Podręczniki, zeszyty, kredki… Szkolne zakupy to nie tylko wyzwanie dla naszych portfeli, ale i spore przedsięwzięcie logistyczne. Dlatego większość rodziców już teraz powoli kompletuje wyprawkę dla dzieci – także przez online. Jak możesz jeszcze bardziej usprawnić zakupy szkolne przez internet? Gdzie kupić wyprawkę szkolną, aby nie zbankrutować?

To już pewne – od 1 września dzieci wracają do szkół

12 marca 2020 roku, z powodu pandemii koronawirusa, Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło zamknięcie placówek oświatowych. Dzieci, młodzież, nauczyciele, ale również i rodzice, zostali postawieni w sytuacji bez precedensu – aż do końca roku szkolnego nauka odbywała się online. Nie było to proste zadanie, dlatego wszyscy zainteresowani z niecierpliwością czekali na informację o powrocie do szkół, albo dalszej nauce online w nowym roku szkolnym. Decyzja zapadła 5 sierpnia – MEN poinformowało o powrocie do szkół od 1 września 2020. 

Wyprawka szkolna online – wygoda, bezpieczeństwo i oszczędność pieniędzy

Niezależnie od tego, czy zajęcia szkolne mają odbywać się w formie online czy w szkolnych salach, skompletowanie wyprawki szkolnej dla dziecka to coroczne wyzwanie logistyczne i finansowe dla każdego rodzica. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa i ograniczeń z tym związanych, skompletowanie wyposażenia tornistra będzie wyzwaniem również pod względem bezpieczeństwa. Większość społeczeństwa nadal obawia się przebywania w dużych skupiskach ludzi, towarzyszących co roku szkolnym zakupom w supermarketach. Z pomocą przychodzą sklepy internetowe, które od początku pandemii przeżywają prawdziwe oblężenie. 

Przeczytaj także: Czy nadchodzi koniec sklepów stacjonarnych? E-commerce rośnie w siłę

Jeśli chcesz skompletować wyprawkę szkolną przez internet, sierpień to dobry moment na to, by już zacząć rozglądać się za poszczególnymi elementami wyposażenia ucznia. 

Na co zwrócić uwagę, robiąc wyprawkę szkolną przez internet?

  1. Oszczędność czasu

W skład szkolnej wyprawki wchodzą naprawdę rozmaite produkty – od podręczników i zeszytów, przez plecaki, piórniki, po strój sportowy i obuwie na zmianę. Rzadko które sklepy stacjonarne mają tak szeroką ofertę produktową, aby wszystkie rzeczy zakupić w jednym miejscu. Co innego sklepy online – wiele z nich oferuje naprawdę wszystko, dzięki czemu szkolne zakupy możesz zrobić w jednym miejscu. Jeśli chcesz zaoszczędzić na czasie zakupów, e-sklep z szerokim zasobem produktowym to pierwsza rzecz, na którą musisz zwrócić uwagę robiąc wyprawkę szkolną przez internet.

  1. Ceny online vs. offline

Kolejną sprawą jest oszczędność pieniędzy, którą umożliwiają zakupy online. Jeśli robisz zakupy w sklepie stacjonarnym i uznasz, że cena za wybrany produkt jest zbyt wysoka, to albo przejedziesz się do innego sklepu (tracąc czas), albo po prostu kupisz produkt za wyższą cenę, będąc – czasem sporo! – stratnym finansowo. 

Tymczasem, jeśli nie jesteś zadowolony z proponowanej ceny produktu, podczas zakupów online możesz po prostu otworzyć w przeglądarce kolejny e-sklep lub porównywarkę cen i znaleźć taką cenę, jaką jesteś w stanie za produkt zapłacić. A wszystko to w przeciągu kilku minut, z pozycji kanapy w salonie. Brzmi zachęcająco, prawda? Niższa cena online vs. offline to kolejna rzecz, na którą zwracamy uwagę, robiąc wyprawkę szkolną przez internet.

  1. Tania i szybka dostawa

Po zapełnieniu koszyka zakupowego przychodzi czas na podsumowanie zamówienia i wybranie opcji dostawy. Wiele e-sklepów proponuje darmową dostawę zamówienia, jeśli przekracza ono konkretną kwotę. Inne sklepy, dzięki współpracy z brokerami kurierskim – na przykład Sendit.pl – oferują swoim klientom szeroki wybór form dostawy i cen, często znacznie niższych, niż bezpośrednio u Przewoźników.

Wybierając konkretną opcję dostawy upewnij się, jak będzie ona wyglądała, po jakim czasie dotrze do ciebie zamówiony towar oraz jak wygląda ewentualna reklamacja usługi. Dzięki temu czas oczekiwania na przesyłkę będzie bezstresowy.

Przeczytaj także: Kurier czy paczkomat – czy wybór zależy tylko od wielkości paczki?

Gdzie kupić używane podręczniki szkolne? 

Zakupy szkolne, nawet robione przez internet, to duży uszczerbek na domowym budżecie. Dlatego, wszędzie gdzie się da, warto poszukać oszczędności – na przykład kupując używane podręczniki szkolne. Ta praktyka jest znana od kilkunastu lat – kiedyś w formie kiermaszów szkolnych, teraz – przez internet. Używanych podręczników szkolnych możesz szukać na przykład na OLX. Co więcej, dzięki współpracy OLX z Sendit.pl, za przesyłkę podręczników szkolnych zapłacisz tylko 10 zł. W ten sam sposób możesz pozbyć się również starych podręczników szkolnych, po swoich dzieciach.

Przeczytaj także: Planowany i gwarantowany termin dostarczenia przesyłki – czym się różnią?

Podsumowanie

Po kilkumiesięcznej nauce online, powrót do szkolnych ławek dla wielu rodziców, dzieci i pracowników oświaty, przez obecną sytuację epidemiologiczną w kraju, będzie sporym wyzwaniem organizacyjnym. Rozpoczęcie przygotowań do nowego roku szkolnego – na przykład skompletowanie wyprawki szkolnej online, zdecydowanie ułatwi adaptację w nowej-starej rzeczywistości i pozwoli wdrożyć się w nowe wyzwania najłagodniej, jak tylko to możliwe.