Kupowanie mebli przez Internet ma wielu zwolenników, zwłaszcza wśród mieszkańców mniejszych miejscowości i wsi, w których nie ma wielkopowierzchniowych sklepów meblarskich. Choć w przypadku rynkowych gigantów dostawy realizowane są zazwyczaj własnymi zasobami, za pośrednictwem kierowców i firmowych wozów, to w przypadku rzemieślników czy mniejszych sklepów nie ma zazwyczaj środków na zatrudnienie takowych. Nawet w przypadku średniej wielkości przedsiębiorstw, tworzenie nowych miejsc pracy i zakup floty nie znalazły odzwierciedlenia w zyskach. Nie jest to jednak żadną przeszkodą do sprzedawania mebli klientom z drugiego końca kraju, bowiem firmy kurierskie z powodzeniem zajmują się przewozem paczek z meblami, w tym także i biurkami. Podpowiadamy, jak wysłać biurko kurierem i jak prawidłowo zapakować je do transportu!

W zasięgu każdego

Jesteś klientem indywidualnym i zastanawiasz się, jak wysłać biurko kurierem? Uspokajamy, w przypadku mebli nie ma takich obostrzeń jak np. w przypadku alkoholu czy jedzenia, dlatego bez problemu możesz je przesłać za pośrednictwem korporacji kurierskiej. Przedsiębiorcy czy też sprzedawcy detaliczni również mogą odetchnąć z ulgą. Wysyłka kurierem w przypadku biurka w niczym nie odbiega od przesyłania ubrań czy książek. Jedynym wyzwaniem może być prawidłowe zapakowanie mebla, zwłaszcza gdy po rozłożeniu w paczce należy umieścić kilka oddzielnych od siebie części, które mogłyby się wzajemnie o siebie rysować.

Diabeł tkwi w szczegółach

W przypadku biurka, którego waga zazwyczaj nie przekracza 30 kg, należy zawczasu przygotować odpowiedni karton. Warto pamiętać, że jego grubość i wielkość powinna być dopasowana do wagi przedmiotu, a także umożliwiająca zabezpieczenie blatu i poszczególnych części, zwłaszcza na krawędziach. Na kartonie nie powinny znajdować się też żadne etykiety czy też kody kreskowe, które utrudniałyby weryfikację przesyłki pracownikom firmy kurierskiej.

Każdy element przesyłki, przed umieszczeniem go w kartonie, powinien być odpowiednio zabezpieczony. Najłatwiej jest owinąć poszczególne części folią bąbelkową. Wszystkie drobne elementy, takie jak np. śrubki i uchwyty należy umieścić w osobnym kartonie wypełnionym papierem, który zostanie trwale umieszczony w przesyłce. Jeżeli jednak drobnych elementów jest mało, można wykorzystać w celu ich zabezpieczenia woreczek strunowy (owinięty folią bąbelkową) czy bawełnianą sakiewkę. Jeżeli po zapakowaniu i zabezpieczeniu biurka pozostaną wolne przestrzenie, należy uzupełnić je wypełniaczem. Dzięki temu przedmiot nie będzie poruszał się wewnątrz kartonu podczas podróży, co dodatkowo zwiększy jego bezpieczeństwo. Pakunek należy dodatkowo zabezpieczyć trzema warstwami taśmy (należy jej użyć do zaklejenia góry i dna pudełka).

Przeczytaj także: Czym wypełnić paczkę do wysyłki kurierem? 9 sposobów

Korzystna oferta w zasięgu ręki

Zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy oraz sprzedawcy detaliczni mogą znacznie obniżyć koszt związany z przesyłaniem towarów. Wystarczy, że skorzystają z usług brokera firm kurierskich. Dzięki Sendit.pl sprawdzisz dostępne opcje, wycenisz przesyłkę i oszacujesz, z usług której firmy kurierskiej najlepiej skorzystać w przypadku tej konkretnej realizacji. Nadawanie przesyłek przez Sendit.pl nie wiąże się z żadnymi zbędnymi formalnościami, nie ma również konieczności określania comiesięcznej ilości realizowanych przesyłek. Wystarczy utworzyć konto lub zalogować się, uzupełnić dane o przesyłce i opłacić ją, aby kurier wybranego przewoźnika odebrał paczkę i dostarczył ją pod wskazany adres. Sendit.pl pozwala także na korzystanie z trackingu, czyli na śledzenie przesyłki i podglądanie, jak przebiega realizacja usługi.

Korzystanie z naszych usług jest szczególnie korzystną opcją dla osób sprzedających na najpopularniejszej platformie sprzedażowej, jaką jest Allegro. Stworzona przez nas platforma pozwala na zintegrowanie Sendit z kontem sprzedawcy, dzięki czemu dane teleadresowe nadawcy pobierają się automatycznie. Znacznie ułatwia to proces nadawania paczek i pozwala na uniknięcie błędów podczas ręcznego przepisywania danych.

Skoro już wiesz, jak wysłać biurko kurierem i na co zwrócić szczególną uwagę podczas pakowania, skorzystaj z naszego kalkulatora i wyceń przesyłkę. Dzięki nam nie przepłacisz!