Chcesz wysłać paczkę? Zanim dotrze do adresata, musisz zadecydować o tym, w jaki sposób ją mu przekażesz. Metod wysyłki jest dość dużo.  Warto przyjrzeć się im bliżej – zwłaszcza pod kątem czasu, jaki upłynie do momentu, w którym Twoja przesyłka dotrze do celu. Oto krótkie zestawienie, dzięki któremu poznasz dostępne opcje.

 

Ile idzie paczka priorytetowa? Jaki jest najszybszy kurier krajowy? Najszybszy kurier w 24h to jaki? Te pytania nie są przypadkowe. Wysyłając paczki bardzo często chcemy wiedzieć, ile czasu zajmie im podróż do Adresata oraz jaka firma kurierska jest najszybsza, jeśli chodzi o transport paczek. Na szczęście dziś mamy naprawdę wiele opcji do wyboru, jeśli chodzi o dostarczenie przesyłek do Odbiorców, a dzięki dużemu wyborowi firm kurierskich w Sendit.pl możemy dopasować czas transportu przesyłki do naszych potrzeb i oczekiwań.

 

Ile idzie paczka Pocztą Polską?

Poczta Polska to najstarszy i doskonale znany usługodawca. W jego ofercie znajdziesz usługi wysyłki paczek krajowych i zagranicznych, i to w wielu opcjach. Obecnie są to:

  • Paczka+ – pozwala na nadanie przesyłek o masie do 30 kg,
  • Paczka pocztowa – do 10 kg,
  • usługi Pocztex – mające charakter kurierski.

Gdy chodzi o czas przesyłki, jako usługodawca sam decydujesz, jak szybko ma być dostarczona paczka. Oczywiście jeżeli zależy Ci np. na tym, by dotarła odbiorcy na następny dzień, musisz się liczyć z wyższym kosztem nadania. Standardowe przesyłki są wysyłane zazwyczaj w ciągu 3 dni roboczych.

Pamiętaj, że Poczta Polska umożliwia nadanie paczki zarówno za pośrednictwem kuriera (Pocztex), jak i w swoich oddziałach. To drugie rozwiązanie może dodatkowo skrócić czas wysyłki, pod warunkiem, że placówkę pocztową masz „po drodze”.

Jaki kurier jest najszybszy?

Krótki czas wysyłki gwarantują również firmy kurierskie. W większości przypadków, gdy decydujesz się na usługi jednej z nich, możesz liczyć na to, że przesyłka krajowa dotrze do odbiorcy w ciągu 24 godzin od nadania, a nawet szybciej.

Warto pamiętać, że kurier najczęściej odbierze przesyłkę bezpośrednio ze wskazanego miejsca, choć wiele firm z tego sektora rozwija równolegle sieć terenowych punktów obsługi klienta. Tam także możesz dokonać nadania paczki. Wybierając firmę kurierską, możesz także precyzyjnie określić przedział godzinowy, w którym zostanie dostarczona przesyłka. Takie udogodnienie może się jednak wiązać z dodatkową opłatą. Możliwe jest także śledzenie paczek, które są realizowane są przez firmy kurierskie.

Ile idzie paczka InPost?

Deklarowany termin doręczeń przesyłek InPost, jaki obiecuje Przewoźnik, to 1-2 dni robocze, licząc od dnia nadania. Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji na temat terminów doręczeń, zajrzyj do Regulaminów poszczególnych usług.

Ile idzie paczka kurierem DPD?

W zdecydowanej większości przypadków dostawa paczki kurierem DPD trwa 1 dzień roboczy. W szczególnych przypadkach może ona przedłużyć się do 2 dni roboczych. 

Paczka pocztowa priorytetowa – jak długo idzie?

Paczka priorytetowa jest dostarczana do Odbiorcy w terminie 1 dnia roboczego po dniu nadania, pod warunkiem że Nadawca nada paczkę do godziny 15:00. 

FedEx – ile idzie paczka?

Zwykle paczka FedEx trafia do Adresata w ciągu 3 dni roboczych. 

UPS – ile idzie paczka?

Paczki krajowe są dostarczane przez kuriera UPS w ciągu 1 dnia roboczego. Jeśli chodzi o zagraniczne przesyłki do krajów najbliżej położonych i tych najpopularniejszych – firma kurierska doręcza je w ciągu 24 do 48 godzin.

DHL – ile idzie paczka?

Firma kurierska DHL przesyłki standardowe dostarcza do Adresatów w następnym dniu roboczym po nadaniu. Jeśli nadajesz paczkę o wadze powyżej 31,5 kg, czas doręczenia wydłuża się do 2 dni roboczych.

Ile idzie paczka do paczkomatu?

Paczkomaty zapewniają bardzo dużą wygodę w nadawaniu oraz odbieraniu przesyłek. Te maszyny, rozstawione w tysiącach miejsc w całej Polsce, działają przez 24 godziny na dobę.  Oznacza to, że możesz z nich skorzystać bez względu na dzień tygodnia oraz porę dnia.

A jak wygląda kwestia czasu doręczenia przesyłki? Zdecydowana większość z nich trafia do paczkomatu odbiorczego w ciągu 24 godzin roboczych od momentu nadania. Trzeba jednak pamiętać, że w niektórych okresach roku, zwłaszcza w okolicach świąt Bożego Narodzenia, automaty z paczkami bywają przepełnione.  Może to wydłużyć okres oczekiwania na umieszczenie przesyłki w skrytce.

 

Jak zatem wybrać najlepszą opcję – tak, aby paczka dotarła do adresata szybko, a zarazem w dobrej cenie? Z pomocą przychodzi Sendit.pl – dzięki naszemu serwisowi będziesz mieć możliwość wybrania tego dostawcy, który zaoferuje najkorzystniejsze warunki. Sprawdź, aby nie przepłacić!