Pojawienie się w Polsce Koronawirusa zmusiło nas wszystkich do zachowywania ostrożności i ograniczenia wyjść z domu, gdy nie jest to naprawdę konieczne. Tysiące osób korzysta jednak z usług kurierskich, bez których jeszcze trudniej wyobrazić sobie obecnie bezpieczne dokonywanie zakupów. W tym trudnym czasie bez opóźnień działają także paczkomaty, które stanowią dobry wybór. Dowiedz się, jak prawidłowo i bezpiecznie z nich korzystać!

W najbliższym czasie wybieraj paczkomaty

Koronawirus rozprzestrzenia się przede wszystkim drogą kropelkową. Oznacza to, że ograniczając bezpośrednie kontakty międzyludzkie, zwiększamy swoje bezpieczeństwo i przyczyniamy się do ograniczenia eskalacji epidemii. Jeśli masz taką możliwość, zamiast tradycyjnego kuriera wybierz Paczkomaty, których nie brakuje na terenie całego kraju. W ten sposób dbasz o zdrowie swoje i innych.

Wybierz aplikację mobilną zamiast panelu sterującego

Aby jeszcze bardziej ograniczyć ryzyko, nie korzystaj z panelu sterującego obsługującego Paczkomaty. Najlepiej wybrać aplikację mobilną, dzięki której zdalnie otworzysz odpowiednią skrytkę i wygodnie zabierzesz z niej swoją przesyłkę. Narzędzie pobierzesz za darmo ze sklepów App Store i Google Play. Pamiętaj, że nie tylko Ty korzystasz z paczkomatów, więc jeśli czujesz objawy przeziębienia bądź przebywasz na kwarantannie, o pomoc w odbiorze ważnej przesyłki poproś kogoś innego.

Dbaj o siebie i innych czekając na odbiór paczki

Zachowaj również szczególną ostrożność w pobliżu paczkomatów. Większe skupiska ludzi nie są obecnie bezpieczne. Unikaj tłoku w ewentualnej kolejce, a jeśli taka się utworzy, zwróć innym użytkownikom uwagę, by zachowali bezpieczne odstępy. Dzięki aplikacji mobilnej każdy zdąży sprawnie odebrać swoją paczkę. Jeżeli w oczekiwaniu na odbiór paczki zachce Ci się zakasłać lub kichnąć, ukryj usta w łokciu lub skorzystaj z chusteczki, którą następnie należy niezwłocznie wyrzucić do kosza. Jednocześnie śledź na bieżąco wytyczne kompetentnych instytucji, między innymi WHO, Sanepidu oraz GIS. Aktualnie żadna z nich nie zaleca klientom zaprzestania korzystania z paczkomatów.

Odbierz przesyłkę najszybciej jak to możliwe

W ostatnich dniach nastąpiła jedna istotna zmiana. Wciąż masz 2 dni na odebranie swojej przesyłki z Paczkomatu, ale jeśli tego nie uczynisz, paczka nie zostanie skierowana do najbliższego punktu obsługi, a powróci prosto do nadawcy. Wszystko po to, by nie paraliżować pracy punktów obsługi i ograniczyć możliwość infekcji zatrudnionych tam ludzi. To dzięki nim możesz bezpiecznie kupować rzeczy online. Odbierz swoją przesyłkę najszybciej jak to możliwe – mając na względzie, że nie jesteś jedyną osobą, która w tym nietypowym czasie pragnie dokonać bezpiecznych zakupów.

Umyj dokładnie ręce po powrocie do domu

Zalecenia dotyczące walki z Koronawirusem mówią, aby ograniczyć niepotrzebne wyjścia z domu. Odbiór przesyłki z Paczkomatu stanowi w tej kwestii wyjątek, bo jest bezpiecznym rozwiązaniem. Jednak po powrocie do domu zachowaj środki ostrożności. Dokładnie umyj dłonie mydłem i wodą. W ten sposób ograniczasz ryzyko infekcji.