Możesz zaoszczędzić i przy tym chronić naszą planetę. Wszystko dzięki usłudze Pocztex Punkt. Paczkę do 20 kg nadasz już od 10,07 zł. Brzmi interesująco? To teraz więcej szczegółów.

Nadanie i Odbiór przesyłki odbywa się do i z punktu lub automatu paczkowego. Dzięki temu kurier dostarcza wiele paczek do jednego miejsca, ogranicza zużycie paliwa, oszczędza czas, a to przekłada się na mniejszy koszt Twojej przesyłki. Firmy kurierskie inwestują w rozwój sieci swoich punktów, bo te cieszą się dużą popularnością, a dzięki temu, każdy jest w stanie znaleźć punkt w swojej okolicy. Na Sendit.pl łatwo wyszukasz najbliższą placówkę pocztową i nadasz przesyłkę.

Nie czekaj na kuriera! Zanieś paczkę do placówki pocztowej. 

Samodzielne dostarczenie przesyłki do punktu to często najlepszy wybór, szczególnie dla osób, które nie mogą czekać na odbiór paczki. Kurier zazwyczaj przyjeżdża po odbiór wtedy kiedy jest w okolicy, co oczywiście z punktu widzenia kosztów i ekologii jest w 100% zrozumiałe. Powoduje to jednak niedogodności dla klienta, bo ten nie wie, o której godzinie może spodziewać się odbioru. Zdarza się też, że firma kurierska nie jest w stanie odebrać przesyłki w preferowanym przez Klienta terminie, co najczęściej wynika z np. dużego ruchu ulicznego, wypadków na drogach lub innych zdarzeń losowych. Dlatego, jeśli masz taką możliwość warto rozważyć samodzielne dostarczenie przesyłki do punku. 

Dzięki usłudze Pocztex Punkt wyślesz paczkę wtedy kiedy Ci wygodnie, przed pracą czy szkołą, w drodze do domu czy przy okazji robienia zakupów. Zaloguj się lub zarejestruj na www.sendit.pl, następnie podaj parametry paczki i dane teleadresowe, opłać przesyłkę oraz pobierz i wydrukuj wygenerowany list przewozowy. Potem wystarczy już tylko wziąć ze sobą wcześniej przygotowaną przesyłkę z naklejonym listem przewozowym i zajść do najbliższej placówki pocztowej. 

Zrób zakupy i odbierz paczkę

Odbiór przesyłki w punkcie ma wiele zalet. Dla Nadawcy szczególnie ważne będzie:

  • niższa cena przesyłek nadawanych do punktu w porównaniu z dostawą pod wskazany adres,
  • mniejsze ryzyko, że przesyłka wróci do Nadawcy z powodu nieudanych prób doręczenia wynikających z błędnego adresu, czy nieobecności Adresata. 

Pocztex oferuje dużą sieć punktów zlokalizowanych w różnych miejscach, dzięki temu każdy znajdzie punkt w swojej okolicy. Paczki można odbierać w placówkach, sklepach Żabka, Biedronka, kioskach i salonikach prasowych Ruch, sklepach ABC, Lewiatan i Delikatesach Centrum. 

Punkty partnerskie - Pocztex PunktPrzesyłka w punktach odbioru czeka 7 dni od dnia otrzymania pierwszego powiadomienia sms lub email. W międzyczasie wysyłane są 2 przypomnienia o możliwości odbioru. 

Dodatkowo w placówkach pocztowych oraz marketach Biedronka i Lewiatan znajdują się automaty paczkowe, z których również można odbierać paczki. Przesyłka nadana do automatu czeka 3 dni od dnia otrzymania pierwszego powiadomienia sms lub email. Następnie czeka kolejne 4 dni w pobliskiej placówce pocztowej, do której zostaje przekierowana. Dzięki usłudze Pocztex Punkt zadbasz o środowisko, zaoszczędzisz czas i pieniądze. Sprawdź jakie to proste! 

 

Załóż darmowe konto i wyślij paczkę Pocztex Punkt już za 10,07 zł brutto!

Zarejestruj się