Dzień Matki już niedługo. Niestety, obecna sytuacja sprawia, że nie wszyscy będziemy mogli samodzielnie dostarczyć upominek naszym ukochanym mamom. Jeśli wiemy już, że nie spotkamy się w tym wyjątkowym dniu, warto zdecydować się na wysłanie paczki za pomocą kuriera i mieć pewność, że podarunek dotrze do mamy bezpiecznie i z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności. Jak przygotować i nadać taką paczkę i jak zabezpieczyć wysyłany towar? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym tekście.

Jak wysłać prezent na Dzień Matki – kurierem, a może pocztą?

Decydując się na wysłanie paczki z upominkiem do mamy, musimy wybrać przede wszystkim bezpieczną i szybką paczkę, której nadanie nie będzie wymagało od nas wychodzenia z domu, a także będzie łatwe i wygodne. Taką opcję oferuje nam wybór brokera kurierskiego, na przykład firmy Sendit. Rozwiązanie to pozwala w tani i prosty sposób zamówić kuriera, ale również nadać paczkę Pocztą Polską. Dodatkowo umożliwia też wysłanie przesyłki do jednego z 30 tysięcy punktów odbioru w Polsce. Wszystko bardzo wygodnie i bez konieczności podpisywania żadnych umów. Dodatkowo możemy śledzić nadaną paczkę online oraz skorzystać z usług dodatkowych, jak na przykład powiadomienia odbiorcy o paczce za pomocą SMS‑a.

Jak zapakować prezent na Dzień Matki?

Paczkę z upominkiem dla mamy warto odpowiednio zabezpieczyć. To, jak zapakujemy produkt zależy rzecz jasna od tego, co wysyłamy. Jeśli nasz prezent jest już zapakowany w ozdobne pudełko czy też torbę, to i tak należy go odpowiednio przygotować do wysyłki.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kartonowego pudła oraz odpowiedniego wypełniacza (papier, ekochrupki, tektura, styropian), który sprawi, że nasz upominek nie będzie przemieszczał się w zewnętrznym pudełku, na które nalepimy list przewozowy. Oto kilka przykładów, jak najlepiej zapakować różnego rodzaju prezenty:

  • Kosmetyki – z racji tego, że kosmetyki mogą być w szklanych opakowaniach, musimy zabezpieczyć je przed uszkodzeniem. Kosmetyki dobrze jest wysyłać w pudełkach kartonowych, które wypełnimy odpowiednio folią bąbelkową, kolorowym papierem do wypełniania czy też ekochrupkami do wypełniania paczek. W ten sposób nadana przesyłka na pewno bezpiecznie dotrze do mamy.
  • Książki, filmy, płyty z muzyką – teoretycznie wystarczy koperta bąbelkowa, która odpowiednio zabezpieczy prezent, jednak warto pokusić się jeszcze o zawinięcie pudełka w kartonik, nim włożymy go do koperty – to zawsze dodatkowe zabezpieczenie.
  • Kosze upominkowe i im podobne – tego typu rzeczy można wysyłać na dwa sposoby. Albo w odpowiednio dużym pudełku, w którym wolne przestrzenie wypełnimy tak, by żaden produkt nie uszkodził się podczas transportu, albo zdecydujmy się nadać paczkę jako niestandardową. Wtedy możemy kosz owinąć na przykład folią stretch. Trzeba jednak pamiętać, że takie paczki niestandardowe mogą kosztować więcej.
  • Ubrania, torby, buty – tutaj sprawa jest prosta. W większości przypadków wystarczy koperta lub pudełko, które dodatkowo można zabezpieczyć wewnątrz wypełniaczem.
  • Inne towary – każdy inny produkt należy zapakować tak, aby sam towar został odpowiednio zabezpieczony – owinięcie folią bąbelkową, umieszczenie w pudełku z papierowym wypełniaczem, który zminimalizuje ryzyko przesuwania i obijania się prezentu.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki będą dla Was pomocne. Często podczas pakowania prezentu na Dzień Matki, który następnie chcemy wysłać brokerem kurierskim, wystarczy po prostu zdrowy rozsądek i zastanowienie się nad tym, czy faktycznie towar dotrze w całości, jeśli zrezygnujemy z odpowiednich zabezpieczeń.