Przeprowadzka jest zawsze dużym wydarzeniem w naszym życiu, niezależnie czy już kilkukrotnie zmienialiśmy miejsce zamieszkania czy robimy to pierwszy raz. Szczególnie jeżeli podjęliśmy decyzję o zakupie lub wynajęciu mieszkania za granicą może czekać nas nie lada wyzwanie związane z logistyką. Warto wówczas skorzystać z doświadczonych firm, które oferują przesyłki międzynarodowe. Korzyści z tego typu rozwiązania jest bardzo dużo.

Duży komfort

Przeprowadzka do innego kraju przeważnie wiąże się z dużym stresem. Niektórzy z nas zabierają większość rzeczy do nowego domu, inni pozbywają się zbędnych przedmiotów. Po opróżnieniu wszystkich pomieszczeń najczęściej okazuje się, że posiadamy więcej rzeczy niż myśleliśmy, a na samą myśl o znoszeniu pudeł i transporcie dopada nas zwątpienie. Na szczęście możemy zamówić firmę kurierską, która zajmie się całą logistyką, a nawet znoszeniem i wnoszeniem paczek w zależności od usługi. Naszym obowiązkiem będzie jedynie szczelne zapakowanie pudeł i zabezpieczenie większych przedmiotów. To z pewnością duże ułatwienie i wygoda podczas nawału obowiązków związanych z przeprowadzką. Nasze rzeczy zostaną odebrane i dostarczone pod wskazany adres w wybranym terminie.

Niewielki koszt

Niektórym z nas może się wydawać, że przeprowadzka z profesjonalną firmą kurierską może być sporym wydatkiem. Nic bardziej mylnego! Gdy przeprowadzamy się do miasta w obrębie kraju równie dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie firmy przeprowadzonej, jednak emigrując z kraju tańszą opcją jest skorzystanie z kuriera oferującego przesyłki międzynarodowe. Samodzielna podróż samochodem osobowym nie jest opłacalna, może wymagać pokonania tej samej trasy ponownie. Należy również wziąć pod uwagę zużycie paliwa, które na pewno będzie spore z tak dużym obciążeniem samochodu. Co ważne, im większe zamówienie zgłosimy firmie kurierskiej, tym większy rabat otrzymamy, o ile korzystamy z rozwiązania takiego jak Sendit. Ile kosztuje przeprowadzka zagranicę? Warto zrobić szacunkową wycenę na platformie wysyłkowej Sendit, gdzie określając wagę i wymiary paczek ukażą nam się ostateczne ceny, oferowane przez dostępne firmy kurierskie.

Przesyłki międzynarodowe – ubezpieczenie

Podczas przeprowadzki chyba największym zmartwieniem jest troska o to, czy nasze przedmioty w całości, bez uszczerbku dotrą na miejsce. Na szczęście przesyłki międzynarodowe jak i krajowe są objęte ubezpieczeniem. Firmy kurierskie, z którymi współpracuje Sendit oferują darmowe ubezpieczenie do kwoty 500 zł. Oczywiście można je rozszerzyć, nawet do 20 tys. złotych. W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń podczas transportu można oczekiwać bezproblemowego zwrotu pieniędzy za zniszczone rzeczy. Gdy zdecydujemy się przewozić rzeczy własnym samochodem niestety winę ponosimy wyłącznie my sami.

Jak wygodnie zamówić kuriera online?

Zamawianie kuriera do przeprowadzki jest banalnie proste. Wystarczy zarejestrować się na portalu Sendit, określić gabaryty przesyłki (waga i wymiary) oraz podać docelowe miejsce dostarczenia paczek. Cena zależy od wielkości zamówienia – im jest większe, tym możemy liczyć na wyższe rabaty. Co więcej, zamawiając kuriera na Sendit otrzymujemy z góry ceny niższe nawet o kilkadziesiąt procent, niż w przypadku bezpośredniej umowy z renomowanym kurierem.

Przeczytaj także: