Kurier Poczty Polskiej podobnie jak kilku innych wiodących przewoźników pomaga na co dzień wielu polskim firmom i klientom indywidualnym. Tym, którzy korzystają z ich usług regularnie szczególnie zależy na oszczędności – nie tylko pieniędzy, ale również czasu. W końcu czas to pieniądz. Dziś podpowiadamy, jak oszczędzać unikając potencjalnych błędów podczas wysyłki, a przede wszystkim szukając tańszych, trwałych rozwiązań przekładających się na oszczędności.

Unikanie błędów

Zacznijmy od unikania niepotrzebnych kosztów i opóźnień. Kurier Poczty Polskiej i inni przewoźnicy pracują według określonych zasad dotyczących między innymi gabarytów paczek i palet. Odpowiedni sposób zapakowania (zgodny z regulaminem kuriera) może sprawić, że oszczędzimy pieniądze – paczka przestanie na przykład być zaliczana do niestandardowych lub mniejsze wymiary przełożą się na niższą cenę. Warto także ważyć przygotowywane przesyłki. Gdy są one zbyt ciężkie, kurier może ich nie zabrać. Ponowne ważenie może także nastąpić w centrum dyspozycyjnym i narazić klienta na niepotrzebne koszty. Te same mogą się pojawić podczas trudności przy odbiorze paczki lub jej dostarczaniu. Z kolei przesyłki paletowe powinny być przede wszystkim dokładnie mierzone (ze wspomnianych wcześniej względów).

Porównaj jak najwięcej ofert

Cenniki usług kurierskich różnią się pomiędzy sobą w poszczególnych firmach, a koszty zależą od rodzaju usługi. Wysyłając paczki lub palety regularnie, tym bardziej warto porównywać oferty. Można zająć się tym samodzielnie, ale z pewnością nie jest to oszczędność czasu. Dla regularnych klientów wygodne rozwiązanie stanowi porównywarka Sendit, gdzie po wypełnieniu formularza pojawiają się oferty, jakie przegotował kurier Poczty Polskiej i inni wiodący przewoźnicy. Wówczas wystarczy wybrać najkorzystniejszą.

Regularne wysyłki – stałe rozwiązania

Klient, który regularnie korzysta z usług kurierów może liczyć na cenne rabaty. Zapewniają je między innymi stałe umowy z poszczególnymi kurierami. Jest to jednak rozwiązanie mało elastyczne, ponieważ wymaga deklaracji miesięcznego wolumenu paczkowego. Poza tym ceny wysyłek krajowych mogą być w jednej firmie niskie, podczas gdy wysyłając paczkę za granicę i tak zapłacimy więcej niż u konkurencji. Jak rozwiązać ten problem?

Kurier Poczty Polskiej i inni wiodący przewoźnicy taniej na Sendit

Na lukratywne rabaty mogą liczyć także użytkownicy platformy Sendit, szczególnie przy regularnych wysyłkach. Jednocześnie nie musimy wiązać się wówczas tylko z jednym przewoźnikiem i określać zapotrzebowania. Kurier Poczty Polskiej i inni przewoźnicy cenią regularne zlecenia, więc również na platformie Sendit cena będzie znacznie niższa przy większych wysyłkach. Rabaty sięgają wówczas nawet kilkudziesięciu procent. To znacząca oszczędność pieniędzy, jak również czasu przeznaczanego na ewentualne samodzielne przeglądanie wielu ofert.

Integracja platformy z Allegro i e-sklepem, czyli oszczędność czasu

Skupmy się jeszcze na oszczędności czasu. Sprzedając przez internet, zwykle mamy do czynienia z dziesiątkami, setkami, a nawet tysiącami wysyłek miesięcznie. Liczy się więc każda sekunda. Z porównywarki Sendit warto skorzystać także dlatego, że można ją zintegrować z platformą e-commerce i kontem na popularnym portalu Allegro. W ten sposób wysyłki odbywają się w połowie automatycznie, co jest nie tylko wygodą z punktu widzenia klienta, ale ogromną oszczędnością cennego w biznesie czasu.