Sprzedajesz swój telefon przez internet? Najszybszym sposobem na dostarczenie go kupującemu jest wysyłka smartfona kurierem. Podpowiadamy, jak zapakować smartfon do wysyłki kurierem i o czym należy pamiętać, nadając paczkę z telefonem.

XXI wiek to zdecydowanie era rozwoju technologii. Świadczy o tym chociażby fakt, jak często zdarza nam się wymieniać urządzenia elektroniczne na nowe. Nie jest to podyktowane psuciem się sprzętu, ale szybkością “starzenia się” urządzeń. W przypadku smartfonów to zjawisko ma w pewien sposób powiązanie z regularnością wydawania nowych modeli przez producentów. W 2019 roku amerykański operator sieci komórkowej Ting Mobile przeprowadził ankietę wśród 3600 osób korzystających ze “smartfonowej” technologii. Co dziesiąty ankietowany przyznał się do wymiany telefonu komórkowego co dwanaście miesięcy, a co trzeci ankietowany wymienia smartfon na nowy po dwóch latach. 

Gdzie sprzedać używany sprzęt elektroniczny?

Co dzieje się ze “starymi” smartfonami? Najczęściej lądują w szufladzie jako telefon zastępczy lub – jeśli są w dobrym stanie – dzięki sprzedaży innym osobom zyskują szansę na drugie życie. Najpopularniejszymi miejscami do sprzedawania smartfonu przez internet są portale aukcyjne (np. Allegro.pl czy OLX.pl), ale też coraz częściej marketplace w mediach społecznościowych, na przykład na Facebooku. Dlatego jeśli zastanawiasz się, gdzie sprzedać używany smartfon lub gdzie kupić używany telefon komórkowy, w pierwszej kolejności przejrzyj wskazane przez nas miejsca oraz lokalne tablice ogłoszeń.

Przeczytaj także: Gdzie sprzedać używane rzeczy w sieci? Jak zrobić to dobrze?

Jak wysłać smartfon kurierem?

Po przypieczętowaniu zakupu smartfona płatnością przychodzi czas na dostarczenie go do nabywcy. Jeśli odbiór osobisty z różnych względów nie wchodzi w grę, najlepszą opcją jest wysyłka smartfona kurierem, na przykład przez brokera kurierskiego Sendit.pl. Dzięki temu masz dostęp do ofert kilku wiodących firm kurierskich w jednym miejscu, oszczędzając nie tylko czas na poszukiwania ale i pieniądze – Sendit.pl oferuje atrakcyjnie niskie ceny na przesyłki.

Jak zapakować smartfon do wysyłki kurierem?

Jeśli posiadasz jeszcze pudełko producenta, skorzystaj z niego. Dopasowane pudełko producenta jest najlepszym pierwszym zabezpieczeniem smartfona do wysyłki. Umieść w nim także wszystkie akcesoria dedykowane temu modelowi, takie jak ładowarka czy słuchawki do telefonu. 

Pudełko ze smartfonem owiń dla bezpieczeństwa folią stretch lub bąbelkową i umieść w większym pudełku, wypełnionym materiałami amortyzującymi. 

Przeczytaj także: Czym wypełnić paczkę do wysyłki kurierem? 9 sposobów

Dokładnie zaklej karton z przesyłką taśmą i umieść na nim list przewozowy. Możesz skorzystać także z naklejek ostrzegawczych, dzięki którym kurier oraz pracownicy sortowni będą obchodzić się z twoją paczką ostrożniej. O tym, jakie naklejki ostrzegawcze umieścić na paczce, dowiesz się z naszego artykułu: Oznaczenia na paczkach kurierskich – co oznaczają i kiedy ich używać? [INFOGRAFIKA].

Na koniec – ubezpiecz paczkę ze smartfonem

Każdy przewoźnik oferuje darmowe ubezpieczenie przesyłki do pewnej kwoty:

  • DPD Polska, FedEx Express, InPost Paczkomaty, Poczta Polska Kurier 48 – ubezpieczenie do 1000 zł gratis;
  • Poczta Polska Ekspres 24 – ubezpieczenie do 5000 gratis;
  • InPost Kurier – ubezpieczenie do 200 zł gratis;
  • UPS i UPS Access Point – ubezpieczenie do 323 zł gratis.

Jeśli wysyłasz kurierem sprzęt droższy niż darmowe ubezpieczenie od firmy kurierskiej i chcesz mieć pewność, że w razie zaginięcia paczki lub uszkodzenia otrzymasz stosowną rekompensatę pieniężną do wartości urządzenia, skorzystaj z dodatkowego ubezpieczenia przesyłki. Ceny dodatkowych ubezpieczeń przesyłek u poszczególnych Przewoźników znajdują się w cenniku Sendit, w zakładkach “Usługi dodatkowe”.