Rosnące zapotrzebowanie na tego typu usługi sprawia, że coraz więcej klientów zastanawia się, jak zamówić kuriera sprawnie, bez wychodzenia z domu i możliwie jak najtaniej. Obecnie standardem jest dokonywanie zamówień online na stronie firm kurierskich, jednak wówczas nadawca jest skazany na płacenie regularnych stawek rynkowych. Aby obniżyć ceny usług założyliśmy platformę Sendit dla klientów biznesowych oraz indywidualnych. W jaki sposób nadać poprzez nią paczkę krok po kroku?

Jak zamówić kuriera znacznie taniej?

Każdy, komu zależy na oszczędnościach zastanawia się, jak zamówić kuriera w cenie niższej od oferowanych na stronach firm kurierskich. Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z serwisu Sendit. Nie wymaga ono podpisywania umowy, jak również określania miesięcznego wolumenu paczkowego. Klient po niższej cenie zyskuje zaś dostęp do oferty kilku firm kurierskich, które są widoczne przy próbie nadania paczki.

Zamawianie usług wiodących kurierów  – dane nadawcy i odbiorcy

Jak zamówić kuriera poprzez Sendit krok po korku? Wystarczy założyć konto na platformie. W lewym górnym rogu znajduje się opcja nadania paczki. Po jej wyborze przechodzimy do krótkiego intuicyjnego formularza. Jego pierwszymi elementami są adresy i dane nadawcy oraz odbiorcy. Paczka wysyłana z Polski może trafić do zdecydowanej większości miejsc na terenie Unii Europejskiej. Dane odbiorców mogą zostać zapisane na stałe, by kolejne zamówienia przebiegały szybciej. Odbiorców wybieramy wówczas z listy.

Jak zamówić kuriera? Charakterystyka paczki

W kolejnej części formularza dokonujemy charakterystyki przesyłki. Zwykle będzie składała się z paczek. Należy skrupulatnie określić ich wymiary, wagę i rodzaj opakowania, które będą istotne przy wycenie, a także ułatwią pracę kurierowi, który zgłosi się po przesyłkę. Jak zamówić kuriera do przesyłki paletowej? Dokładnie w taki sam sposób, zaznaczając jednak, że zamówienie dotyczy palet. Przesyłka może zostać ubezpieczona na określoną kwotę. Ta zaś jest zależna od wybranego później kuriera. Po uzupełnieniu formularza można przejść do wyceny. Na dole strony ukażą się następnie oferty poszczególnych przewoźników – naszych sprawdzonych partnerów, w niskich cenach. Najtańszą opcją będzie zaś skorzystanie z paczkomatu. Po wyborze usługodawcy przechodzimy do płatności i drukujemy list przewozowy.

Na co dodatkowo zwrócić uwagę?

Wiedząc, jak zamówić kuriera warto zapoznać się jeszcze z warunkami i usługami dodatkowymi oferowanymi przez poszczególne firmy. Wyczerpujące informacje znajdują się na naszej stronie w zakładce „Cennik”. Niektóre firmy oferują także usługi dodatkowe, takie jak dostawa w sobotę, dostawa w ciągu 24 godzin lub doręczenie do rąk własnych. Możliwy bywa także zwrot potwierdzonych dokumentów. Nadawca i adresat mogą otrzymywać powiadomienia drogą mailową lub poprzez SMS na temat tego, co aktualnie dzieje się z nadaną przesyłką.