Wybór tanich linii lotniczych lub znalezienie promocyjnego przelotu nie zawsze musi oznaczać zminimalizowanie wydatków na podróż. Niestety może okazać się, walizka przekracza ściśle określone limity, a wymagana dopłata za nadbagaż jest bardzo kosztowna. Rozwiązaniem jest jednak przesyłanie bagażu! Wyjaśniamy, kiedy się to najbardziej opłaca i jak to zrobić!

Nadanie swoich rzeczy kurierem może być w wielu przypadkach nie tylko tańszym, ale też bezpieczniejszym sposobem na ułatwienie podróżowania. Czasem zdarza się, że bagaże nie odebrane na czas z lotniska gdzieś się zawieruszą, a odnalezienie ich może zająć nawet do kilku dni! Dowiedz się więc, kiedy najrozsądniej jest posłać swoją walizkę w świat przesyłkom międzynarodowym.

Kiedy nie warto płacić za nadbagaż?

Obowiązkowe dopłaty dla osób ze zbyt ciężką walizką są ściśle zależne od polityki wybranych linii lotniczych. Wymagana opłata może wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset euro za każdy nadmiarowy kilogram, a w skrajnych przypadkach dorówna wartości dodatkowego, drugiego bagażu! Osoby mające kłopot z nadbagażem najmocniej odczują jego skutki w sezonie, a także podczas lotów międzykontynentalnych.

W takich sytuacjach najrozsądniejsze jest przesyłanie bagażu – nie tylko wiąże się z mniejszymi kosztami, ale jest także znacznie wygodniejsze. Ciężka walizka będzie czekać na Ciebie już na miejscu. Po wylądowaniu nie musisz się już martwić transportem!

Jak wysłać bagaż?

Przesyłanie bagażu w zasadzie nie różni się niczym od nadania zwyczajnej paczki. Najważniejsze jest, by znać dokładny adres hotelu, pensjonatu czy innego miejsca, do którego się wybierasz. Każda pomyłka może spowodować wiele kłopotów, dlatego upewnij się, że masz poprawne dane!

Pamiętaj także o tym, by tak spakować potrzebne rzeczy, by w czasie transportu nic nie uległo uszkodzeniu. Oczywiście możesz zaznaczyć, że nadawana paczka jest delikatna. Ta opcja wymaga jednak dodatkowej opłaty.

Najrozsądniej i najwygodniej jest więc przesyłać bagaż w kartonie. Powinien mieć regularny kształt, odpowiednią grubość oraz nienaruszoną formę. Musi być także dobrany do rozmiaru walizki – nie może być ani zbyt mały, ani zbyt duży. Po znalezieniu idealnego egzemplarza należy dokładnie zabezpieczyć jego brzegi taśmą i nakleić etykietę wygenerowaną przez wybraną firmę kurierską.  Pamiętaj, bagaż musi być odpowiednio zapakowany i uwzględniać zasady danego przewoźnika.

Sprawdź również: Poradniki pakowania

Jak najtaniej przesłać bagaże?

By mieć pewność, że wybrało się najtańszą opcję przesyłania bagażu, najrozsądniej jest porównać oferty różnych firm kurierskich. Na Sendit.pl możesz to zrobić w już kilka chwil! Po wpisaniu podstawowych danych nadawanej paczki oraz adresu docelowego od razu otrzymasz gotowe zestawienie propozycji tanich przesyłek kurierskich.

Wybierasz się na wakacje i planujesz przesłać bagaż? Wybierz najbezpieczniejszy i najszybszy sposób! Sendit pomoże Ci znaleźć najtańszą usługę kurierską. Zwróć również uwagę na gwarantowane terminy dostarczenia paczek przez danego przewoźnika. Ułatw sobie podróż samolotem, przy okazji nieco oszczędzając! Jeśli zastanawiasz się, co spakować do walizki na wyjazd za miasto, sprawdź artykuł: Jakie ubrania spakować na weekendowy wyjazd za miasto? 4 idealne zestawy ubrań na lato.

Przeczytaj także: