Przesyłki kurierskie stanowią ważny element wielu biznesów, a także wygodną usługę dla klientów indywidualnych. W niektórych branżach, takich jak e-commerce, prowadzenie działalności stałoby się wręcz niemożliwe. Każdy z nas dąży do redukcji kosztów i poszukuje najtańszych rozwiązań, również w przypadku przesyłek. Kurier DPD i inni wiodący przewoźnicy oferują konkurencyjne warunki. W jaki sposób wysłać paczkę najtaniej?

Standardowa wysyłka paczek poprzez strony kurierów

Standardowym sposobem zamówienia przesyłki kurierskiej jest dokonanie tego przez stronę przewoźnika, takiego jak kurier DPD. Wystarczy w odpowiednich rubrykach podać dane nadawcy i adresata. Poza tym dokonujemy charakterystyki paczki, ponieważ ostateczna cena zależy od jej specyfiki. Kurier DPD lub przedstawiciel innej firmy zgłasza się po paczkę, która najczęściej trafia do odbiorcy na drugi dzień (w przypadku przesyłek krajowych). Usługa jest wycenia w oparciu o standardowy cennik każdej firmy, istnieją jednak sposoby, by obniżyć koszty nadania paczki.

Stała umowa z kurierem? Nie da wszystkich

Jednym z nich jest podjęcie stałej współpracy z firmami takimi jak kurier DPD. Cena usług staje się wówczas sporo niższa, jednak rozwiązanie jest mało elastyczne, a przede wszystkim nieodstępne dla wszystkich. Wymierne korzyści w postaci atrakcyjnych zniżek klient osiąga bowiem tylko wówczas, gdy zadeklaruje pewną liczbę zamówień w ciągu miesiąca. Na to mogą sobie pozwolić tylko najwięksi gracze – duże przedsiębiorstwa i sklepy internetowe, które odznaczają się regularną sprzedażą. Osobną kwestię stanowi wspomniana już elastyczność. Cenniki poszczególnych firm kurierskich różnią się od siebie, a poszczególne usługi bywają tanie w jednej z firm, lecz stosunkowo drogie w innej. To kolejna wada wiązania się z jednym przewoźnikiem.

Od czego zależy cena wysyłki?

Cena wysyłki i poszczególnych firm kurierskich zależy od kilku czynników. Są to między innymi rozmiary i waga paczki, a nawet rodzaj opakowania. Ważną kwestią bywa także kształt paczki, która może zostać zakwalifikowana jako niestandardowa i tym samym wyceniona znacznie wyżej. Jednym ze sposobów na obniżenie kosztów może być więc poprawne zapakowanie przesyłki. Każda firma inaczej kwalifikuje przesyłki niestandardowe, a niektórzy przewoźnicy w ogólne ich nie transportują. Droższe są oczywiści także paczki wysyłane za granicę, jednak ceny u poszczególnych firm kurierskich również sporo się różnią i to zależnie od kraju destynacji.

Kurier DPD i inni wiodący przewoźnicy taniej na Sendit

Warto porównywać usługi poszczególnych kurierów. Doskonałym narzędziem jest w tym przypadku platforma wysyłkowa Sendit, gdzie zakładając konto i wypełniając formularz zyskujemy dostęp do ofert praktycznie wszystkich wiodących przewoźników, takich jak kurier DPD. Co więcej, prezentowane oferty są tańsze niż w przypadku usługi zamawianej na stronach przewoźników, ale realizowane dokładnie tak samo. Cena usługi zależy również od wielkości zamówienia i może być niższa nawet o kilkadziesiąt procent. Jednocześnie korzystanie z Sendit nie wiąże się z koniecznością podpisywania papierowej umowy i deklarowania miesięcznego zapotrzebowania na wolumen paczkowy. Rejestrujesz się w serwisie, akceptujesz regulamin i już możesz korzystać z dostępnej oferty. To najlepszy sposób na najtańsze wysyłanie paczek!