Pomoc

Jeśli masz pytania, wątpliwości lub potrzebujesz wsparcia w korzystaniu z usług Sendit.pl
poszukaj odpowiedniego artykułu lub wpisz pytanie w wyszukiwarkę poniżej.

Kategorie

Nadania i doręczenia

Najpopularniejsze artykuły

Jak nadać paczkę bez etykiety? Poznaj usługę InPost nadanie bez etykiety.

Nadaj paczkę na sendit.pl z usługą InPost „bez drukowania etykiety”. Wyraźnie umieść na paczce 9-cyfrowy kod nadania (możesz napisać go markerem lub długopisem). Kod nadania otrzymasz w wiadomości e-mail po złożeniu zlecenia. Umieść paczkę w wybranym Paczkomacie InPost (skrytkę otworzysz przy użyciu kodu nadania lub skanując kod QR otrzymany w wiadomości e-mail).

Co zrobić, jeśli kurier nie odebrał paczki?

Paczki nieodebrane przez kuriera danego dnia nie przechodzą automatycznie na listę odbiorów na następny dzień. W przypadku kiedy kurier nie zjawił się po odbiór w dniu wskazanym przez Ciebie na zleceniu: anuluj zlecenie (środki wrócą na Twoje saldo) i nadaj przesyłkę ponownie (zlecenie opłacisz zwróconymi środkami za nieodebraną przesyłkę). Nie musisz wybierać tego samego przewoźnika.

Jak anulować zlecenie?

Możesz samodzielnie anulować każdą przesyłkę, która nie została jeszcze odebrana przez kuriera, lub która nie została dostarczona do punktu nadania i odbioru, lub maszyny paczkowej. Wystarczy odszukać zlecenie na liście zleceń i kliknąć przycisk Anuluj.

Jak uniknąć dopłat od przewoźników?

Firmy kurierskie weryfikują przesyłki m.in. pod kątem wagi, wymiarów i opakowania. Po audycie mają prawo doliczyć dodatkowe opłaty, wynikające z wykrytych nieprawidłowości. Dokładne kwoty dopłat przewoźnicy określają w regulaminach. Obowiązujące stawki znajdziesz też w zakładce Mój cennik.

Przesyłki niestandardowe – wytyczne firm kurierskich

Każdy z przewoźników inaczej definiuje przesyłki niestandardowe ze względu na wagę i wymiary, rodzaj i sposób pakowania, zawartość. Jako niestandardowe często kwalifikowane są przesyłki owinięte w folię stretch. Dlaczego? Lepkość uniemożliwia swobodne przesuwanie paczek po sorterze, przez co muszą być sortowane ręcznie.

Wszystkie artykuły

Poradniki

Zdjęcie w tle

Jak pakować? Poradnik pakowania przesyłek kurierskich

Darmowy e-book, w którym znajdziesz cenne informacje nie tylko o sposobie pakowania konkretnych produktów.

Zdjęcie w tle

Jak zapakować i wysłać rower?

Dowiedz się, jak zapakować rower do wysyłki kurierem.

Zdjęcie w tle

Jak zapakować i wysłać opony?  

Poznaj wytyczne firm kurierskich dotyczące pakowania i wysyłania opon.

Zdjęcie w tle

Jak nadać przesyłkę na Sendit.pl?

Chcesz wysłać lub wycenić paczkę przez platformę Sendit.pl? Przeczytaj artykuł i zobacz krótki film instruktażowy, który szczegółowo wyjaśnia jak wypełnić formularz nadania paczki.