Jak wysłać książkę kurierem? Przede wszystkim pamiętaj o szczelnym zapakowaniu jej do wysyłki. Podpowiadamy, jak zapakować książkę do wysyłki kurierem i o czym należy pamiętać.

Czytamy coraz więcej i coraz chętniej

Według raportu Gemius “E-commerce w Polsce 2020” książki należą do najpopularniejszych kategorii produktowych, kupowanych w internecie. Ta informacja pokrywa się z wynikiem corocznego badania czytelnictwa w Polsce, przeprowadzonego przez Bibliotekę Narodową w 2019 roku. Odnotowano w nim trwałe zatrzymanie spadku czytelnictwa oraz niewielki wzrost deklaracji czytelniczych, na co z pewnością miały wpływ wydarzenia krajowej sceny czytelniczej – Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk czy ekranizacja “Wiedźmina” A. Sapkowskiego przez amerykańskiego giganta Netflix. Nie bez znaczenia pozostaje też rosnące zainteresowanie Polaków e-bookami, które traktujemy na równi z książkami papierowymi. 

Książki kupujemy w internecie

Internet to pierwsze miejsce, w które “udajemy się” w poszukiwaniu nowości wydawniczych. Z tego powodu całkiem nieźle radzą sobie wszelkie e-księgarnie i sklepy internetowe, które w swojej ofercie mają książki. Ciekawych książek poszukujemy również na portalach aukcyjnych, lokalnych tablicach ogłoszeń oraz w marketplace. Te miejsca przychodzą nam także jako pierwsze na myśl w momencie, gdy chcemy dać swojej kolekcji drugie życie, sprzedając ją i wysyłając za pośrednictwem brokera kurierskiego takiego jak Sendit.pl.

Jak wysłać książkę kurierem? 

Jeśli chcesz wysłać książkę kurierem, możesz zrobić to za pomocą każdej dostępnej usługi standardowej, oferowanej przez Przewoźników. Pamiętaj jednak, aby solidnie zabezpieczyć książkę przed włożeniem ją do prostopadłościennego kartonu. Nie potrzeba do tego wiele – wystarczy owinąć ją folią stretch i wypełnić puste przestrzenie w pudełku. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoja książka jest odporna na zawilgocenie i przypadkowe zamoczenie, np. przez padający deszcz.

Po zabezpieczeniu książki folią i zapakowaniu do pudełka zmierz jego wymiary (długość, szerokość i wysokość) oraz wagę. Na ich podstawie wybierz interesującą cię usługę kurierską, sprawdzając cennik Sendit lub korzystając z naszego formularza wyceny przesyłki, dostępnego na stronie głównej platformy.

Jak wysłać książkę w paczkomacie InPost?

Aby wysłać książkę przy pomocy paczkomatu, po zapakowaniu jej upewnij się, czy paczka zmieści się w jednej z paczkomatowych skrytek. 

Poniższa infografika przedstawia wymiary i dopuszczalną wagę przesyłek, które można umieszczać w paczkomatach InPost.