Chcesz nadać paczkę bez rejestracji konta w konkretnej firmie kurierskiej? To możliwe – podpowiadamy jak to zrobić bez zbędnych umów i dodatkowych kosztów.

Chcąc wysłać paczkę bezpośrednio u Przewoźnika, zazwyczaj w pierwszym kroku należy utworzyć i zarejestrować konto na stronie firmy kurierskiej. Są jednak osoby, które nie chcą z różnych powodów rejestrować konta w systemach Przewoźników. Czy wysłanie paczki bez zobowiązań wobec konkretnych firm kurierskich jest w ogóle możliwe? Oczywiście że tak, jeśli opiekę nad wysyłką powierzysz platformie logistycznej, takiej jak Sendit.pl lub Apaczka.pl.

Firma kurierska bez rejestracji – alternatywa

Alternatywą dla zobowiązania się wobec jednej firmy kurierskiej jest korzystanie z usług platform logistycznych, takich jak Sendit.pl czy Apaczka.pl. Dzięki temu można nadawać paczki za pośrednictwem nie jednej, a wielu wiodących firm kurierskich w kraju, bez dodatkowych umów, ani zobowiązań dotyczących wolumenu miesięcznego nadawanych przesyłek.

Konto założone na platformie logistycznej jest całkowicie darmowe, a jego właściciel nie musi liczyć się z żadnymi konsekwencjami, jeśli skorzysta z niego jednorazowo lub po założeniu konta rozmyśli się w kwestii wysyłki paczki.

Platforma logistyczna – korzyści

Założenie konta na jednej z platform logistycznych to nie tylko dostęp do wiodących Przewoźników w kraju i brak zbędnych formalności. Klienci – zarówno indywidualni, jak i e-commerce, którzy już korzystają z możliwości nadawania paczek przez Sendit.pl, mają dostęp do szerokiej bazy wiedzy i cennych poradników, dzięki którym wysyłka paczek jest dziecinnie prosta. W dedykowanym panelu klienta widzą także wszystkie poprzednie wysyłki oraz w prosty sposób mogą reklamować usługę, jeśli z jakichś powodów się ona nie powiedzie. Dla Klientów biznesowych platforma logistyczna udostępnia także szereg dedykowanych wtyczek i integracji, usprawniających organizację procesów logistycznych w prowadzonym biznesie.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Korzystanie z platformy logistycznej to także proste śledzenie przesyłek i znacznie bardziej atrakcyjne ceny na wysyłkę, niż ceny oferowane bezpośrednio u Przewoźników.