Potrafią osłodzić nawet najpodlejszy dzień, są wsparciem w każdej sytuacji i źródłem wyjątkowych wspomnień. Dziadkowie to skarb, o którym trzeba pamiętać każdego dnia. A idealną okazją do pokazania im, ile dla nas znaczą, jest ich święto – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Jeśli nie możesz spotkać się z nimi osobiście, wyślij im prezent kurierem!

Dzień Babci i Dzień Dziadka 2022 – kiedy?

Święto dziadków każdego roku przypada w tym samym terminie, czyli w drugiej połowie stycznia. Dzień Babci w 2022 roku będziemy więc obchodzić 21. stycznia (czwartek), a Dzień Dziadka – 22. stycznia (piątek). 

W te ważne dla każdego dni składamy naszym dziadkom życzenia, obdarowujemy ich prezentami oraz spędzamy z nimi czas. Co jednak, jeśli dziadek lub babcia mieszkają od nas daleko, a my z różnych względów nie możemy spotkać się z nimi osobiście? Wtedy z pomocą przychodzą między innymi platformy logistyczne, dzięki którym okazjonalne prezenty dotrą do dziadków na czas.

Jak wysłać prezent kurierem? Dzień Babci i Dzień Dziadka 2022

Chcąc wysłać prezent kurierem skorzystaj z platformy logistycznej, jaką jest Sendit.pl. W ofercie firmy znajdziesz największych przewoźników, a ceny za przesyłkę są atrakcyjnie niskie. Korzystanie z usług platformy logistycznej jest w dodatku zupełnie darmowe (wystarczy założyć darmowe konto). 

Sprawdź cennik Sendit dla przesyłek krajowych

 

Z nami nie tylko nadasz tanio paczkę, ale też w prosty sposób możesz śledzić jej drogę do Odbiorcy, a w razie problemów – szybko rozwiązać je z naszą pomocą. 

Wysyłka prezentu kurierem – jak przygotować prezent do wysyłki?

Jeśli chcesz, aby twoja paczka z prezentem dla babci i dziadka dotarła w ich ręce we właściwym czasie, nadaj ją z kilkudniowym wyprzedzeniem. Pamiętaj także, aby właściwie przygotować ją do wysyłki. 

Odpowiednie przygotowanie paczki do wysłania zapobiega nie tylko uszkodzeniom lub zniszczeniu jej zawartości, ale także problemom związanym z na przykład zniszczeniem innych przesyłek, jeśli uszkodzi je twoja źle zabezpieczona paczka. 

Przeczytaj także: Kody pocztowe – jak sprawdzić? Zapis kodów pocztowych w Polsce i za granicą

Pamiętaj więc, aby prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka solidnie zabezpieczyć na przykład za pomocą folii bąbelkowej, a następnie umieścić w kartonie o kształcie prostopadłościanu. Następnie wypełnij luki w kartonie specjalnymi wypełniaczami – np. poduszkami powietrznymi, albo pociętymi gazetami i upewnij się, że zawartość przesyłki nie przemieszcza się w środku. 

Więcej informacji na temat przygotowania przesyłki oraz zabezpieczania zawartości paczek kurierskich znajdziesz w naszym darmowym e-booku: Jak pakować? Poradnik pakowania przesyłek kurierskich.

Czego nie można wysłać w paczce kurierskiej?

Równie ważna jest także zawartość przesyłki. Każda firma kurierska ma własną listę towarów zakazanych w transporcie, na której znajdują się produkty wyłączone z przewozu. Dlatego chcąc wysłać dziadkom paczkę z prezentem z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka upewnij się, że jej zawartość nie znajduje się na tej liście. W zależności od przewoźnika mogą to być na przykład produkty szklane, szybko psujące się (cięte kwiaty), czy żywność. 

załóż konto