Jak wysłać paczkę paczkomatem korzystając z oferty InPost? Nie jest to trudne i usługę można zamówić bezpośrednio u kuriera. Jednak, aby maksymalnie obniżyć koszty wysyłki, z myślą o klientach biznesowych oraz indywidualnych stworzyliśmy serwis Sendit, którego użytkownicy mają dostęp do wielu ofert w znacznie niższej cenie. Dziś przedstawiamy, jak nadać paczkę w paczkomacie za pośrednictwem naszej platformy wraz za warunkami wysyłki i usługami dodatkowymi.

Jak nadać paczkę w paczkomacie najtaniej?

Aby przesłać paczkę z użyciem paczkomatu do tej pory korzystano ze strony firmy InPost. To bardzo prosta metoda, jednak ma swoje wady. Najważniejszą jest stała cena za wysyłki paczek. Dlatego osoby zastanawiające się jak nadać paczkę w paczkomacie najtaniej, mogą teraz skorzystać z Sendit. Platforma to innowacyjny serwis, na którym klienci zyskują dostęp do ofert wielu kurierów, a także cenne zniżki. InPost jest jednym z nich i realizuje wysyłki na terenie całego kraju. Usługa zamówiona za pośrednictwem naszej platformy jest realizowana dokładnie na tych samych warunkach, co w przypadku bezpośredniego korzystania z InPost, lecz tańsza.

Jak wysłać paczkę paczkomatem poprzez Sendit?

Za sprawą Sendit każdy klient może skorzystać z usługi błyskawicznie. Jak nadać paczkę w paczkomacie? Wystarczy założyć konto na platformie, a następnie wybrać opcję nadania paczki. Wystarczy na stronie internetowej uzupełnić formularz, który uzupełniamy naszymi danymi osobistymi, zaś następnie wybieramy interesujący nas paczkomat. To, jaki paczkomat wybierzemy zależy tylko od nas. Korzystając z mapki możemy sprawdzić, który znajduje się najbliżej naszego domu lub miejsca pracy lub taki, do którego będzie nam najwygodniej dotrzeć będąc np. w podróży

W kolejnym formularzu umieszczamy dane odbiorcy oraz informacje o paczkomacie, z którego przysyłka zostanie odebrana. Niektóre z punktów wyposażone są w możliwość odbioru paczki wysłanej za pobraniem. Płatność odbywa się w systemie pay by link i dopiero po jej wykonaniu odbiorca zyskuje dostęp do paczki. Można także wybrać paczkomat z opcją zapłaty kartą za przesyłkę. Takie paczkomaty mają w sobie wbudowany terminal i to za jego pomocą dokonujemy zapłaty.  Ostatnia część formularza dotyczy charakterystyki paczki. W tym miejscu uzupełniamy jej wymiary oraz wagę. Opcjonalnie możemy także podać zawartość przesyłki. W przypadku stałych wysyłek istnieje opcja zapisania ich jako zlecenie, co stanowi oszczędność czasu. Jak nadać paczkę w paczkomacie, gdy chodzi o przesyłkę pobraniową? W tym przypadki również wystarczy zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu, pod warunkiem, że dany paczkomat obsługuje taką opcję. Maksymalna wartość wynosi 5000 zł i jest przelewana na konto nadawcy w ciągu 10 dni roboczych od czasu doręczenia przesyłki.

Warunki przesyłki i usługi dodatkowe

Wiedząc już jak wysłać paczkę paczkomatem, warto zapoznać się z warunkami przesyłki oferowanymi przez InPost. Paczki mogą być wysyłane na terenie Polski. Maksymalna waga paczki wraz z opakowaniem wynosi 25 kilogramów. Z kolei jej wymiary nie mogą przekraczać wartości 41 x 38 x 64 cm. Każda paczka jest objęta darmowym ubezpieczaniem na kwotę 500 zł, jednak klient może ją podwyższyć, wybierając taką opcję w trakcie uzupełniania formularza. Warto pamiętać, że odbiór paczki z paczkomatu powinien nastąpić w ciągu 48 godzin.