Wysyłka telewizora kurierem nie będzie problemem, jeśli tylko przestrzegamy pewnych zasad, które opisane są w regulaminach firm logistycznych. Dzięki temu możemy spokojnie nadać paczkę z telewizorem i mieć pewność, że dotrze ona do odbiorcy. Jak bezpiecznie wysłać telewizor?

Jak zapakować telewizor? 

Telewizory dostarczane są od producentów w kartonowych pudłach, które wewnątrz wyłożone są styropianem i często dodatkowymi wypełniaczami. Częścią telewizora, która zabezpieczona jest w sposób szczególny, jest matryca. Dlatego też wysyłając tak delikatny sprzęt, musimy wiedzieć, jak zapakować paczkę. Transport telewizora wymaga od nas znajomości regulaminu firmy kurierskiej, którą wybraliśmy. Większość regulaminów mówi, by telewizor nadać jako przesyłkę paletową. Pod tym linkiem znajdziesz poradnik jak prawidłowo przygotować przesyłki paletowe

Niektóre firmy pozwalają na transport telewizora bez palety, jednak wymagają od nas wykupienia usługi dodatkowej, jaką jest przesyłka niestandardowa. Oczywiście jest ona droższa, ale taki wybór daje nam pewność, że paczka będzie traktowana z należytą ostrożnością. Musisz także pamiętać, aby na pudełku nakleić nalepki informujące o tym, gdzie jest góra telewizora oraz że jest to paczka wymagająca odpowiedniego, delikatnego traktowania. 

Korzystająć z sendit.pl podczas wysyłki telewizora, możesz zdecydować, z którego kuriera chcesz skorzystać przy nadaniu paczki. W razie problemów z przygotowaniem przesyłki zawsze możesz skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta sendit.pl, by uzyskać odpowiedzi na nurtujące cię pytania.

Transport telewizora ‒ na co zwrócić uwagę?

Jeśli będziesz wysyłać telewizor na palecie, musisz mieć pewność, że jest to paleta w standardzie EURO, o wymiarach 120 cm × 80 cm. Taką paletę można kupić w skupie palet. Znajdziesz je też w hurtowniach budowlanych i większych sklepach. Zapakowany w karton telewizor należy postawić pionowo na środku palety. Następnie pudełko musimy owinąć folią bąbelkową i zabezpieczyć pasami ściągającymi. Tak przygotowana paczka powinna zostać zabezpieczona jeszcze dodatkowo folią stretch, na którą należy przykleić naklejki nadawcze oraz te informujące kuriera, gdzie jest góra paczki.

Pamiętaj! Nie wolno kłaść telewizora poziomo na palecie! Wszystko dlatego, że w takim ułożeniu może on po prostu zostać uszkodzony podczas transportu. 

Wysyłka telewizora kurierem ‒ cena

Korzystając z usług brokera kurierskiego sendit.pl, możesz przed wysyłką paczki sprawdzić jej cenę. Wystarczy skorzystać z kalkulatora w górnej części strony internetowej lub skorzystać z cennika Sendit. Ceny za wysyłkę telewizora będą się od siebie różnić. Wszystko dlatego, że każdy z Przewoźników będzie miał swoje cenniki, które nawet u brokera mogą się od siebie różnić. Dlatego zawsze warto przejrzeć wszystkie możliwe opcje.

Podsumowanie

To tak naprawdę wszystko, jeśli chodzi o porady dotyczące wysyłania telewizora firmą kurierską. Ważne jest, żeby pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu paczki, wysyłaniu telewizora w sposób wymagany przez firmę kurierską i oklejeniu go odpowiednimi naklejkami, które jasno będą mówić kurierowi, że ma do czynienia z przesyłką delikatną.