Wielu klientów biznesowych korzysta z usług kurierskich regularnie. Dzięki temu podpisując z kurierami stałe umowy i deklarując miesięczną liczbę zamówień mogą liczyć na znacznie niższe ceny. Mniejsi klienci, w tym indywidualni, przez lata skazani byli na wyższe ceny rynkowe zamawiając usługę kurierską bezpośrednio na stronie firmy. Sendit to portal, dzięki któremu najtańsze przesyłki kurierskie są już dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Najtańsze przesyłki na portalu Sendit

W jaki sposób ograniczenie kosztów jest możliwe w trakcie korzystania z portalu? To proste. Tajemnica tkwi we współpracy wielu klientów indywidualnych. Portal, który zbiera zamówienia od wielu użytkowników jednocześnie jest cennym partnerem dla firm kurierskich, z którymi współpracuje. Z tego względu uzyskuje rabaty w ramach stałej umowy na takich samych zasadach jak więksi klienci biznesowi. Na niższe ceny mogą więc liczyć użytkownicy strony, wybierając najtańsze przesyłki kurierskie spośród ofert kilku firm.

W jaki sposób wybierać najtańsze przesyłki?

Aby wybierać najtańsze przesyłki spośród wielu ofert na portalu należy założyć indywidualne konto. Następnie zamówienie kuriera odbywa się w kilku prostych krokach. Pierwszy to uzupełnienie danych nadawcy i danych odbiorcy. Można je zapisać i przy każdym kolejnym zamówieniu wybierać z listy. Następnie podajemy wagę i gabaryty paczki lub palety. Po wykonaniu tej czynności można przejść do wyceny. Na dole strony ukaże się kilka ofert, między innymi DPD, UPS, Poczty Polskiej oraz InPost. Najtańsze przesyłki to te dostarczane do Paczkomatów i z nich odbierane. Ale klienci Sendit mogą liczyć również na niższe koszty w przypadku standardowej przesyłki zabieranej przez kuriera.

Symulacja wyboru przesyłki z Warszawy do Krakowa

Czas na krótką symulację. Oszacujemy w ten sposób koszt wysyłki standardowej paczki z centrum Warszawy do centrum Krakowa. Nasza przesyłka będzie miała wymiary 10x20x25 cm. Jej waga wyniesie 1 kg, a opakowaniem będzie karton w kształcie prostopadłościanu. Najtańsze oferty to usługi Poczty Polskiej (10,98 zł) oraz InPost (10,98 zł). Jednak dotyczą one nadania paczki w punkcie. Wśród standardowych przesyłek kurierskich najniższą cenę zapewnia Poczta Polska Express (13,49 zł), choć stosunkowo niewiele ustępuje jej DPD (14,90 zł).

W kolejnej symulacji zmienimy gabaryty przesyłki. Tym razem jej waga wyniesie aż 6 kg, a wymiary 30x40x80 cm. Przesyłka zapakowana będzie w folię stretch. Najtańsze przesyłki o takich gabarytach (nadawane w punkcie Poczty Polskiej oraz InPost) nie są dostępne. Klient może zostawić towar w punkcie UPS płacąc za jego wysyłkę 35,58 zł. Za dopłatą 2 zł paczka zostanie odebrana przez kuriera UPS. Korzystniejsza będzie jednak oferta DPD – 29,09 zł.

W ostatnim przykładzie wrócimy do bardziej standardowych wymiarów paczki – 10x20x25 cm oraz wagi 1 kg i kształtu prostopadłościanu. Zdecydujemy się jednak na dodatkowe usługi – dostarczenie paczki rano oraz zwrot potwierdzonych dokumentów. Za kuriera zapłacimy 64,30 zł (DPD) lub 198,33 zł, korzystając z usług UPS.

Najtańsze przesyłki kurierskie zależnie od warunków, oferują różni przewoźnicy. Tym bardziej warto skorzystać z platformy Sendit.