Dzięki rozwojowi internetu i nowoczesnym technologiom nie musisz wychodzić z domu czy mieć bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami firmy kurierskiej. Nadawaj paczki w sposób, który ogranicza ryzyko spotkania osób zainfekowanych do minimum.

Korzystania z opcji nadawania przesyłek w opcji door to door jest rozwiązaniem, które pozwala na zminimalizowanie ryzyka zarażenia Koronawirusem. Korzystając z Sendit.pl nie musisz obawiać się także kosztów związanych z taką usługą. Nadawanie paczek przez naszą platformę, bez wychodzenia z domu jest bezpieczną i szybką opcją, z której warto skorzystać w tym trudnym czasie.

Zamów kuriera do domu lub biura

Aby uniknąć kontaktu z osobami trzecimi, najbezpieczniejszą opcją jest zamówienie usługi kurierskiej z osobistym odbiorem paczki przez kuriera. Możesz to zrobić, poprzez skontaktowanie się bezpośrednio z daną firmą kurierską lub przez nasz portal. Wykorzystując formularz nadawania przesyłek na naszej platformie, a następnie porównując oferty różnych firm kurierskich, możesz wybrać najkorzystniejszą cenowo opcję. Ceny proponowane naszym klientom są niższe niż w przypadku jednorazowego skorzystania z usług danej firmy bezpośrednio, co może mieć duże znaczenie w przypadku małych przedsiębiorstw i klientów indywidualnych.

Zamawianie kuriera w 3 prostych krokach:

  1. Jeżeli posiadasz konto na Sendit.pl – zaloguj się. Jeżeli nie, musisz założyć konto na portalu. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie formularza, w którym należy uzupełnić zarówno dane nadawcy, jak i odbiorcy. Jeżeli planujesz wysłać więcej niż jedną paczkę, uzupełnij swoje dane teleadresowe, aby później po prostu wybrać je z listy. W ten sposób zaoszczędzisz czas niezbędny do uzupełnienia kolejnych formularzy.
  2. Po uzupełnieniu danych, czas na uzupełnienie informacji o przesyłce. W odpowiednich rubrykach należy podać jej rozmiar oraz wagę. Jeżeli na jeden adres wysyłasz więcej niż jedną paczkę, możesz uwzględnić to od razu na tym etapie. Podejmij decyzję o tym, czy potrzebujesz dodatkowego ubezpieczenia – jeżeli tak, zadeklaruj jej wartość. Wybierz z listy odpowiednią opcję zapakowania paczki.
  3. Po uzupełnieniu wszystkich informacji w formularzach i wybraniu przewoźnika, zamów kuriera. Wydrukuj list przewozowy i oklej nim przesyłkę.

 

Gdy kurier skontaktuje się z Tobą w sprawie planowanego czasu obioru paczki – poinformuj go, że pozostawisz paczkę przed drzwiami. Poproś, by skontaktował się z Tobą nad chwilę przed pojawieniem się w miejscu odbioru. Jeżeli taka opcja jest niemożliwa, korzystaj z własnego długopisu, nie podawaj ręki i nie doprowadzaj do sytuacji, w której Ty i kurier będziecie narażeni na zbyt bliski kontakt.

Pamiętaj jednak, że kurier jest narażony na kontakt z różnymi odbiorcami. W związku z tym, umyj dokładnie ręce wodą z mydłem, jeszcze przed zapakowaniem i oklejeniem przesyłki. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko, że zarazi się od Ciebie. Bądź także wyrozumiały. Wydrukuj także wszystkie dokumenty niezbędne do odebrania paczki, aby ewentualne spotkanie z kurierem skrócić do minimum. Pamiętaj też, że warto jest opłacać przesyłki z góry, by transakcja przebiegała bezgotówkowo.

Zachowaj szczególną ostrożność nadając paczkę w punkcie i paczkomacie

Nadanie przesyłki w paczkomacie wymaga dotykania ekranu. Nie masz więc pewności, kto dotykał go przed Tobą, dlatego należy być szczególnie ostrożnym. Po skorzystaniu z urządzenia unikaj kontaktu z oczami i nosem, a po powrocie do domu dokładnie umyj ręce wodą z mydłem. Nie musisz się jednak obawiać odbierania paczki z paczkomatów InPost. Można to zrobić bezdotykowo, za pomocą aplikacji w telefonie. Warto ograniczyć oddawanie paczek w stacjonarnych punktach, w których znajduje się wiele osób jednocześnie – np. na poczcie, w Żabkach czy kioskach RUCH. Jeżeli jednak zmusi Cię do tego sytuacja, pamiętaj o stosowaniu się do instrukcji osób pracujących w danym miejscu. Wykluczenie do maksimum kontaktu z innymi pozwala Ci chronić nie tylko siebie i swoich bliskich, ale także i inne osoby.