Instalacja i pierwsze użycie

1. Po rozpakowaniu przesyłki i sprawdzeniu czy drukarka dotarła w dobrym stanie, otwórz górę drukarki. Następnie rozchyl „rączki” trzymające rolkę etykietową i umieść etykiety pomiędzy nimi. 2. W kolejnym kroku należy rozsunąć czarne prowadnice za pomocą zielonego kółka i przełożyć etykiety pomiędzy prowadnicami, tak aby etykieta nie ruszała się na boki, ale na tyle mocno by nie miała możliwości zaklinowania się bądź przemieszczenia.
Drukarka zebra

3. Podłącz port USB, następnie zasilanie i na końcu włącz drukarkę.

Zebra drukarka
4. Po włączeniu urządzenie wykona automatyczną kalibracje długości papieru.

Konfiguracja

1. Po podłączeniu urządzenia i włączeniu go należy nacisnąć przycisk START z ikonką windows, następnie w polu wyszukiwania wpisywać słowo „drukarki”. Po pojawieniu się podpowiedzi „drukarki i skanery” kliknąć „otwórz”.
zebra

2. Wybrać odpowiedni sprzęt z listy wyświetlanych, dostępnych urządzeń, a następnie kliknąć „zarządzaj”.

zebra
3. W menu zarządzania wybrać „Preferencje drukowania”.

zebra4. W menu zarządzania w karcie „Opcje” wybrać opcje: Zaczernienie (jest to stopień intensywności wydruku) ma 2 skale do 15 oraz do 30. Optymalnie należy wybrać 2-3 wartości przed maksymalną.

5. W rubryce „Format papieru” jest możliwość ustawienia preferencji wydruku.

6. W sekcji „Rozmiar” trzeba wprowadzić standardowe wartości 10 cm x 15 cm (chyba, że zostanie użyty niestandardowy format etykiety).

zebra7. Po wprowadzeniu powyższych zmian, wybierz opcję Zastosuj i przejdź do wydrukowania strony testowej (menu zarządzania drukarką).