Czy InPost pracuje w soboty? To pytanie często pojawia się w przypadku korzystania z usług kurierskich jednej z najpopularniejszych firm kurierskich w kraju. Jeśli chcesz wiedzieć także, do której godziny InPost dostarcza paczki do paczkomatu w sobotę, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Zakupy przez internet cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów. Raport Gemius o “E-commerce w Polsce 2021” tylko to potwierdza – aż 77 proc. internautów przyznaje, że robi zakupy online. Z tego powodu popularność usług kurierskich, dzięki którym internetowe zamówienia trafiają do odbiorców, jest równie wysoka co samych zakupów. Internauci biorący udział w ankiecie potwierdzają także popularność dostawy do automatów paczkowych – w tym m.in. Paczkomatów InPost. 

W ciągu tygodnia często nie mamy czasu czekać na kuriera pod adresem wskazanym na dostawie, możemy też nie mieć czasu wyskoczyć do paczkomatu. W związku z tym dużym zainteresowaniem cieszą się weekendowe usługi kurierskie. Ale czy można zamówić kuriera z dostawą w weekend? Czy InPost pracuje w soboty? Jak wygląda kwestia dostawy InPost w sobotę i dostawy do Paczkomatów w sobotę?

Przeczytaj także: Godziny odbioru paczek przez kuriera

Czy kurier InPost pracuje w soboty?

W ofercie Przewoźnika InPost jest dostępna usługa “InPost Paczka w Weekend” – dzięki niej paczki są dostarczane do paczkomatów w całej Polsce również w soboty i niedziele. Jest to wygodna opcja dla wszystkich kupujących w internecie, którzy nie chcą czekać na dostarczenie paczki z zamówieniem do następnego tygodnia. Co więcej, ta usługa jest również praktycznym wsparciem dla sklepów internetowych. Dzięki niej wreszcie mogą organizować wysyłki zamówień również w weekendy, a ich Klienci nie muszą czekać na odbiór zamówienia złożonego “w ostatniej chwili”. Odpowiedź na pytanie, czy kurier InPost pracuje w weekend jest więc twierdząca.

Przeczytaj także: Nadawanie i odbieranie paczek w paczkomatach InPost [INFOGRAFIKA]

Do której godziny InPost dostarcza paczki do paczkomatu w sobotę?

Czy InPost dostarcza w soboty? Zacznijmy od tego, że z usługi “InPost Paczka w Weekend” można skorzystać w określonym momencie tygodnia. Paczka zostanie dostarczona w weekend wtedy, gdy jej nadanie – czyli przekazanie paczki do Paczkomatu, najbliższego Punktu Odbioru Przesyłek InPost lub złożenie zlecenia odbioru przez kuriera nastąpi w piątek lub sobotę, do godziny 13:00.

Przeczytaj także: Czy kurier pracuje w soboty?

Jeśli uda ci się skorzystać z tej usługi, twoja paczka zostanie dostarczona do paczkomatu w sobotę maksymalnie do godziny 19:00. Wszystko zależy od harmonogramu kuriera InPost, który rozwozi paczki w soboty i jest odpowiedzialny za ich umieszczenie we właściwym paczkomacie. Dlatego warto mieć zainstalowaną aplikację mobilną InPost, w której pojawi się powiadomienie o umieszczeniu przesyłki w paczkomacie tuż po tym, gdy rzeczywiście się ona w nim znajdzie.