Sezon komunijny to czas, gdy w mniejszym lub większym gronie rodziny spotykamy się, aby towarzyszyć dziecku w tym wyjątkowym dniu. Pamiątką Pierwszej Komunii Świętej są zwykle nie tylko zdjęcia i kwiaty, ale także prezenty. Co w przypadku, gdy nie możemy zjawić się osobiście, ale chcemy podarować dziecku wyjątkowy prezent komunijny? Z pomocą przychodzą nam firmy kurierskie.

Maj to nie tylko jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku, ale także dla wielu dzieci czas Pierwszych Komunii Świętych. Przyjęło się, że na pamiątkę tego wydarzenia każdy z zaproszonych gości przygotowuje dla dziecka mniejszy lub większy upominek. Co kupić na komunię? Idealny prezent na komunię powinien być przede wszystkim funkcjonalny i dostosowany do zainteresowań dziecka. Najczęściej więc kupujemy biżuterię, zegarki, smartfony, laptopy czy rowery. Popularnym prezentem pierwszokomunijnym są także pieniądze. W dobie pandemii koronawirusa niestety uroczystości komunijne ograniczają się do uczestnictwa w nich najbliższej rodziny dziecka. Jeśli chcesz mimo to podarować dziecku prezent z okazji tego ważnego dnia, albo po prostu – mieszkasz daleko i nie masz możliwości pojawienia się na komunii osobiście, możesz zdecydować się na wysłanie prezentu kurierem. Jaki prezent komunijny można wysłać kurierem?

Prezent na komunię – biżuteria i zegarki

Niestety, najpopularniejsze prezenty na pierwszą komunię, czyli komplet biżuterii, kolczyki lub zegarek, znajdują się na liście towarów zakazanych w wysyłce u większości znanych Przewoźników. Oznacza to, że jeśli nie zawrzesz odrębnej umowy bezpośrednio z firmą kurierską, nie możesz wysłać tych przedmiotów kurierem. O zakazie wysyłki biżuterii kurierem nie wspomina jednak na swojej liście FedEx.

Przeczytaj także: Wysyłka wartościowych przedmiotów kurierem – co można nadać w paczce?

Wysyłka smartfona kurierem: prezent z okazji komunii

Na odrobinę więcej Przewoźnicy pozwalają nam w przypadku wysyłki smartfona w standardowej usłudze kurierskiej. Te przedmioty nie znajdują się na liście zakazanych w wysyłce. Pamiętaj jednak, że są to delikatne urządzenia, które wymagają właściwego przygotowania do wysyłki. Najlepiej zachowaj oryginalne pudełko producenta i owiń je kilkukrotnie folią bąbelkową. Następnie umieść pakunek w kartonie o kształcie prostopadłościanu, a puste przestrzenie wypełnij, zapobiegając w ten sposób przesuwaniu się produktu. Więcej na temat wysyłki smartfona kurierem przeczytasz w artykule: Jak wysłać smartfon kurierem?.

Przeczytaj także: Czym wypełnić paczkę do wysyłki kurierem? 9 sposobów

Jak wysłać elektronikę kurierem? Laptop na komunię

Sprzęt elektroniczny, na przykład laptop, radio czy akcesoria komputerowe można nadawać za pośrednictwem firm kurierskich, ale pod warunkiem, że będą one właściwie zabezpieczone i przygotowane do wysyłki. Jeśli chcesz wysłać dziecku laptop z okazji komunii, podobnie jak w przypadku smartfona – nie pozbawiaj go opakowania producenta. Owiń pudełko z laptopem grubą warstwą folii bąbelkowej, a następnie umieść w kartonie o kształcie prostopadłościanu. Nie zapomnij o solidnym wypełnieniu pustych przestrzeni w kartonie.

Prezent z okazji komunii. Wysyłka roweru kurierem

Rower z okazji komunii to kolejny bardzo popularny od lat prezent, który ucieszy każde dziecko. W dodatku – można bez przeszkód wysłać go za pośrednictwem kuriera. Jeśli chcesz wysłać dziecku rower na pierwszą komunię, musisz odpowiednio przygotować go do wysyłki. O tym, jak zapakować rower, dowiesz się z naszego poradnika pakowania.

Przeczytaj także: Jak zabezpieczyć przesyłkę przed wilgocią?

Pieniądze na komunię – jak dostarczyć je na odległość?

W przypadku braku pomysłu na prezent komunijny bardzo często decydujemy się na podarowanie dziecku gotówki. Niestety, pieniądze w gotówce, a także inne dokumenty płatnicze, czeki, karty płatnicze lub kredytowe, waluty, zbywalne papiery wartościowe itp. znajdują się na liście towarów zakazanych w wysyłce u każdego z Przewoźników. Oznacza to, że tą drogą – drogą kurierską – nie mamy możliwości przekazania dziecku podarunku pieniężnego z okazji komunii. Dlatego jeśli chcesz podarować dziecku gotówkę zdecyduj się na przekaz pocztowy lub przelew na konto.

Podsumowanie

W ostatnich latach na popularności wśród prezentów pierwszokomunijnych zyskały także quady, namioty, baseny ogrodowe, trampoliny oraz wiele innych produktów elektronicznych. Dlatego pamiętaj, żeby przed decyzją o wysyłce prezentu kurierem zapoznać się z listą towarów zakazanych w wysyłce oraz z poradnikami pakowania, dzięki czemu przygotujesz przesyłkę we właściwy sposób. 

Jeśli masz dodatkowe pytania, napisz do nas przez formularz kontaktowy – rozwiejemy wszelkie wątpliwości.