Poczta Polska Pocztex Punkt Cennik

Cennik dla klientów indywidualnych

Wszystkie cenniki mają charakter orientacyjny. Dokładną wycenę Twojej przesyłki poznasz po zalogowaniu. Jesteś klientem biznesowym? Zarejestruj się i poznaj cennik specjalnie dla Twojej firmy.

Załóż darmowe konto
Nadajesz przesyłkę międzynarodową? Potrzebujesz wysłać towar na palecie? Zaloguj się i sprawdź koszty.

Poczta Polska Pocztex Punkt - cennik paczek

Niniejszy cennik ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Dokładną wycenę Twojej przesyłki poznasz po zalogowaniu.

Poczta Polska Pocztex Punkt - informacje podstawowe

UwagaNadanie przesyłki w wybranej placówce Poczty Polskiej w dni robocze do godziny 15:00.
Kluczowe elementy oferty
 • Dostarczenie w 1-2 dni robocze
 • Pełen tracking
 • Doręczenie pod wskazany adres, do punktu lub automatu paczkowego.
Opcjonalne usługi dodatkowe
 • Przesyłka pobraniowa do 20000 zł
 • Ubezpieczenie do 50000 zł
 • Powiadomienia SMS i e-mail
Ograniczenia
 • Maksymalna waga paczki: 20 kg
 • Maksymalna długość paczki: 70 cm
 • Minimalne wymiary paczki: 10 x 16 x 1 cm
 • Konieczne jest wydrukowanie listu przewozowego
Nadaj z Apaczką przesyłkę Poczta Polska Pocztex Punkt

Prowadzisz działalność gospodarczą?

Ten cennik został przygotowany dla klientów indywidualnych. Poznaj specjalną ofertę dla biznesu.

Pocztex Punkt – wymiary paczki

Przesyłki zawierające wyłącznie elementy o wadze do 30 kg. Dostępne gabaryty:
S – max. 9x40x65 cm do 20 kg
M – max. 20x40x65 do 20 kg
L – max. 42x40x65 cm do 20 kg
XL – max. 60x60x70 cm do 20 kg (brak możliwości doręczenia do automatu)
2XL – W+S+D<=250 cm do 30 kg (doręczenie tylko pod wskazany adres).Nadanie przesyłki w placówce pocztowej w dni robocze  do godziny 15:00 i doręczenie następnego dnia roboczego po dniu nadania (D+1)* z wyjątkiem przesyłek w formacie 2XL oraz przesyłek niestandardowych, dla których doręczenie nastąpi w drugim dniu roboczym (D+2)*.  Przesyłka nadana po godzinie 15:00 traktowana jest jako nadana w następnym dniu roboczym. Maksymalna dopuszczalna długość paczki wynosi 120 cm, a dopuszczalna suma wymiarów (wysokość+długość+szerokość) 250 cm. Paczka nie może być mniejsza niż 10 cm x 16 cm. Maksymalna waga przesyłek nadanych w kopercie lub foliopaku to 5 kg. Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 250 000 zł za dodatkową opłatą.
UwagaUsługi świadczone przez Przewoźnika Pocztę Polską dostępne są dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niebędącymi osobami prawnymi, a którym przepis szczególny przyznaje zdolność prawną. Przewoźnik Poczta Polska w zakresie współpracy z Operatorem nie świadczy usług na rzecz osób fizycznych działających jako konsumenci.

 

Pocztex Punkt – usługi dodatkowe

Ubezpieczenie – Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 250 000 zł za dodatkową opłatą.
Pobranie (COD) – pobranie od odbiorcy ustalonej przez nadawcę kwoty.

 • Maksymalna kwota pobrania wynosi 20 000 zł.
 • Kwotę pobrania przelewamy na rachunek klienta średnio w ciągu 3-4 dni roboczych od momentu doręczenia przesyłki do odbiorcy.
Elementy niestandardowe – przesyłki, które z powodu nietypowego kształtu lub opakowania są trudniejsze w przewozie i sortowaniu i z tego tytułu naliczana jest za nie opłata dodatkowa. Do elementów niestandardowych są zaliczane przedmioty:

 • paczki opakowane w zewnętrzne kontenery wysyłkowe wykonane z metalu lub drewna;
 • o kształcie innym niż prostopadłościan;
 • o nieregularnym kształcie uniemożliwiającym stabilne ułożenie na płaskiej powierzchni;
 • o kształcie cylindrycznym, takie jak: beczki, bębny, wiadra, które nie są całkowicie zamknięte w opakowaniu zewnętrznym z tektury falistej;
 • o kształcie okrągłym, owalnym, nieregularnych kształtach, z wystającymi elementami;
 • o lepkiej powierzchni, uniemożliwiającą swobodne zsuwanie się, np. folie, gumy;
 • których zawartość stanowią luźne, ciężkie elementy lub płyny (w tym chemikalia);
 • zawierające ostre lub wystające elementy;
 • o przesuniętym środku ciężkości lub łatwo się przewracają;
 • które nie mogą być sortowane za pomocą sortera mechanicznego ze względu na rozmiar, nieregularny kształt lub delikatną zawartość;
 • opony, które nie są zapakowane zgodnie z instrukcją pakowania opon Poczta Polska;
 • paczki oklejone nalepkami lub taśmami z informacją “Ostrożnie”;
 • których zgodnie z etykietą kierunkową („Góra-dół”), najdłuższy bok nie jest podstawą paczki;
 • paczki składające się z dwóch odrębnych części połączonych w jedną całość np. za pomocą folii stretch, taśmy;
 • paczki owinięte folią stretch;
 • paczki, których suma wymiarów (długość + szerokość + wysokość) jest większa niż 250 cm, ale nie więcej niż 300 cm, przy czym największy wymiar (długość) nie może przekroczyć 150 cm, a dla rulonu 20 cm x 150 cm.

UwagaPrzewoźnik może także naliczyć dodatkową opłatę za obsługę dla każdej paczki, która w jego ocenie będzie wymagała specjalnej obsługi.

Powiadomienie e-mail/SMS – wysłanie automatycznej wiadomości na adres e-mail lub telefon komórkowy nadawcy i odbiorcy. Powiadomienie będzie informować o najważniejszych etapach przesyłki. Każda wiadomość zawiera pełne informacje potrzebne do podjęcia stosownych działań. Przykładowo, wybór powiadomienia e-mail dla odbiorcy o wydaniu kurierowi przesyłki spowoduje wysłanie do niego wiadomości m.in. z: numerem listu przewozowego, informacją o nadawcy i datą planowanego doręczenia paczki. Istnieje możliwość wyboru: formy (e-mail, SMS), adresata powiadomienia (nadawca, odbiorca) i zdarzeń (wydanie kurierowi przesyłki w celu doręczenia do adresata, dotarcie przesyłki do docelowego terminalu – w przypadku odbioru osobistego, odmowa przyjęcia przez odbiorcę, awizowanie przesyłki). Usługa powiadomień SMS dostępna jest tylko w przypadku transportu krajowego.
Nadanie przesyłki niezgodnej ze zleceniem – w przypadku przekazania kurierowi przesyłki niezgodnej ze złożonym zleceniem naliczona zostanie opłata zgodnie z regulaminem i cennikiem Przewoźnika realizującego zlecenie.
Zwrot przesyłki niedoręczalnej – zwrot do nadawcy przesyłki, której doręczenie było niemożliwe z przyczyn niezależnych od przewoźnika, np. z powodu odmowy przyjęcia lub uiszczenia kwoty pobrania, błędnego lub nieistniejącego adresu podanego w liście przewozowym. Opłata pobierana jest również w przypadku gdy Nadawca zrezygnuje z odbioru paczki zwrotnej.
Przeadresowanie – dyspozycja zmiany adresu doręczenia.

Procedura reklamacyjna – w przypadku reklamacji usługi Przewoźnika, zgłoszenie należy kierować zgodnie z zasadami opisanymi w Dziale Reklamacje (https://www.sendit.pl/artykul/jak-zlozyc-reklamacje-i-sprawdzic-jej-status ).


Towary zakazanelista towarów wyłączonych z transportu.


Zalety korzystania z usług Pocztex Punkt

Co sprawia, że najczęściej wybieramy znane na rynku firmy kurierskie? Duża konkurencja, jak i zapotrzebowanie klientów wymusza na kurierach obniżenie cen, bez wpływu na jakość usług. Tym właśnie charakteryzuje się Pocztex Punkt. Oferuje atrakcyjne ceny i dostawę paczek w terminie.

Poczta Polska – wygodne nadanie w placówce pocztowej

Rynek usług kurierskich wciąż dynamicznie się rozwija. Przyczyniają się do tego między innymi powstające sklepy internetowe, którym zależy na dobrej obsłudze klienta i szybkiej wysyłce paczek. Klienci już nie boją się zamawiać w sieci potrzebnych im produktów, wręcz przeciwnie, czerpią z tego wiele korzyści. Szybki tryb życia nie zawsze daje możliwość robienia zakupów w sklepach stacjonarnych. Z pomocą przychodzi Pocztex Punkt, oferujący bardzo atrakcyjne warunki dla klientów. Wygoda i szybka dostawa to jedne z wielu korzyści. Już teraz możesz zamówić usługę Pocztex Punkt online.

Pocztex Punkt– atrakcyjne ceny

W jaki sposób można jeszcze bardziej obniżyć ceny dostarczenia paczek przez Pocztex Punkt? Wystarczy skorzystać z portalu Sendit, czyli znanej na rynku platformy wysyłkowej. Po rejestracji i określeniu gabarytów paczki ukazują się ceny poszczególnych przewoźników, takich jak Pocztex Punkt, który oferuje usługi w bardzo niskich cenach. Wybierając Pocztex mamy gwarancję nie tylko szybkiej dostawy, ale również dużych rabatów w przypadku korzystania z platformy Sendit.