Baseny ogrodowe to doskonała alternatywa dla kąpielisk miejskich – zwłaszcza jeśli masz dzieci lub cenisz sobie prywatność. I choć wciąż najpopularniejsze są baseny w wersji dmuchanej, coraz częściej decydujemy się na duże baseny ogrodowe stelażowe. Jaki basen do ogrodu kupić i jak w prosty sposób go sprzedać, jeśli chcesz dać mu drugie życie?

To będzie naprawdę dziwne lato…

Słoneczna pogoda, wypoczynek nad wodą, czas spędzany na świeżym powietrzu – czy z rodziną, czy ze znajomymi. Z tym właśnie kojarzy się lato. Wszystko jednak wskazuje na to, że w tym roku będzie wyglądało ono nieco inaczej. Z powodu pandemii koronawirusa musieliśmy pożegnać się z większością wakacyjnych planów, nie tylko z powodu ograniczeń epidemiologicznych, ale po prostu z troski o swoje zdrowie. Dlatego szukamy alternatyw dla dotychczasowego sposobu spędzania urlopu i inwestujemy w domową przestrzeń – na przykład w ogród. Jeśli więc chcesz unikać tłumów na publicznych kąpieliskach, ale jednocześnie nie chcesz rezygnować z wypoczynku nad wodą, jest to dobry czas na zakup basenu ogrodowego.  

Przeczytaj również: Stan zagrożenia epidemicznego – kilka prostych zasad na bezpieczne nadanie i odbiór paczki

Gdzie postawić basen ogrodowy? O tym musisz pamiętać

Odpowiednie miejsce, w którym można postawić basen ogrodowy, to najważniejszy punkt na liście “do zrobienia”, przed udaniem się na zakupy. Pamiętaj, że teren przede wszystkim powinien być równy i w poziomie. Ważne jest też podłoże – pod basenem sprawdza się trawa oraz piasek (dzięki czemu dno pozostaje miękkie), ale także kostka brukowa (gwarantowany poziom, jeśli jest dobrze położona). 

Kolejna istotna sprawa to zacienienie i nasłonecznienie basenu. Jeśli chcesz, by woda dawała orzeźwienie podczas letnich upałów i nie nagrzewała się od słońca, ustaw konstrukcję basenu w cieniu. Jeśli z basenu mają korzystać małe dzieci, możesz ustawić basen w nasłonecznionym miejscu, dzięki czemu woda w nim zawsze będzie ciepła. Koniecznie jednak zadbaj o nakrycia głowy i ochronę przed promieniowaniem UV!

Baseny ogrodowe – jaki wybrać?

Na sklepowych półkach i przede wszystkim w sieci możemy natknąć się na cztery główne rodzaje basenów ogrodowych:

  • baseny nadmuchiwane – zwykle są niewielkie i płytkie. Ich rozłożenie nie wymaga większego wysiłku, wystarczy zwykła pompka. Baseny nadmuchiwane doskonale sprawdzą się w niewielkich ogrodach lub do użytku przez małe dzieci;
  • baseny rozporowe – solidniejsze i większe, niż baseny nadmuchiwane. Do rozłożenia basenu rozporowego wykorzystuje się naturalne ciśnienie wody, napierające na ścianki podczas jego napełniania. Z tego rodzaju basenu mogą korzystać nie tylko dzieci, ale też osoby dorosłe;
  • baseny stelażowe – wymagają równego, utwardzonego podłoża, ale odwdzięczają się długą żywotnością i wysoką jakością wykonania. Cała konstrukcja basenu opiera się na metalowym stelażu, zapewniającym jej kształt i wytrzymałość. Baseny stelażowe, w zależności od głębokości, mogą być użytkowane zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych;
  • baseny wbudowane w podłoże – najdroższa i najbardziej wymagająca opcja. Ten rodzaj basenów jest montowany w ogrodzie na stałe i wymaga zakupu dodatkowych urządzeń wspomagających utrzymanie basenu, a także cyklicznych nakładów finansowych przeznaczonych na jego konserwację i sezonowanie.

Jak sprzedać basen ogrodowy? Podpowiadamy!

Odświeżenie aranżacji ogrodu pozwoli nie tylko urządzić się według nowych potrzeb, ale jest też dobrym pretekstem do garażowej wyprzedaży akcesoriów ogrodowych. W tym celu możesz zamieścić w sieci darmowe ogłoszenie, dzięki czemu szybko znajdziesz potencjalnego kupca. 

Przeczytaj również: Jak zapakować basen ogrodowy, aby móc nadać go kurierem? Poradniki pakowania

Każdą paczkę, niezależnie od jej rozmiaru i wagi, możesz w prosty i tani sposób nadać przez Sendit.pl – skorzystaj z usług aż 10 wiodących firm kurierskich w kraju. Dzięki temu nie tylko zapłacisz mniej za wysyłkę paczki, ale również dobierzesz najbardziej atrakcyjną opcję dostawy.