Cennik dla klientów indywidualnych

Wszystkie cenniki mają charakter orientacyjny. Dokładną wycenę Twojej przesyłki poznasz po zalogowaniu. Jesteś klientem biznesowym? Zarejestruj się i poznaj cennik specjalnie dla Twojej firmy.

Załóż darmowe konto
Nadajesz przesyłkę międzynarodową? Potrzebujesz wysłać towar na palecie? Zaloguj się i sprawdź koszty.

Cennik Poczta Polska Ekspres 24

Niniejszy cennik ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Dokładną wycenę Twojej przesyłki poznasz po zalogowaniu.

W skrócie o Poczta Polska Ekspres 24

UwagaSkładając zlecenie możesz zaplanować termin odbioru.
Kluczowe elementy oferty
 • Dostarczenie w 1-2 dni robocze
 • Pełen tracking
 • Wliczone ubezpieczenie do 5000 zł
 • Dwie próby doręczenia
 • Tylko paczki standardowe
Opcjonalne usługi dodatkowe
 • Przesyłka pobraniowa do 20000 zł
 • Ubezpieczenie do 50000 zł
 • Powiadomienia SMS i e-mail
Podjęcie przesyłki
Odbiór przesyłek przez kuriera w dni robocze w godzinach 10:00-17:00
Ograniczenia
 • Maksymalna waga paczki: 30 kg
 • Maksymalna długość paczki: 150 cm
 • Minimalne wymiary paczki: 10 x 16 x 1 cm
 • Konieczne jest wydrukowanie listu przewozowego
Nadaj z Apaczką przesyłkę Poczta Polska Ekspres 24

Prowadzisz działalność gospodarczą?

Ten cennik został przygotowany dla klientów indywidualnych. Poznaj specjalną ofertę dla biznesu.

Informacje podstawowe

Przesyłki zawierające wyłącznie elementy o wadze do 30 kg. Przesyłki są doręczane maksymalnie do 2 dni roboczych. Termin odbioru paczki jest planowany. Nadawane i doręczane w systemie door to door. Maksymalna dopuszczalna długość paczki wynosi 150 cm, a dopuszczalna suma wymiarów (wysokość + długość + szerokość) 250 cm. Minimalne wymiary paczki to 10 cm x 16 cm x 1 cm. W ramach usługi nie obsługujemy wielopaków. Maksymalna waga przesyłek nadanych w kopercie lub foliopaku to 5 kg. W usłudze Poczta Polska Ekspres 24 przyjmowane są do transportu tylko paczki standardowe (opis paczek niestandardowych) a nadawcą może być tylko podmiot niedziałający przy tym jako konsument. Wszystkie przesyłki ubezpieczone są do 5 000 zł. Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 50 000 zł za dodatkową opłatą.
UwagaUsługi świadczone przez Przewoźnika Pocztę Polską dostępne są dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niebędącymi osobami prawnymi, a którym przepis szczególny przyznaje zdolność prawną. Przewoźnik Poczta Polska w zakresie współpracy z Operatorem nie świadczy usług na rzecz osób fizycznych działających jako konsumenci.

 

Usługi dodatkowe

Ubezpieczenie – wszystkie przesyłki są ubezpieczone do 5 000 zł. Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 50 000 zł za dodatkową opłatą.
Pobranie (COD) – pobranie od odbiorcy ustalonej przez nadawcę kwoty.

 • Maksymalna kwota pobrania wynosi 20 000 zł.
 • Kwotę pobrania przelewamy na rachunek klienta średnio w ciągu 2-4 dni roboczych od momentu doręczenia przesyłki do odbiorcy.
Elementy niestandardowe – przesyłki, które z powodu nietypowego kształtu lub opakowania są trudniejsze w przewozie i sortowaniu, i z tego tytułu naliczana jest za nie opłata dodatkowa. Do elementów niestandardowych są zaliczane przedmioty:

 • paczki opakowane w zewnętrzne kontenery wysyłkowe wykonane z metalu lub drewna;
 • o kształcie innym niż prostopadłościan;
 • o nieregularnym kształcie uniemożliwiającym stabilne ułożenie na płaskiej powierzchni;
 • o kształcie cylindrycznym, takie jak: beczki, bębny, wiadra, które nie są całkowicie zamknięte w opakowaniu zewnętrznym z tektury falistej;
 • o kształcie okrągłym, owalnym, nieregularnych kształtach, z wystającymi elementami;
 • o lepkiej powierzchni, uniemożliwiającą swobodne zsuwanie się, np. folie, gumy;
 • których zawartość stanowią luźne, ciężkie elementy lub płyny (w tym chemikalia);
 • zawierające ostre lub wystające elementy;
 • o przesuniętym środku ciężkości lub łatwo się przewracają;
 • które nie mogą być sortowane za pomocą sortera mechanicznego ze względu na rozmiar, nieregularny kształt lub delikatną zawartość;
 • opony, które nie są zapakowane zgodnie z instrukcją pakowania opon Poczta Polska;
 • paczki oklejone nalepkami lub taśmami z informacją „Ostrożnie”;
 • których zgodnie z etykietą kierunkową („Góra-dół”), najdłuższy bok nie jest podstawą paczki;
 • paczki owinięte folią stretch;
 • paczki składające się z dwóch odrębnych części połączonych w jedną całość np. za pomocą folii stretch, taśmy;
 • paczki, których suma wymiarów (długość + szerokość + wysokość) jest większa niż 250 cm, ale nie więcej niż 300 cm, przy czym największy wymiar (długość) nie może przekroczyć 150 cm, a dla rulonu 20 cm x 150 cm.

UwagaPrzewoźnik może także naliczyć dodatkową opłatę za obsługę dla każdej paczki, która w jego ocenie będzie wymagała specjalnej obsługi.

Powiadomienie e-mail/SMS – wysłanie automatycznej wiadomości na adres e-mail lub telefon komórkowy nadawcy i odbiorcy. Powiadomienie będzie informować o najważniejszych etapach przesyłki. Każda wiadomość zawiera pełne informacje potrzebne do podjęcia stosownych działań. Przykładowo, wybór powiadomienia e-mail dla odbiorcy o wydaniu kurierowi przesyłki spowoduje wysłanie do niego wiadomości m.in. z: numerem listu przewozowego, informacją o nadawcy i datą planowanego doręczenia paczki. Istnieje możliwość wyboru: formy (e-mail, SMS), adresata powiadomienia (nadawca, odbiorca) i zdarzeń (wydanie kurierowi przesyłki w celu doręczenia do adresata, dotarcie przesyłki do docelowego terminalu – w przypadku odbioru osobistego, odmowa przyjęcia przez odbiorcę, awizowanie przesyłki). Usługa powiadomień SMS dostępna jest tylko w przypadku transportu krajowego.
Nadanie przesyłki niezgodnej ze zleceniem – w przypadku przekazania kurierowi przesyłki niezgodnej ze złożonym zleceniem naliczona zostanie opłata zgodnie z regulaminem i cennikiem Przewoźnika realizującego zlecenie.
Zwrot przesyłki niedoręczalnej – zwrot do nadawcy przesyłki, której doręczenie było niemożliwe z przyczyn niezależnych od przewoźnika, np. z powodu odmowy przyjęcia lub uiszczenia kwoty pobrania, błędnego lub nieistniejącego adresu podanego w liście przewozowym. Opłata pobierana jest również w przypadku gdy Nadawca zrezygnuje z odbioru paczki zwrotnej.
Przeadresowanie – dyspozycja zmiany adresu doręczenia.


Pusty podjazd – opłata dodatkowa naliczana gdy kurier zgodnie ze zleceniem, został zamówiony po odbiór paczki, jednak finalnie nie została mu ona przekazana, a przyczyna takiej sytuacji leży po stronie nadawcy (np. nadawca nieobecny, nieprzygotowana paczka lub niezbędna dokumentacja do nadania).Procedura reklamacyjna – w przypadku reklamacji usługi Przewoźnika, zgłoszenie należy kierować zgodnie z zasadami opisanymi w Dziale Reklamacje (https://www.sendit.pl/artykul/jak-zlozyc-reklamacje-i-sprawdzic-jej-status ).


Towary zakazanelista towarów wyłączonych z transportu.


Poczta Polska – Pocztex Ekspres24

Poczta Polska działająca jak firma kurierska? Dzięki usłudze Ekspres24 to możliwe. Ceny przesyłki kurierskiej są niezwykle atrakcyjne, a ich jakość usług bardzo wysoka. Nadawca zamawia kuriera bez wychodzenia z biura, a Poczta Polska Ekspres24 działa bez zarzutu, o czym miało okazję przekonać się już wielu klientów.

Zamów Pocztex Ekspres24 bez wychodzenia z biura

Jak działa usługa Poczta Polska Ekspres24? Wbrew swojej nazwie są to zdecydowanie przesyłki kurierskie, a nie usługi pocztowe. Paczka jest odbierana przez kuriera bezpośrednio od nadawcy i dostarczana prosto pod wskazany adres odbiorcy. Pocztex Ekspres24 przyjmuje przesyłki kurierskie w postaci paczek o minimalnych wymiarach 10 cm x 16 cm x 1 cm oraz wszystkie przesyłki uważane za standardowe w myśl regulaminu Poczty Polskiej. Kurier musi mieć możliwość ich swobodnego przewiezienia i dostarczenia. Cennik usług kurierskich Pocztex Ekspres24 jest bardzo atrakcyjny w porównaniu do konkurencji. Maksymalny czas doręczenia przesyłki do dowolnego miejsca w Polsce wynosi 2 dni robocze.

Ekspres 24 – najkorzystniejszy cennik!

Kurier Pocztex Ekspres24 może być jeszcze tańszy, podobnie jak usługi innych firm kurierskich. Właśnie dlatego stworzyliśmy platformę wysyłkową Sendit. Pozawala ona na porównanie wielu ofert i nadawanie paczek kurierem, również Pocztex Ekspres24 – Poczta Polska jest jednym z naszych partnerów. Cena przesyłki jest odwrotnie proporcjonalna do liczby zamówień. Oferujemy także dodatkowe korzyści dla klientów.