Zintegrowanie Sendit.pl z Allegro to darmowe i bardzo przydatne rozwiązanie zarówno dla dopiero rozwijających swoją działalność, jak i doświadczonych sprzedawców. Integracja stanowi także jeden ze sposobów na zwiększenie zysków płynących ze sprzedaży. Dziś przedstawiamy wszystkie korzyści płynące z takiego rozwiązania.

Integracja Allegro z Sendit.pl, czyli oszczędność czasu

Trudno wyobrazić sobie obecnie biznes e-commerce bez obecności na Allegro. Według badania E-commerce w Polsce przeprowadzonego przez Gemius, aż 72% respondentów wymienia ten serwis spontanicznie jako kojarzący się z zakupami w internecie. To grupa potencjalnych klientów, której po prostu nie można zignorować.

Z kolei wśród sposobów dostawy, które najmocniej zachęcają klientów do zakupów w internecie najczęściej wymieniono dostawę kurierem (78%), dostawę pocztą (58%) i odbiór przesyłki w paczkomacie (55%). Jednocześnie, aż 66% badanych klientów wskazało darmową dostawę z możliwością darmowego zwrotu. Doskonale wpisuje się to w najnowszą usługę proponowaną przez serwis – Allegro Smart, czyli nieograniczony pakiet darmowych dostaw i zwrotów za stosunkowo niewielką opłatą.

Jednocześnie klienci szczególnie cenią szybki czas dostawy. 97% spośród nich jest gotowa kupować więcej, jeśli zamówienie trafi do nich w ciągu 48 godzin. 62% badanych wspomina nawet o 24 godzinach. Sprzedając przez internet, również na Allegro liczy się więc każda godzina od momentu dokonania zakupu przez klienta. Powiedzenie, że czas to pieniądz, nabiera tutaj jeszcze większego sensu.

Integracja Allegro z Sendit.pl pozwala natomiast znacznie przyspieszyć proces realizacji zamówienia i zlecenia wysyłki kurierskiej. W zakładce Moje Allegro możemy między innymi sprawnie połączyć w jedno zamówienie kilka przedmiotów kupionych przez klienta na różnych naszych aukcjach. Szansa realizacji zamówienia w ciągu wspomnianych 48 godzin, a nawet oczekiwanych przez wielu klientów 24 znacząco wzrasta. A to jednocześnie realna szansa na kolejne zakupy dokonane przez lojalnych i zadowolonych kupujących.

Niższe koszty przesyłek to wyższy zysk

Platforma Sendit.pl współpracuje z praktycznie wszystkimi wiodącymi i cenionymi przez polskich klientów firmami kurierskimi. W naszej ofercie możliwe jest także wysyłanie paczek Pocztą Polską i do sieci paczkomatów InPost.

Sprzedawcy korzystający z Allegro wysyłają do swoich klientów wiele zamówień miesięcznie. Z kolei na Sendit.pl koszty wysyłek są niższe w porównaniu do standardowych cenników firm kurierskich. Rabaty dla klientów rosną zaś wprost proporcjonalnie do liczby złożonych zamówień w poszczególnym miesiącu, co odbywa się jednak na elastycznych warunkach. Integracja z Allegro to oszczędność na kosztach wysyłek, a w praktyce zysk.

Przekonaj klientów do swojej oferty większą liczbą sposobów dostawy

Klienci kupujący na Allegro mocno zwracają uwagę na liczbę dostępnych metod płatności i wysyłki zamówień. Integracja Allegro z Sendit.pl poszerza w tym zakresie wachlarz możliwości oferowanych przez sprzedawcę. Na konkurencyjnym rynku zwiększa to prawdopodobieństwo, że klient skorzysta właśnie z naszej oferty, decydując się na preferowaną przez niego formę dostawy.

Ponadto sprzedawca korzystający z Sendit i oszczędzający na kosztach wysyłki towaru może sobie pozwolić na zaproponowanie klientom niższej ceny. W ten sposób jego oferta staje się jeszcze bardziej konkurencyjna, przyciąga więcej klientów, co ostatecznie przekłada się na wzrost sprzedaży. Naprawdę warto poświęcić kilka chwil na integrację Allegro z Sendit.pl i skorzystać z wiążących się z tym rozwiązaniem benefitów.

Sprawdź również:

Integracja Sendit.pl z Allegro – instrukcja

Jak zintegrować Allegro z Sendit.pl?

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez Allegro Smart?

Czym jest Allegro Smart oraz jak z niego skorzystać?