Robiąc zakupy online w czwartek lub piątek, z pewnością nieraz zastanawiasz się, czy zamówiony towar dotrze do ciebie w weekend. Ta kwestia poruszana jest także podczas transportu furgonetką kurierską ważnych dokumentów, które muszą koniecznie dotrzeć do odbiorcy w sobotę. Czy w ogóle kurierzy jeżdżą w soboty? 

Odpowiedź na pytanie, czy kurierzy kursują w soboty, jest właściwie prosta – nie, choć jest oczywiście małe “ale”, przez które zdecydowaliśmy się stworzyć ten wpis. 

Czy przesyłki kurierskie są dostarczane w soboty?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że – kolokwialnie pisząc – “kurier to też człowiek” i ma prawo do wolnego weekendu, żeby złapać oddech przed wyzwaniami następnego tygodnia. Dlatego większość firm kurierskich w swoich regulaminach jasno określa ramy czasowe dostarczania przesyłek: dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku. Niektórzy przewoźnicy dopuszczają taką opcję, ale na innych zasadach, niż odbywa się to normalnie w dni robocze. Przede wszystkim wiele zależy od tego, czy firma kurierska ma w swojej ofercie opcję dostawy paczek w soboty. Jeśli tak, zazwyczaj za to udogodnienie trzeba dodatkowo zapłacić podczas składania zamówienia, np. przez brokera usług kurierskich Sendit – na szczęście są to raczej drobne, niż wielkie opłaty. 

Wiele zależy także od adresu odbiorcy, ponieważ zdarza się, że “sobotnie” paczki bez dodatkowej opłaty, są częściej dostarczane w większych miastach, niż w miejscowościach małych i średnich. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, czy istnieje szansa na dostarczenie twojej przesyłki w sobotę, możesz sprawdzić dostępność usług Sendit.

Przeczytaj także: Prawa i obowiązki kuriera – co powinien, a czego nie musi robić?

Podczas składania zamówienia na usługi kurierskie w Sendit istnieje możliwość, że kurierzy DPD dostarczą przesyłki w soboty. Aby skorzystać z tej opcji, należy zaznaczyć ją w formularzu nadania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usług tego Przewoźnika w ramach oferty brokera kurierskiego Sendit, zachęcamy do zapoznania się z cennikiem DPD.

Dlaczego warto skorzystać z opcji dostarczenia paczki w sobotę?

Kupując przez internet zdajemy sobie sprawę z tego, że na przesyłkę trzeba poczekać kilka dni. Czasem jednak zamówiony przez internet przedmiot jest nam bardzo potrzebny, a złożenie zamówienia w piątek oznacza, że najwcześniej otrzymamy je dopiero w poniedziałek następnego tygodnia. Wtedy warto skorzystać z opcji dostarczenia paczki w sobotę. 

Kolejnym argumentem, przemawiającym za opcją paczki w sobotę jest to, że nasz tydzień pracy obejmuje zwykle zakres od poniedziałku do piątku. Kurierzy również pracują w te dni, a paczki dostarczają najczęściej w godzinach, w których my jesteśmy w pracy. Jeśli zamówionej przesyłki nie można umieścić w paczkomacie, warto zamówić kuriera na sobotę, kiedy będziemy już w domu i na spokojnie odbierzemy paczkę z rąk kuriera osobiście. 

Czy kurier DPD pracuje w soboty?

Przewoźnik DPD oferuje swoim klientom usługę doręczenia w sobotę. Jest ona także dostępna za pośrednictwem Sendit.pl, a jej szczegóły znajdują się w cenniku DPD w zakładce “usługi dodatkowe”. 

Czy kurier InPost pracuje w soboty?

Usługa “InPost Paczka w Weekend” jest dostępna wyłącznie dla nadań bezpośrednio u Przewoźnika. Kurierzy InPost dostarczają przesyłki do paczkomatów także w soboty, na terenie całego kraju.

Pocztex Kurier 48 – czy pracuje w soboty?

Przesyłki nadane za pośrednictwem usługi Pocztex Kurier 48 są dostarczane od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

Czy UPS pracuje w soboty?

Firma kurierska UPS oferuje specjalną usługę “Dostawa w sobotę”, którą można zamówić bezpośrednio u Przewoźnika.

Czy kurier GLS pracuje w soboty?

Przewoźnik GLS Poland dostarcza paczki w soboty w ramach usługi SaturdayService. Jest ona dostępna bezpośrednio u Przewoźnika.

Czy Fedex pracuje w soboty?

Firma kurierska FedEx oferuje usługę doręczenia paczki w sobotę – jest ona dostępna przy składaniu zamówienia na przesyłkę bezpośrednio u Przewoźnika.

Sprawdzony kurier – gdzie szukać?

Szybko, tanio, bezpiecznie i z gwarancją, że przesyłka dotrze do Odbiorcy. Tego właśnie oczekujemy od firm kurierskich podczas korzystania z ich usług. Dlatego przed nadaniem przesyłki warto poszukać jak najbardziej korzystnych finansowo ofert od Przewoźników, najlepiej kilku w jednym miejscu. Taką możliwość daje broker kurierski Sendit, gromadząc w jednej platformie aż 9 największych firm kurierskich w kraju.