to warto zdecydować się na ten krok, aby mieć pewność, że nic nie uszkodzi się podczas podróży.

Ile kosztuje przesyłka do Niemiec?

Koszt paczki wysyłanej do Niemiec będzie kształtował się różnie. Wiele zależny od jej wagi, gabarytów, a także miejsca, do którego ma dotrzeć i usług dodatkowych, jakie wybierzemy podczas nadania. Tanie przesyłki do Niemiec mogą kosztować już od 37 zł netto za paczkę, co jest naprawdę niewygórowaną kwotą za dostarczenie towaru do dowolnego miejsca w kraju docelowym. Warto wspomnieć, że większość przesyłek nadawanych za pomocą brokera kurierskiego dociera do odbiorców w Niemczech nawet w ciągu 48 godzin od momentu wysyłki. Oczywiście zdarzają się wyjątki, na przykład jeśli odbiorca mieszka w małej miejscowości z dala od dużych aglomeracji.

Czego nie można wysłać do Niemiec?

Nadając tanie przesyłki do Niemiec, musimy pamiętać, że w tym przypadku także obowiązują nas obostrzenia co do zawartości paczki. Podobnie jak w obrocie krajowym, także w międzynarodowym pojawiają się towary, których wysłać kurierem nie możemy. Są to różnego rodzaju środki szkodliwe i żrące, broń, żywe i martwe zwierzęta, alkohol (z pewnymi wyjątkami), petardy, ludzkie szczątki, łatwo psująca się żywność, a także rzeczy nielegalne w danym kraju. Warto zapoznać się z obostrzeniami przed wysłaniem przesyłki za naszą zachodnią granicę. Warto o tym wszystkim pamiętać, bowiem nieprzestrzeganie przepisów może narazić nas na dodatkowe koszty i nieprzyjemności.