Zmieniasz mieszkanie? Z pewnością zastanawiasz się, w czym może pomóc ci kurier podczas przeprowadzki. Co można wysłać kurierem podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka do nowego domu czy mieszkania to nie tylko radosny, ale także pełen wyzwań czas. Najwięcej czasu i energii zabiera najczęściej pakowanie i przenoszenie dobytku do nowego lokalu. Dlatego często szukamy pomysłów na to, jak przeprowadzić się małym kosztem i w najszybszy sposób. Oprócz profesjonalnych firm przeprowadzkowych, oferujących transport bagaży, mebli czy urządzeń AGD wiele osób stawia także na… firmy kurierskie. Czy kurier pomoże w przeprowadzce? 

Firma przeprowadzkowa, a firma kurierska – różnice

Na początek porównaliśmy możliwości i zakres usług, jakie oferują firmy przeprowadzkowe i firmy kurierskie. W ten sposób już na tym etapie można skonfrontować swoje oczekiwania wobec przeprowadzki z realnymi możliwościami. 

Poniżej wymieniliśmy pięć największych różnic między firmą przeprowadzkową a firmą kurierską:

  • wynajęta firma przeprowadzkowa przewiezie w swojej furgonetce wszystko to, co przeznaczysz do przewozu – w ramach jednej opłaty za transport. Z kolei każda firma kurierska ma określone limity wielkościowe i wagowe paczek, jakie przyjmuje do transportu. Dodatkowo za każdą paczkę będzie trzeba zapłacić osobno;
  • pracownicy firmy przeprowadzkowej za dodatkową opłatą pomogą ci w ewentualnym demontażu i ponownym montażu mebli, a także w solidnym zabezpieczeniu i pakowaniu twojego mienia. Kurier z firmy kurierskiej – niestety nie;
  • firma przeprowadzkowa podejmuje się także transportu “trudnych” towarów, na przykład delikatnych pianin czy drogich maszyn. Przewoźnicy tego typu towary umieścili na liście towarów zakazanych w wysyłce;
  • firma przeprowadzkowa pomoże ci przewieźć rzeczy z punktu A do punktu B w przeciągu kilku godzin. Firmie kurierskiej transport paczek zajmuje nawet do kilku dni;
  • i wreszcie – ekipa przeprowadzkowa oraz jej transport w dniu twojej przeprowadzki służą wyłącznie tobie i twojemu mieniu. Nie musisz dzielić się nimi z innymi. Kurier z firmy kurierskiej ma do przewiezienia wiele paczek do różnych Odbiorców.

Uświadomienie sobie różnic pomiędzy obiema firmami pozwala precyzyjniej określić, kiedy zdecydować się na firmę przeprowadzkową, a kiedy na firmę kurierską.

Kiedy zdecydować się na kuriera przy przeprowadzce?

Podczas przeprowadzki możesz zdecydować się na usługi firmy kurierskiej na przykład wtedy, gdy jednorazowo i w jednej przesyłce chcesz przewieźć kilka akcesoriów lub przedmiotów, które przeoczysz podczas pakowania. Jednorazowa usługa kurierska podczas przeprowadzki to także dobry pomysł wtedy, gdy wysyłane przedmioty nie są ci potrzebne na już i możesz poczekać na nie do 2-3 dni. 

Co można wysłać kurierem podczas przeprowadzki?

Pamiętaj o tym, że nie wszystkie produkty można nadać w paczce kurierskiej. Niektóre towary znajdują się na liście towarów zakazanych w wysyłce, a niektórych – zwyczajnie nie opłaca się nadawać firmą kurierską ze względu na ich wielkość, delikatność, wagę, kształt i cenę, jaką przyjdzie za to zapłacić. Są to na przykład sprzęty AGD, meble czy duże RTV. Co w takim razie można wysłać kurierem, jeśli jesteś w trakcie przeprowadzki?

Na przykład rzadko używane akcesoria kuchenne, część obrusów i firan, czy książki, które nie zmieściły się w furgonetce przeprowadzkowej.

Przeczytaj także: Jak wysłać książki kurierem?

Przeprowadzka? Zorganizuj wyprzedaż garażową!

Podczas przeprowadzki może okazać się także, że wiele z posiadanych przez ciebie rzeczy nie jest już potrzebne w nowym miejscu. Jeśli chcesz pozbyć się ich w szybki sposób i do tego zarobić, zorganizuj wyprzedaż garażową lub wrzuć ogłoszenia do sieci – na przykład do marketplace w mediach społecznościowych czy na lokalne tablice ogłoszeń, takie jak OLX czy Allegro. Za pośrednictwem firmy kurierskiej możesz wtedy wysłać rzeczy, którym przez odsprzedaż udało ci się dać drugie życie. Jeśli planujesz takie działania podczas wyprowadzki, sprawdź ceny i dostępnych Przewoźników u brokera kurierskiego Sendit.pl

Przeczytaj także: Gdzie sprzedać używane rzeczy w sieci? Jak zrobić to dobrze?