Allegro Smart to nowa usługa dla kupujących na Allegro. Wystarczy, że klient zapłaci 49 zł, by móc cieszyć się darmową dostawą przez cały rok. Paczki wysyłane są do kilkunastu tysięcy punktów odbioru! Jakie jeszcze korzyści czerpią kupujący z Allegro Smart? Co zyskają sprzedawcy na nowej usłudze?

Allegro Smart – co to jest?

Allegro Smart jest dedykowane osobom, które dużo kupują na Allegro i chcą zmniejszyć koszty za dostawę produktów. Wystarczy, że zapłacą z góry jednorazową kwotę. Dostępne są dwa warianty, czyli roczny abonament za 49 zł lub miesięczny za 8,99 zł – oba z nielimitowaną liczbą przesyłek. Koszt usługi przeważnie zwraca się po 7 dostawach, co dla osób kupujących regularnie jest szczególnie opłacalne.

Jak działa usługa?

Aby sprzedający mógł aktywować Allegro Smart musi spełnić kilka wymogów. Pierwszy z nich to wskaźnik poleceń na poziomie co najmniej 98% lub udział w programie Super Sprzedawca. W dalszej kolejności należy przypisać warunki zwrotów do swoich ofert oraz udostępnić przynajmniej jedną z metod dostawy w określonym przedziale cenowym:

Allegro Paczkomaty24/7 Inpost – od 0,00 zł do 8,99 zł,

  • Paczkomaty 24/7 – od 0,00 zł do 8,00 zł,
  • Paczka w RUCHu – od 0,00 zł do 6,70 zł,
  • Allegro Paczka w RUCHu – od 0,00 zł do 6,70 zł,
  • Paczka 48 Odbiór w Punkcie – od 0,00 zł do 8,00 zł,
  • Paczka 24 Odbiór w Punkcie – od 0,00 zł do 8,00 zł,
  • Allegro Poczta Polska Odbiór w punkcie – od 0,00 zł do 8,00 zł,
  • List polecony ekonomiczny – od 0,01 zł do 5,90 zł,
  • List polecony priorytetowy – od 0,01 zł do 5,90 zł.

Dodatkowo sprzedający musi udostępnić swoim klientom dwie z proponowanych przez Allegro w usłudze Smart form płatności.

Korzyści z Allegro Smart

Allegro podkreśla, że darmowa dostawa w ofertach sprzedającego może zwiększyć sprzedaż nawet o 70%. Co więcej, sprzedawca otrzyma całkowitą wartość zamówienia czyli cenę produktu, oraz koszty przesyłki, które pokrywa Allegro. Atrakcyjne warunki dostawy dla kupujących sprawiają, że sprzedający otrzymuje maksymalne oceny za koszty wysyłki, która jest przecież darmowa. Aby sprzedawać w systemie Smart, wystarczy spełnić wspomniane wyżej warunki. Wartość zamówienia musi natomiast wynosić przynajmniej 40 zł. To wystarczająca suma, by sprzedawać w ten sposób między innymi najpopularniejsze w internecie przedmioty, jak odzież, czy sprzęt elektroniczny.

Korzystanie z systemu Allegro Smart ma jeszcze jedną zaletę. Pozwala najlepszym sprzedającym dodatkowo wyróżnić niektóre swoje oferty. Smart! Okazje to oferty, na które szczególnie polują kupujący, bo są dostępne wyłącznie dla nich i oczywiście obejmują darmową dostawę i ewentualny zwrot zakupów.  W tej kategorii znajduje się także wiele ofert limitowanych, dlatego Allegro zachęca klientów do ich codziennego przeglądana, co stanowi dodatkowy atut dla sprzedawców. Serwis przyciąga do nowej usługi kupując również poprzez priorytetowe traktowanie. Użytkownicy składający wnioski w  Programie Ochrony Kupujących otrzymują odpowiedź priorytetowo, w ciągu 2 dni roboczych.

Sprawdź również:

Integracja Sendit.pl z Allegro – instrukcja

Jak zintegrować Allegro z Sendit.pl?

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez integracje Allegro z Sendit.pl?

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez Allegro Smart?