Wakacje nad polskim morzem od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wczasowiczów. Choć od końca 2007 roku Polska znajduje się w strefie Schengen, dzięki czemu możliwość podróży za granicę mamy dosłownie na wyciągnięcie ręki, urlop nad Bałtykiem wciąż znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych miejsc na spędzenie wakacji. Co zabrać ze sobą nad morze? W tym wpisie wymienimy kilka drobiazgów, które umilą ci czas na plaży – kupując je np. przez OLX możesz także sporo zaoszczędzić!

Preferencje wakacyjne Polaków – Bałtyk wciąż w ścisłej czołówce

W 2019 roku, w miesiącach lipiec (65,3 proc.) i sierpień (64,1 proc.), Główny Urząd Statystyczny odnotował wzrost ogólnej liczby turystów korzystających z bazy noclegowej w kraju, na obszarze nadmorskim. W stosunku do roku 2018, różnica procentowa wynosiła aż 3,6 proc. 

W 2020 roku, z powodu pandemii COVID-19, można spodziewać się, że bałtyckie wybrzeże będzie na szczycie wakacyjnych kierunków podróży Polaków. Aż 29 proc. internautów deklaruje, że podróże i rezerwacje z nimi związane, należą do ich planów zakupowych na 2020 rok, o czym informuje najnowszy Raport Gemius “E-commerce w Polsce 2020”. 

Przeczytaj także: Raport “E-commerce w Polsce 2020” jest już dostępny. Oto najciekawsze spostrzeżenia

Co zabrać nad morze? Wspomnienia na fotografii zostaną na zawsze

XXI wiek można zdecydowanie okrzyknąć “erą selfie”. Gdziekolwiek nie spojrzeć – na ulicach, w lokalach czy miejscach turystycznych, zawsze znajdzie się ktoś, kto właśnie robi sobie selfie lub fotografuje otoczenie przy pomocy smartfona. Co więcej, aparaty fotograficzne w nowoczesnych smartfonach w niczym nie ustępują już aparatom analogowym. 

Na wakacyjny wyjazd nad morze warto więc zabrać ze sobą smartfon z dobrym aparatem, dzięki któremu uwiecznisz najciekawsze momenty: malownicze zachody słońca, zamki z piasku i całą resztę wyjazdowych atrakcji. Jeśli poszukujesz smartfona w dobrej cenie lub chcesz sprzedać sprzęt, z którego już nie korzystasz, umieść w sieci darmowe ogłoszenie lokalne, na przykład za pośrednictwem platformy OLX. Co więcej, możesz liczyć tam nie tylko na niższą cenę sprzętu (niż w przypadku zakupu nowego urządzenia w sklepie), ale też na tanią przesyłkę kurierską, o którą zadba broker usług kurierskich Sendit

Jeśli szukasz akcesoriów telefonicznych w niskich cenach, przejrzyj ogłoszenia w twojej okolicy.

Zastanawiasz się, co zabrać nad morze jadąc z dzieckiem? Nie zapomnij o zabawkach!

W ferworze przygotowań do wyjazdu, pakując bagaż dziecka, nie zapomnij także o zabawkach. Dzięki nim, spędzając cały dzień na plaży, twoja pociecha ani na chwilę nie będzie się nudzić, a ty jako rodzic będziesz mógł złapać trochę oddechu. Pamiętaj, żeby dopasować rodzaj zabawek do wieku dziecka oraz do miejsca, w którym będziecie spędzać urlop. 

Naprawdę duży wybór zabawek – zarówno nowych jak i używanych, oferuje platforma OLX, na której znajdziesz ogłoszenia lokalne i krajowe. Jeśli przed wyjazdem zapomnisz wyposażyć dziecko w odpowiednie zabawki, a nie chcesz przepłacać za nie na straganach w miejscowości turystycznej, spróbuj wyszukać ciekawe ogłoszenia lokalne o sprzedaży zabawek w miejscu swojego urlopu. 

Przeczytaj także: Planowany i gwarantowany termin dostarczenia przesyłki – czym się różnią?

Pogoda nad Bałtykiem potrafi zmienić się parę razy w ciągu jednego dnia. Dlatego na wyjazd z dzieckiem warto także zabrać kilka par obuwia, dostosowanego do różnych warunków pogodowych. Wśród ogłoszeń na OLX znajdziesz obuwie dziecięce w  okazyjnych cenach, dzięki czemu ani deszcz, ani palące słońce nie będą wam straszne podczas tegorocznych wakacji. Co więcej, każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak szybko rośnie i rozwija się ciało dziecka. W ogłoszeniach lokalnych na OLX znajdziesz też obuwie używane, często za bezcen. Dzięki temu nie musisz kupować nowych butów dziecięcych, z których i tak pociecha w przyszłym roku wyrośnie.    

Jaką książkę zabrać na wakacje? Lekką, ciekawą i… kupioną za grosze

Czy Polacy w ogóle czytają książki? Odpowiedź na to pytanie znaleźliśmy w danych statystycznych Biblioteki Narodowej oraz w najnowszym raporcie Gemius. 

W 2019 roku aż 39 proc. Polaków zadeklarowało, że przeczytają przynajmniej jedną książkę – tak wynika z raportu “Stan czytelnictwa w Polsce w 2019 roku”, przygotowanego przez Bibliotekę Narodową. Jako największe z podstawowych źródeł pozyskania książek, 41 proc. czytelników wskazało zakupy. Co ciekawe, spostrzeżenia Biblioteki Narodowej pokrywają się z najnowszym raportem Gemius “E-commerce w Polsce 2020”, w którym aż 50 proc. badanych wskazało książki jako produkty najczęściej wybierane przez osoby kupujące online w 2019 roku. 

Jaką książkę spakować do walizki, wybierając się na wakacje? Taką, która pozwoli odpocząć. Najlepsze będą więc lekkie, ale porywające historie miłosne lub popularne ostatnio thrillery, w których wartka akcja pochłonie cię podczas plażowania. Ostatnią wytyczną, którą przeważnie kierujemy się podczas zakupu nowych książek, jest oczywiście niska cena. Dlatego planując książkowe zakupy, warto rozejrzeć się wśród ogłoszeń lokalnych, gdzie znajdziesz zarówno nowe jak i używane egzemplarze.

Jak sprzedawać w internecie? Z OLX i Sendit to naprawdę proste

Jeśli często sprzedajesz online, z pewnością chciałbyś umieszczać w sieci darmowe ogłoszenia o swoich produktach, a także zapewnić kupującym szeroki wybór tanich usług kurierskich, na końcu koszyka zakupowego. Ciekawym rozwiązaniem nie tylko dla kupujących, ale również dla sprzedających jest tablica z ogłoszeniami lokalnymi, którą oferuje OLX. W większości kategorii tego serwisu, zamieszczenie ogłoszenia jest darmowe. Co więcej, serwis współpracuje z brokerem kurierskim Sendit, dzięki czemu zarówno kupujący, jak i sprzedający, mają do wyboru usługi aż 9 największych Przewoźników w kraju. W dodatku są to naprawdę tanie usługi kurierskie

Podsumowanie

Urlop nad polskim morzem będzie fantastyczny, jeśli przygotujesz się do niego zawczasu. Niezależnie od tego, co ostatecznie spakujesz do walizki, postaraj się czerpać z wakacji pełnymi garściami – zarówno w kwestii odpoczynku od pracy, jak i niezapomnianych wspomnień.