W sieci można kupić już praktycznie wszystko. Sprzedawcy na Allegro, osoby prywatne, a także sklepy budowlane umożliwiają swoim klientom zakupy online, bez względu na to, jakiego asortymentu aktualnie potrzebują. Nie inaczej jest w przypadku drabiny, która jest niezastąpiona podczas remontu. Dowiedz się, jak wysłać drabinę kurierem!

Pełnowymiarowa drabina jest przedmiotem, który ze względu na swoje gabaryty jest traktowany jako przesyłka niestandardowa. Ważnym aspektem jest jej prawidłowe zapakowanie, bowiem przy nierozważnym zapakowaniu delikatna konstrukcja drabiny może zostać naruszona w trakcie transportu. Podpowiadamy, na co należy zwrócić szczególną uwagę oraz jak wysłać drabinę kurierem.

Odpowiednie zabezpieczenie towaru to podstawa 

Z pewnością zależy ci na tym, aby towar dotarł z miejsca na miejsce w nienaruszonej formie. Aby tak się stało, należy zwrócić szczególną uwagę na jego zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Drabina, której waga nie wynosi więcej niż 32 kg, może zostać przesłana w odpowiednio dużym kartonie, którego grubość zostanie dopasowana do wagi przedmiotu. Szczególnie dobrze sprawdzi się karton dwuwarstwowy, odporny na wilgoć. Zanim jednak drabina zostanie do niego włożona, należy owinąć ją folią bąbelkową i okleić taśmą klejącą.

Dużej uwagi wymaga zabezpieczenie wystających elementów, które podczas transportu mogłyby uszkodzić karton i rozciąć go. Wolną przestrzeń w kartonie należy wypełnić materiałem wypełniającym. W zależności od zasobów i preferencji, można wykorzystać w tym celu papier, folię bąbelkową, gąbkę, styropian czy też cieszące się coraz większym uznaniem BIO wypełnienia, takie jak skropak.

Ostatnim krokiem wpływającym na bezpieczeństwo przesyłki jest zabezpieczenie kartonu taśmą klejącą. Absolutne minimum to trzy warstwy taśmy, okalające górę i dół przesyłki. Dla bezpieczeństwa warto użyć także jednej lub dwóch warstw taśmy do zabezpieczenia boków paczki. Jeśli nie masz możliwości zapakować drabinę w karton, większość Przewoźników uzna twoją przesyłkę jako niestandardową. 

Standardowa drabina – niestandardowa przesyłka

Wszystkie towary, które nie są zapakowane w karton o kształcie prostopadłościanu, są traktowane przez przewoźników jak przesyłki niestandardowe. Jak wysłać drabinę kurierem, jeśli nie można zapakować jej w karton? W przypadku klientów korzystających z Sendit.pl, sam proces nadawania przesyłki niestandardowej w niczym nie różni się od tego, który dotyczy paczek uznanych jako standardowe.

Wystarczy założyć konto lub zalogować się do platformy, a potem uzupełnić informacje o przesyłce oraz dane teleadresowe nadawcy i odbiorcy, aby uzyskać wycenę od wiodących firm kurierskich. Kolejnym krokiem jest wybranie, z czyich usług chce się skorzystać i opłacenie przesyłki. Ostatnim krokiem jest wydrukowanie listu przewozowego, oklejenie nim paczki i oczekiwanie na kuriera, który odbierze ją od nadawcy w wyznaczonym terminie lub zaniesienie jej do punktu nadawczo-odbiorczego.

Skorzystaj z Sendit.pl przy nadawaniu drabiny

Już wiesz, jak wysłać drabinę kurierem za pośrednictwem naszej platformy. Jeżeli jednak zastanawiasz się, dlaczego warto skorzystać z naszych usług – śpieszymy z wyjaśnieniem! Jako broker firm kurierskich jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi Partnerami, co pozwala nam na zaoferowanie klientom indywidualnym i biznesowym niezwykle korzystnych stawek, bez konieczności określania comiesięcznego wolumenu paczek czy też podpisywania stałych umów. Co więcej, udostępniamy im również możliwość darmowego skorzystania z opcji śledzenia przesyłki. Pomagamy również w sytuacjach spornych i w razie reklamacji. 

Właściciele sklepów internetowych i osoby sprzedające na Allegro mogą także zintegrować swój e-commerce lub swoje konto na Allegro z Sendit.pl, dzięki czemu dane nadawcy są pobierane i przetwarzane automatycznie, co dodatkowo usprawnia pracę i pozwala na uniknięcie błędów podczas ręcznego przepisywania informacji.