Cennik Standard

Cennik dla klientów indywidualnych

Wszystkie cenniki mają charakter orientacyjny. Dokładną wycenę Twojej przesyłki poznasz po zalogowaniu. Jesteś klientem biznesowym? Zarejestruj się i poznaj cennik specjalnie dla Twojej firmy.

Załóż darmowe konto
Nadajesz przesyłkę międzynarodową? Potrzebujesz wysłać towar na palecie? Zaloguj się i sprawdź koszty.

Cennik Poczta Polska Kurier 48

Niniejszy cennik ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Dokładną wycenę Twojej przesyłki poznasz po zalogowaniu.

W skrócie o Poczta Polska Kurier 48

UwagaNadanie w wybranym punkcie Poczty Polskiej
Kluczowe elementy oferty
 • Dostarczenie w 3 dni robocze
 • Pełen tracking
 • Wliczone ubezpieczenie do 1000 zł
 • Tylko paczki standardowe
Opcjonalne usługi dodatkowe
 • Przesyłka pobraniowa do 20000 zł
 • Ubezpieczenie do 50000 zł
 • Powiadomienia SMS i e-mail
Ograniczenia
 • Maksymalna waga paczki: 30 kg
 • Maksymalna długość paczki: 150 cm
 • Minimalne wymiary paczki: 10 x 16 x 1 cm
 • Konieczne jest wydrukowanie listu przewozowego
Nadaj z Apaczką przesyłkę Poczta Polska Kurier 48

Prowadzisz działalność gospodarczą?

Ten cennik został przygotowany dla klientów indywidualnych. Poznaj specjalną ofertę dla biznesu.

Informacje podstawowe

Przesyłki zawierające wyłącznie elementy o wadze do 30 kg. Nadawane w wybranej placówce pocztowej i doręczane maksymalnie do 3 dni roboczych, pod warunkiem nadania do godziny 15:00 w placówce pocztowej. Przesyłka nadana po godzinie 15:00 traktowana jest jako nadana w następnym dniu roboczym. Maksymalna dopuszczalna długość paczki wynosi 150 cm, a dopuszczalna suma wymiarów (wysokość+długość+szerokość) 250 cm. Paczka nie może być mniejsza niż 10 cm x 16 cm. Maksymalna waga przesyłek nadanych w kopercie lub foliopaku to 5 kg. W usłudze Poczta Polska Kurier 48 przyjmowane są do transportu tylko paczki standardowe (opis paczek niestandardowych) a nadawcą może być tylko podmiot niedziałający przy tym jako konsument. W ramach usługi nie obsługujemy wielopaków. Wszystkie przesyłki są ubezpieczone do 1 000 zł. Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 50 000 zł za dodatkową opłatą.
UwagaUsługi świadczone przez Przewoźnika Pocztę Polską dostępne są dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niebędącymi osobami prawnymi, a którym przepis szczególny przyznaje zdolność prawną. Przewoźnik Poczta Polska w zakresie współpracy z Operatorem nie świadczy usług na rzecz osób fizycznych działających jako konsumenci.

 

Usługi dodatkowe

Ubezpieczenie – wszystkie przesyłki są ubezpieczone do 1 000 zł. Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 50 000 zł za dodatkową opłatą.
Pobranie (COD) – pobranie od odbiorcy ustalonej przez nadawcę kwoty.

 • Maksymalna kwota pobrania wynosi 20 000 zł.
 • Kwotę pobrania przelewamy na rachunek klienta średnio w ciągu 3-4 dni roboczych od momentu doręczenia przesyłki do odbiorcy.
Elementy niestandardowe – przesyłki, które z powodu nietypowego kształtu lub opakowania są trudniejsze w przewozie i sortowaniu i z tego tytułu naliczana jest za nie opłata dodatkowa. Do elementów niestandardowych są zaliczane przedmioty:

 • paczki opakowane w zewnętrzne kontenery wysyłkowe wykonane z metalu lub drewna;
 • o kształcie innym niż prostopadłościan;
 • o nieregularnym kształcie uniemożliwiającym stabilne ułożenie na płaskiej powierzchni;
 • o kształcie cylindrycznym, takie jak: beczki, bębny, wiadra, które nie są całkowicie zamknięte w opakowaniu zewnętrznym z tektury falistej;
 • o kształcie okrągłym, owalnym, nieregularnych kształtach, z wystającymi elementami;
 • o lepkiej powierzchni, uniemożliwiającą swobodne zsuwanie się, np. folie, gumy;
 • których zawartość stanowią luźne, ciężkie elementy lub płyny (w tym chemikalia);
 • zawierające ostre lub wystające elementy;
 • o przesuniętym środku ciężkości lub łatwo się przewracają;
 • które nie mogą być sortowane za pomocą sortera mechanicznego ze względu na rozmiar, nieregularny kształt lub delikatną zawartość;
 • opony, które nie są zapakowane zgodnie z instrukcją pakowania opon Poczta Polska;
 • paczki oklejone nalepkami lub taśmami z informacją “Ostrożnie”;
 • których zgodnie z etykietą kierunkową („Góra-dół”), najdłuższy bok nie jest podstawą paczki;
 • paczki składające się z dwóch odrębnych części połączonych w jedną całość np. za pomocą folii stretch, taśmy;
 • paczki owinięte folią stretch;
 • paczki, których suma wymiarów (długość + szerokość + wysokość) jest większa niż 250 cm, ale nie więcej niż 300 cm, przy czym największy wymiar (długość) nie może przekroczyć 150 cm, a dla rulonu 20 cm x 150 cm.

UwagaPrzewoźnik może także naliczyć dodatkową opłatę za obsługę dla każdej paczki, która w jego ocenie będzie wymagała specjalnej obsługi.

Powiadomienie e-mail/SMS – wysłanie automatycznej wiadomości na adres e-mail lub telefon komórkowy nadawcy i odbiorcy. Powiadomienie będzie informować o najważniejszych etapach przesyłki. Każda wiadomość zawiera pełne informacje potrzebne do podjęcia stosownych działań. Przykładowo, wybór powiadomienia e-mail dla odbiorcy o wydaniu kurierowi przesyłki spowoduje wysłanie do niego wiadomości m.in. z: numerem listu przewozowego, informacją o nadawcy i datą planowanego doręczenia paczki. Istnieje możliwość wyboru: formy (e-mail, SMS), adresata powiadomienia (nadawca, odbiorca) i zdarzeń (wydanie kurierowi przesyłki w celu doręczenia do adresata, dotarcie przesyłki do docelowego terminalu – w przypadku odbioru osobistego, odmowa przyjęcia przez odbiorcę, awizowanie przesyłki). Usługa powiadomień SMS dostępna jest tylko w przypadku transportu krajowego.
Nadanie przesyłki niezgodnej ze zleceniem – w przypadku przekazania kurierowi przesyłki niezgodnej ze złożonym zleceniem naliczona zostanie opłata zgodnie z regulaminem i cennikiem Przewoźnika realizującego zlecenie.
Zwrot przesyłki niedoręczalnej – zwrot do nadawcy przesyłki, której doręczenie było niemożliwe z przyczyn niezależnych od przewoźnika, np. z powodu odmowy przyjęcia lub uiszczenia kwoty pobrania, błędnego lub nieistniejącego adresu podanego w liście przewozowym. Opłata pobierana jest również w przypadku gdy Nadawca zrezygnuje z odbioru paczki zwrotnej.
Przeadresowanie – dyspozycja zmiany adresu doręczenia.

Procedura reklamacyjna – w przypadku reklamacji usługi Przewoźnika, zgłoszenie należy kierować zgodnie z zasadami opisanymi w Dziale Reklamacje (https://www.sendit.pl/artykul/jak-zlozyc-reklamacje-i-sprawdzic-jej-status ).


Towary zakazanelista towarów wyłączonych z transportu.


Poczta Polska

Co sprawia, że najczęściej wybieramy znane na rynku firmy kurierskie? Duża konkurencja, jak i zapotrzebowanie klientów wymusza na kurierach obniżenie cen, bez wpływu na jakość usług. Tym właśnie charakteryzuje się Pocztex Kurier. Oferuje atrakcyjne ceny i dostawę paczek w terminie.

Poczta Polska – kurier bez wychodzenia z domu

Rynek usług kurierskich wciąż dynamicznie się rozwija. Przyczyniają się do tego między innymi powstające sklepy internetowe, którym zależy na dobrej obsłudze klienta i szybkiej wysyłce paczek. Klienci już nie boją się zamawiać w sieci potrzebnych im produktów, wręcz przeciwnie, czerpią z tego wiele korzyści. Szybki tryb życia nie zawsze daje możliwość robienia zakupów w sklepach stacjonarnych. Z pomocą przychodzi kurier Pocztex, oferujący bardzo atrakcyjne warunki dla klientów. Wygoda i szybka dostawa to jedne z wielu korzyści. Już teraz możesz zamówić usługę Pocztex Kurier48 online.

Pocztex Kurier48 – atrakcyjne ceny

W jaki sposób można jeszcze bardziej obniżyć ceny dostarczenia paczek przez Pocztex Kurier48? Wystarczy skorzystać z portalu Sendit, czyli znanej na rynku platformy wysyłkowej. Po rejestracji i określeniu gabarytów paczki ukazują się ceny poszczególnych przewoźników, takich jak Pocztex Kurier48, który oferuje usługi w bardzo niskich cenach. Wybierając Pocztex Kurier mamy gwarancję nie tylko szybkiej dostawy, ale również dużych rabatów w przypadku korzystania z platformy Sendit.