Letnie upały dają się we znaki nie tylko ludziom i zwierzętom, ale także… sprzętom elektronicznym. Jak chronić sprzęt elektroniczny przed wysokimi temperaturami? I co ten artykuł ma wspólnego z branżą kurierską?

Wysokie temperatury powietrza oraz przebywanie na słońcu niosą za sobą przykre konsekwencje nie tylko dla ludzi, zwierząt i roślin, ale też dla sprzętów elektronicznych. Smartfony, laptopy, aparaty fotograficzne czy czytniki e-booków bardzo często towarzyszą nam przecież podczas urlopów, popołudniowego wypoczynku w parku albo w samochodzie podczas drogi. I choć dzisiejsza technologia jest w stanie wytrzymać naprawdę wiele, sporym wyzwaniem dla niej jest ekspozycja na słońce oraz wysoka temperatura powietrza. Ekstremalne temperatury mogą wręcz doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń sprzętu, a nawet – jego eksplozji lub wycieku baterii. 

Odbierz swoją paczkę szybko!

Zagrożeniem dla prawidłowego funkcjonowania elektroniki jest także transport kurierski w upalne, pełne słońca dni. Wewnątrz furgonetek kurierskich, maszyn paczkowych, a nawet w punktach nadawczo-odbiorczych panują wysokie temperatury powietrza, które mogą negatywnie oddziaływać na stan elektroniki. Tym bardziej, że wiele maszyn paczkowych stoi w pełnym słońcu, a transport furgonetką kurierską nie zawsze odbywa się wyłącznie zacienioną drogą. 

Dlatego jeśli chcesz, aby kupiony przez internet sprzęt elektroniczny funkcjonował zgodnie ze swoimi parametrami technicznymi i przeznaczeniem, unikaj internetowych zakupów wtedy, gdy wiesz że temperatura na zewnątrz nie sprzyja bezpiecznemu transportowi. A jeśli zamówisz urządzenie elektroniczne z transportem podczas upału, postaraj się jak najszybciej je odebrać i zapewnić mu właściwe warunki przechowywania. Swoje zamówienie składaj po weekendzie, korzystając z usług kurierskich oferujących jak najszybsze dostarczenie paczki do Odbiorcy.

Przeczytaj także: Jak wysłać smartfon kurierem?

Jak zadbać o sprzęt elektroniczny podczas upałów?

Chcąc ochronić posiadaną elektronikę przed uszkodzeniem lub utratą wysokiej jakości funkcjonowania nie zostawiaj jej na pełnym słońcu, ani na przykład – na desce rozdzielczej w samochodzie, gdzie już po chwili ekspozycji na słońce powierzchnia osiąga zawrotną temperaturę nawet 70 st.C. Pamiętaj, aby przechowywać sprzęt elektroniczny w cieniu i podczas upałów unikaj noszenia go w kieszeni przy ciele, aby go dodatkowo nie dogrzewać ciepłem ciała. 

Jeśli to możliwe, “rozbierz” smartfona czy aparat cyfrowy z etui i niepotrzebnych case’ów, aby zmniejszyć ryzyko ich przegrzania. Jeśli zmniejszysz jasność ekranu w smartfonie lub włączysz w nim tryb oszczędzania energii, procesor smartfona nie będzie musiał pracować ze wzmożonym wysiłkiem, a przez to – nagrzewać się. Wyłącz także aplikacje działające w tle oraz te, które zużywają najwięcej energii smartfona.

Przeczytaj także: Droga paczki od nadawcy do odbiorcy [INFOGRAFIKA]

Co zrobić z przegrzanym telefonem?

Jeśli twój smartfon lub inny sprzęt elektroniczny przegrzeją się i wyświetlą komunikaty o zagrożeniu dla prawidłowego funkcjonowania urządzenia, pod żadnym pozorem nie wkładaj ich do lodówki lub zamrażalnika. Nie podłączaj także rozgrzanego urządzenia do ładowania, ponieważ wzmaga to tylko wzrost temperatury produktu. Najlepsze dla baterii i samego urządzenia będzie po prostu wyłączenie go i odłożenie w zacienione miejsce, aby “doszło do siebie”. 

Szukasz firmy kurierskiej, za pomocą której możesz wysłać sprzęt elektroniczny w atrakcyjnie niskiej cenie? Zajrzyj na Sendit.pl – stronę jednego z największych brokerów kurierskich w kraju.