Cennik dla klientów indywidualnych

Wszystkie cenniki mają charakter orientacyjny. Dokładną wycenę Twojej przesyłki poznasz po zalogowaniu. Jesteś klientem biznesowym? Zarejestruj się i poznaj cennik specjalnie dla Twojej firmy.

Załóż darmowe konto
Nadajesz przesyłkę międzynarodową? Potrzebujesz wysłać towar na palecie? Zaloguj się i sprawdź koszty.

FedEx Express - cennik paczek

Niniejszy cennik ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Dokładną wycenę Twojej przesyłki poznasz po zalogowaniu.

FedEx Express - informacje podstawowe

UwagaSkładając zlecenie możesz zaplanować termin odbioru.
Kluczowe elementy oferty
 • Dostarczenie w 1 dzień roboczy
 • Pełen tracking
 • Dwie próby doręczenia
 • Przesyłki paletowe
Opcjonalne usługi dodatkowe
 • Przesyłka pobraniowa do 10000 zł
 • Ubezpieczenie do 50000 zł
 • Powiadomienia SMS i e-mail
Podjęcie przesyłki
Odbiór przesyłek przez kuriera w dni robocze w godzinach 10:00-18:00
Ograniczenia
 • Maksymalna waga paczki: 70 kg
 • Maksymalna długość paczki: 200 cm
 • Maksymalna waga palety: 1000 kg
 • Konieczne jest wydrukowanie listu przewozowego
Nadaj z Apaczką przesyłkę FedEx Express

Prowadzisz działalność gospodarczą?

Ten cennik został przygotowany dla klientów indywidualnych. Poznaj specjalną ofertę dla biznesu.

FedEx – wymiary paczki

FedEx – kalkulator paczek

Przesyłki zawierające wyłącznie elementy o wadze do 70 kg. Maksymalna dopuszczalna długość paczki wynosi 200 cm, a dopuszczalna suma wymiarów (wysokość, długość, szerokość) 300 cm. Dla każdej przesyłki jest obliczana waga wymiarowa (długość x szerokość x wysokość [cm] / 4000). Kategoria wagowa jest ustalana według wyższej wagi (rzeczywistej lub wymiarowej). Opłata naliczana jest jednakowo dla każdego elementu przesyłki. Za każdy element niestandardowy naliczana jest dodatkowa opłata zgodnie z cennikiem. Wszystkie przesyłki ubezpieczone są do 1 000 zł. Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 50 000 zł za dodatkową opłatą. Doręczenie realizowane jest planowo w następnym dniu roboczym po odbiorze na terenie całego kraju.

UwagaTermin odbioru paczki jest planowany, nie jest gwarantowany.

Paczki o wadze większej niż 30 kg doręczamy w systemie „burta – burta”. Przesyłka jest odbierana poprzez załadunek z uzgodnionego z nadawcą miejsca, znajdującego się w pobliżu samochodu kuriera. Następnie kurier doręcza przesyłkę poprzez wyładowanie jej z pojazdu i ustawienie na podłożu w miejscu uzgodnionym z odbiorcą, w pobliżu samochodu kuriera. Dla przesyłek powyżej 50 kg wymagane jest zapewnienie przez nadawcę i odbiorcę narzędzi pozwalających na bezpieczny załadunek lub rozładunek paczki.

Zasady przyjmowania towarów do transportu w FedEx

Fit to Travelstandard pakowania i zabezpieczania przesyłek w usłudze FedEx.
Uwaga: Po 15 listopada 2020 r. w momencie gdy opakowanie przesyłki nie będzie spełniało wymogów Fit to Travel, może dojść do odmowy przyjęcia przesyłki do transportu oraz naliczenia opłaty za Pusty podjazd.


FedEx – usługi dodatkowe

Ubezpieczenie – wszystkie przesyłki są ubezpieczone do 1 000 zł. Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 50 000 zł za dodatkową opłatą.
Pobranie (COD) – pobranie od odbiorcy ustalonej przez nadawcę kwoty.

 • Maksymalna kwota pobrania wynosi 10 000 zł.
 • Przesyłka podlega obowiązkowemu dodatkowemu ubezpieczeniu do wartości kwoty pobrania.
 • Kwotę pobrania przelewamy na rachunek klienta średnio w ciągu 4-5 dni roboczych od momentu doręczenia przesyłki do odbiorcy.
Pobranie płacone kartą – opłata dodatkowa w przypadku płatności kartą przez Odbiorcę  przy odbiorze paczki z usługą COD.

Opłata naliczana jest Zleceniodawcy usługi po rozliczeniu firmy kurierskiej z Operatorem, gdyż to Odbiorca decyduje o formie płatności kartą lub gotówką. Usługi nie można zlecić podczas składania zlecenia.

Elementy niestandardowe – przesyłki, które z powodu nietypowego kształtu lub opakowania są trudniejsze w przewozie i sortowaniu, i z tego tytułu naliczana jest za nie opłata dodatkowa. Do elementów niestandardowych są zaliczane przedmioty:

 • których najdłuższa krawędź przekracza 150 cm;
 • których dwie pozostałe krawędzie są dłuższe niż 70 cm;
 • których suma dwóch najdłuższych boków przekracza 180 cm;
 • których waga paczki (rzeczywista lub wymiarowa) jest większa niż 35 kg;
 • o kształcie innym niż prostopadłościan;
 • opakowane w zewnętrzne kontenery wysyłkowe wykonane z metalu lub drewna;
 • o nieregularnym kształcie uniemożliwiającym stabilne ułożenie na płaskiej powierzchni;
 • o kształcie cylindrycznym, takie jak: beczki, bębny, wiadra, które nie są całkowicie zamknięte w opakowaniu zewnętrznym z tektury falistej;
 • o kształcie okrągłym, owalnym, nieregularnych kształtach, z wystającymi elementami;
 • o lepkiej powierzchni, uniemożliwiającą swobodne zsuwanie się;
 • których zawartość stanowią luźne, ciężkie elementy lub płyny (w tym chemikalia);
 • zawierające ostre lub wystające elementy;
 • o przesuniętym środku ciężkości lub łatwo się przewracają;
 • które nie mogą być sortowane za pomocą sortera mechanicznego ze względu na rozmiar, nieregularny kształt lub delikatną zawartość (w tym paczki z oznaczeniem „Ostrożnie”);
 • paczki z nieprawidłowo naklejonym listem przewozowym (zgodnie z Przewodnikiem FedEx po Usługach Krajowych podstawą paczki standardowej jest zawsze bok o największej powierzchni a list przewozowy powinien być umieszczony na wieku opakowania, żeby mogła być ona prawidłowo sortowana za pomocą sortera mechanicznego);
 • których zgodnie z etykietą kierunkową („Góra-dół”), najdłuższy bok nie jest podstawą paczki;
 • opony, które nie są całkowicie zamknięte w opakowaniu zewnętrznym z tektury falistej lub nie są zapakowane zgodnie z: instrukcją pakowania opon FedEx;
 • paczki składające się z dwóch odrębnych części połączonych w jedną całość np. za pomocą folii stretch, taśmy.
 • paczki owinięte folią stretch, powodujące utrudnienia w sortowaniu automatycznym;
 • paczki obindowane taśmą, powodujące utrudnienia w sortowaniu automatycznym

UwagaPrzewoźnik może także naliczyć dodatkową opłatę za obsługę dla każdej paczki, której nie można sortować automatycznie i w jego ocenie wymaga specjalnej obsługi.

Powiadomienie e-mail/SMS – wysłanie automatycznej wiadomości na adres e-mail lub telefon komórkowy nadawcy i odbiorcy. Powiadomienie będzie informować o najważniejszych etapach przesyłki. Każda wiadomość zawiera pełne informacje potrzebne do podjęcia stosownych działań. Przykładowo, wybór powiadomienia e-mail dla odbiorcy o wydaniu kurierowi przesyłki spowoduje wysłanie do niego wiadomości m.in. z: numerem listu przewozowego, informacją o nadawcy i datą planowanego doręczenia paczki. Istnieje możliwość wyboru: formy (e-mail, SMS), adresata powiadomienia (nadawca, odbiorca) i zdarzeń (wydanie kurierowi przesyłki w celu doręczenia do adresata, dotarcie przesyłki do docelowego terminalu – w przypadku odbioru osobistego, odmowa przyjęcia przez odbiorcę, awizowanie przesyłki). Usługa powiadomień SMS dostępna jest tylko w przypadku transportu krajowego.
Nadanie przesyłki niezgodnej ze zleceniem – w przypadku przekazania kurierowi przesyłki niezgodnej ze złożonym zleceniem naliczona zostanie opłata zgodnie z regulaminem i cennikiem Przewoźnika realizującego zlecenie.


Zwrot przesyłki niedoręczalnej – zwrot do nadawcy przesyłki, której doręczenie było niemożliwe z przyczyn niezależnych od przewoźnika, np. z powodu odmowy przyjęcia lub uiszczenia kwoty pobrania, błędnego lub nieistniejącego adresu podanego w liście przewozowym, nadanie paczki Unfit to Travel.

Opłata pobierana jest również w przypadku gdy Nadawca zrezygnuje z odbioru paczki zwrotnej.Przesyłka dłużycowa (FedEx) – opłata dodatkowa za paczki, których jeden z boków przekracza 200 cm (jednak nie więcej niż 300 cm), przy czym suma pozostałych dwóch wymiarów nie przekracza 80 cm, oraz waga rzeczywista lub gabarytowa nie przekracza 70 kg.
Paleta niestandardowa (FedEx) – opłata dodatkowa za nadanie palety niestandardowej tj. palety, która ze względu na swoje rozmiary lub właściwości nie może zostać zakwalifikowana jako paleta standardowa.


 


Pusty podjazd – opłata dodatkowa naliczana gdy kurier zgodnie ze zleceniem, został zamówiony po odbiór paczki, jednak finalnie nie została mu ona przekazana, a przyczyna takiej sytuacji leży po stronie nadawcy (np. nadawca nieobecny, nieprzygotowana paczka lub niezbędna dokumentacja do nadania).
Opłata jest naliczana również w przypadku gdy paczka nie jest zapakowana zgodnie z zasadami Fit to Travel.


 


Przesyłka paletowa FedEx

Elementy tworzące jedną całość, umieszczone na palecie o wadze do 1000 kg.
Wymiary: podstawa 80 cm/120 cm, wysokość do 180 cm, przesyłka nie może wystawać poza obrys palety.

UwagaUwaga! nie obsługujemy niestandardowych przesyłek paletowych.

Wszystkie paczki przekraczające wagę 70 kg należy nadać jako przesyłkę paletową. W przypadku wysyłki kilku europalet w jedno miejsce, dla każdej palety należy stworzyć osobne zlecenie i wydrukować odrębny list przewozowy. Przesyłki paletowe w usłudze FedEx doręczane są w systemie „rampa-rampa”, gdzie nadawca i odbiorca powinni mieć możliwość samodzielnego załadowania/odbioru przesyłki paletowej z samochodu kuriera.
Zachęcamy do weryfikacji dostępności usługi na stronie http://www.domesticservices-coverage-fedex.com/en/browse
Cena przesyłki paletowej zależna jest od wagi i wymiarów przesyłki.

Procedura reklamacyjna – w przypadku reklamacji usługi Przewoźnika, zgłoszenie należy kierować zgodnie z zasadami opisanymi w Dziale Reklamacje (https://www.sendit.pl/artykul/jak-zlozyc-reklamacje-i-sprawdzic-jej-status).


Towary zakazanelista towarów wyłączonych z transportu.


Zalety korzystania z kuriera FedEx

Kurier FedEx to jedna z najbardziej znanych i renomowanych firm na rynku. Oferuje bardzo dobre warunki klientom indywidualnym oraz firmom. Słynie również z terminowości, atrakcyjnych cen i bezpieczeństwa podczas przewożenia paczek. Jak tanio wysyłać paczki przez FedEx nie wychodząc z domu?

Zamów kuriera FedEx bez wychodzenia z domu!

Zarówno dla osób nadających, jak i odbierających paczki liczy się przede wszystkim wygoda. Wybierając usługi FedEx wystarczy jedynie umówić się z kurierem na konkretną godzinę. Osoby, które często wysyłają paczki mogą bez problemu zamówić kuriera FedEx online, bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko kilka prostych kroków, aby nadać paczkę o dowolnych gabarytach. Firma kurierska FedEx charakteryzuje się atrakcyjnymi cenami dla firm regularnie korzystających z usług kurierskich. Jak jeszcze można obniżyć cenę nadania paczki?

Przesyłki kurierskie FedEx w najniższych cenach

Dla wygody klientów wysyłających paczki powstał portal Sendit, czyli znana platforma wysyłkowa pozwalająca obniżyć ceny za nadawanie paczek. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla osób prywatnych i firm, które sporadycznie nadają paczki przez FedEx. Wystarczy tylko zarejestrować się na portalu Sendit, wybrać nadawcę i odbiorcę oraz określić gabaryty paczki. Nie ma konieczności podpisywania umowy – kurier FedEx jest teraz dostępny dla wszystkich w atrakcyjnych cenach. Przesyłki kurierskie FedEx mogą być  tańsze niż myślisz!