Każdego roku na początku listopada tłumnie odwiedzamy cmentarze w całym kraju, by wspominać bliskich zmarłych. Tradycją stało się już zapalanie na grobach zniczy oraz dekorowanie ich wieńcami z kwiatów. Choć na cmentarzach zjawiamy się osobiście, znicze, wkłady i wieńce ze sztucznych roślin często kupujemy wcześniej, na przykład przez internet. Czy można wysyłać kurierem szklane znicze?

Symbolika zniczy i wieńców – dlaczego kładziemy je na grobach?

2. listopada, gdy w Dzień Zaduszny upamiętniamy bliskich zmarłych, podczas wizyty na cmentarzu kładziemy na grobach znicze oraz wieńce z kwiatów. Nie są to przedmioty przypadkowe, a każdy z nich ma wyjątkową symbolikę. Światło z palącego się znicza to oznaka wieczności oraz troski o zmarłych bliskich. Z kolei okrągłe wieńce mają symbolizować krąg życia, nadzieję na życie wieczne oraz nieśmiertelność duszy, w którą wierzą chrześcijanie.

Znicze i wieńce kupimy w tym roku przez internet

Do tej pory znicze i kwiaty kupowaliśmy zwykle w przycmentarnych kwiaciarniach, albo w supermarketach, na kilka dni przed listopadowymi świętami. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa i towarzyszącym jej obawom o zdrowie, większość zakupów robimy przez internet – dotyczy to również zniczy, wkładów do nich oraz wieńców ze sztucznych kwiatów. Wpływ na taką decyzję zakupową ma także konkurencyjność cenowa sklepów online vs. sklepów stacjonarnych. 

Czy można wysyłać szkło kurierem?

Wysyłka szkła i produktów szklanych to – dosłownie – bardzo delikatny temat dla firm kurierskich. Zanim zdecydujesz się na wysyłkę szklanych zniczy kurierem, upewnij się, że nie znajdują się one na liście towarów zakazanych w wysyłce. Wśród Przewoźników, współpracujących z Sendit.pl, zastrzeżenia co do wysyłki towarów szklanych znajdują się na przykład w wytycznych FedEx czy GLS Poland. Na liście towarów zakazanych w wysyłce znalazły się m.in. szyby, lustra, blaty, witryny, lampy, żyrandole, towary szklane, towary z elementami szklanymi, a także opakowania szklane, przesyłki szklane, łatwo tłukące się i zawierające elementy szklane. Dlatego współpraca z brokerem kurierskim, umożliwiającym wybór pomiędzy kilkoma firmami kurierskimi jednocześnie, to ogromna korzyść dla e-sklepu oraz maksymalne zwiększenie jego elastyczności wobec prowadzonego biznesu, ale również wobec klientów.

Jak wysłać szklany znicz kurierem? Kilka wskazówek dla e-sklepów

Jeśli prowadzisz w sieci biznes i sprzedajesz szklane znicze, pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu ich podczas wysyłki. Każdy ze szklanych elementów paczki owiń osobno najlepiej folią bąbelkową. Pamiętaj także o wypełnieniu kartonu styropianowymi kulkami, albo poduszkami z powietrzem. Dzięki temu przedmioty wewnątrz nie będą się przemieszczać, a ty zminimalizujesz ryzyko ich uszkodzenia. 

Sam karton, w którym chcesz nadać szklane znicze, powinien być twardszy. W ten sposób zmniejszysz ryzyko wgniecenia ścian kartonu, a w konsekwencji – uszkodzenia szklanej zawartości.

Pamiętaj także o oznaczeniu kartonu z przesyłką odpowiednimi naklejkami – “Ostrożnie” lub “Uwaga, szkło”. Upewnij się, że takie oznaczenie nie klasyfikuje przesyłki jako niestandardowa u Przewoźnika, z którego usług chcesz skorzystać. Dzięki temu zarówno na magazynie, jak i podczas transportu paczki do Odbiorcy, pracownicy firmy kurierskiej będą obchodzić się z nią delikatniej. 

Jak wysłać wieniec ze sztucznych kwiatów kurierem?

Wysyłka wieńców ze sztucznych roślin nie jest już tak problematyczna, jak wysyłka szklanych zniczy. Wystarczającym zabezpieczeniem dla takiej kompozycji kwiatowej będzie po prostu – owinięcie jej folią, aby w trakcie transportu nie połamały się odstające elementy wieńca. Jeśli dodasz do paczki styropianowe wypełnienie, wieniec nie będzie przesuwał się wewnątrz pudełka i dotrze do Odbiorcy w całości.