Allegro Smart to stosunkowo nowa usługa oferowana przez najpopularniejsze w Polsce serwis sprzedażowy. Jednak klienci szybko ją polubili. Już w pierwszych dniach dostępności Allegro Smart na usługę zdecydowało się kilkanaście tysięcy użytkowników dziennie. Darmowa dostawa to bardzo istotny czynnik dla konsumentów przy wyborze oferty. Z kolei z punktu widzenia sprzedającego to ogromna szansa na podwyższenie zysku!

Allegro Smart, czyli darmowe dostawy przez cały rok

Według badania E-commerce w Polsce przeprowadzonego przez Gemius, klienci robiący zakupy w sieci zwracają uwagę przede wszystkim na trzy czynniki. Cenę produktu, pozytywne doświadczenia dotychczasowych klientów sklepu oraz koszty dostawy. Ten ostatni element wskazało aż 67% badanych. Nowa usługa Allegro doskonale wpisuje się w potrzeby klientów. Za 49 zł rocznie zyskują nielimitowana liczbę darmowych dostaw do paczkomatów i punktów odbioru. Koszt może więc się zwrócić już po kilku transakcjach. Oferta obejmuje paczkomaty InPost, odbiór w sklepach Żabka i Salonikach Kolportera, kioskach Ruchu, na poczcie oraz stacjach Orlen. W sumie chodzi więc o ponad 29 000 punktów na terenie całego kraju. Od niedawna Allegro Smart dostępne jest także w miesięcznym pakiecie za cenę 8,99 zł.

To nie jedyne korzyści z punktu widzenia konsumenta. Allegro pokrywa także ewentualne koszty zwrotu przesyłki, pod warunkiem że odbędzie się on na określonych w regulaminie zasadach. Ponadto użytkownicy Allegro Smart zyskują dostęp do specjalnych okazji zakupowych, skierowanych wyłącznie do nich. W sumie usługa Smart obejmuje jednocześnie kilkadziesiąt milionów aukcji.

Sprzedawaj więcej dzięki Allegro Smart

Wniosek jest prosty: Allegro Smart stwarza jednocześnie dodatkowe szanse dla sprzedających. Przy relatywnie niewielkim wysiłku mają oni możliwość zdystansować konkurencję oferując pożądaną przez kupujących darmową dostawę. Według szacunków samego Allegro dzięki skorzystaniu z usługi można zwiększyć sprzedaż nawet o 70%. Oferty zakwalifikowane do systemu Smart są doskonale widoczne dla klientów, bo wyróżnione specjalną ikoną poszukiwaną przez kupujących.  Pośrednio usługa podwyższa również oceny sprzedającego, ponieważ darmowa dostawa zostanie doceniona przez klientów.

Usługa Allegro Smart obejmuje zamówienia o wartości minimum 40 zł u jednego sprzedającego. To stosunkowo niewiele. Sprzedawca powiększa swój zysk przy każdej transakcji. Na jego rachunek wpływa cena towaru i koszty dostawy, jednak tę ostatnią w całości finansuje Allegro, a nie płaci za nią również kupujący, który wcześniej zdecydował się na opcję Smart.

Jak sprzedawca może zakwalifikować się do Allegro Smart?

Aby mieć możliwość sprzedaży w systemie Allegro Smart, sprzedawca musi spełnić kilka kryteriów. Pierwszy z nich to przynajmniej 5 pozytywnych ocen transakcji. Ofertom należy przypisać warunki zwrotu. Wymagany jest także wskaźnik poleceń na poziomie przynajmniej 98% lub przynależność do programu Super Sprzedawca. Konieczna jest również terminowa realizacja zamówień i uiszczania opłat Allegro.

Dodatkowe kryterium to udostępnienie klientom przynajmniej dwóch proponowanych przez Allegro metod płatności lub udostępnienie możliwości śledzenia paczki w przypadku 50% aukcji. Tę listę warunków stosunkowo łatwo spełnić, a korzyści płynące z Allegro Smart dla sprzedawcy są potencjalnie ogromne.

Sprawdź również:

Integracja Sendit.pl z Allegro – instrukcja

Jak zintegrować Allegro z Sendit.pl?

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez Allegro Smart?

Czym jest Allegro Smart oraz jak z niego skorzystać?