Chcesz obdarować swoich bliskich z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia lub mikołajek, ale nie masz możliwości wręczyć im prezentów osobiście? Wyślij prezent świąteczny kurierem. O czym trzeba pamiętać, nadając okolicznościowe upominki furgonetką kurierską?

Na widok świątecznego prezentu cieszą się zarówno dzieci, jak i dorośli. Istnieje wiele różnych głosów, próbujących określić początek tej pięknej tradycji obdarowywania się upominkami. Niektóre z nich mówią o XIII wieku, inne o XVIII, a jeszcze inne o początku XX wieku. Jedno jest pewne – każdego roku w Wigilię Bożego Narodzenia szukamy prezentów pod świątecznym drzewkiem choinkowym. 

Przeczytaj także: Choinki i ozdoby świąteczne – czy można wysyłać kurierem?

Czy w tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, Wigilię spędzimy tylko w gronie najbliższych domowników? Trudno powiedzieć, choć ze względu na zagrożenie zdrowia powinniśmy wystrzegać się przebywania w większych skupiskach ludzi. Dlatego prezenty świąteczne dla rodziny, z którą na co dzień nie mieszkamy, możemy nadać kurierem, na przykład za pośrednictwem sendit.pl.

Jakiego prezentu nie można nadać w paczce?

Zanim ruszysz na poszukiwanie idealnego prezentu świątecznego, który chcesz nadać kurierem, musisz wiedzieć co nie może znaleźć się w paczce. Każda firma kurierska ma swoją listę tzw. towarów zakazanych w wysyłce. Znajdują się na niej przedmioty, których absolutnie nie można nadać transportem kurierskim. Kupowanie “wysyłkowego” prezentu świątecznego zgodnie z tą listą pozwoli uniknąć rozczarowań w postaci uszkodzonej paczki, odmowy realizacji usługi przez Przewoźnika, a także braku możliwości złożenia reklamacji np. podczas zaginięcia przesyłki. Kurierem nie możesz więc nadać prezentu w postaci – na przykład – szklanej świecy, oryginalnego lustra, antyku, wyrobów jubilerskich czy naturalnego futra.

Przeczytaj także: Jak bezpiecznie wysłać telewizor kurierem?

Kiedy wysłać prezent świąteczny, aby dotarł na czas?

Końcówka roku to gorący czas nie tylko dla sklepów off i online, ale także dla firm kurierskich. Wzmożone zainteresowanie usługami Przewoźników może skutkować na przykład opóźnieniami lub wydłużeniem czasu doręczenia paczki, zmniejszoną ilością prób doręczenia przesyłki do Odbiorcy oraz okazjonalnymi wytycznymi, dotyczącymi realizacji usług. Jedno jest pewne – jeśli chcesz, aby twój prezent świąteczny dotarł na czas bez stresu o niedotrzymanie terminu dostawy, wyślij go wcześniej. Kiedy? Tydzień przed Gwiazdką to absolutne minimum. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego napięcia, psującego świąteczny nastrój. 

Paczka z prezentem za granicę

Prezent świąteczny można także wysłać kurierem za granicę, jeśli tylko wybrany Przewoźnik świadczy taką usługę. O ile wcześniejsza wysyłka prezentu na terenie kraju to przezorność, o tyle w transporcie międzynarodowym działanie z wyprzedzeniem to już konieczność.  Pamiętaj, że prezent za granicę możesz także nadać za pośrednictwem sendit.pl – sprawdź cenniki międzynarodowe Sendit