W celu uniknięcia problemów związanych z procesem reklamacyjnym zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące reklamacji. Zastosowanie poniższych wskazówek przyspieszy proces reklamacji i zwiększy szansę na  pozytywne rozpatrzenie.

Jakie mamy rodzaje reklamacji?

Reklamacje szkodowe:

 • nieterminowe doręczenie/koszty transportu,
 • uszkodzenie,
 • zagubienie,

Reklamacja szkodowa zostanie rozpatrzona w terminie 30 dni od momentu prawidłowego złożenia reklamacji.

Reklamacje faktur (związane są z dopłatami/audytami).

Reklamacja finansowa zostanie rozpatrzona w terminie 90 dni od momentu prawidłowego złożenia reklamacji.

Reklamację można złożyć jedynie do przesyłek doręczonych – wyjątkiem jest zagubienie.

Jak złożyć reklamację?

 • elektronicznie – za pośrednictwem naszego formularza. Patrz instrukcja poniżej:
 1. Aby złożyć reklamację w formie elektronicznej zaloguj się na swoje konto w serwisie Sendit i wybierz zakładkę Reklamacje.
 2. Jeśli chcesz złożyć reklamację szkodową wybierz zakładkę Reklamacje. W przypadku dopłaty należy wybrać zakładkę Reklamacje faktur.
 3. Jeśli reklamacja została już złożona, wybierz ją z listy złożonych reklamacji lub przefiltruj np. po numerze listu, a następnie kliknij „Szukaj”.

Statusy złożonej reklamacji

Na liście złożonych reklamacji dostępne są wszystkie złożone dotychczas reklamacje, z podanymi powodami oraz statusami.  

Dostępne statusy reklamacji

 • Nowa – Oznacza, że reklamacja nie została jeszcze podjęta przez naszego konsultanta. Reklamacje rozpatrywane są według kolejności wpłynięcia. 
 • Wstrzymana – Oznacza, że reklamacja nie została przesłana jeszcze do przewoźnika, z powodu braku dokumentów lub została przesłana do przewoźnika, który zgłosił się do nas z prośbą o uzupełnienie braków formalnych. Informacja o tym zostanie również przesłana na adres mailowy podany przy reklamacji. 
 • W toku – Oznacza, że reklamacja została przekazana do przewoźnika (status ten może zmienić się na WSTRZYMANA, w przypadku gdy przewoźnik poprosi o uzupełnienie braków formalnych) i oczekuje na rozpatrzenie.
 • Zamknięta – Oznacza, że reklamacja została już rozpatrzona. Aby zobaczyć decyzję, należy kliknąć na pasek z reklamacją.