Cennik dla klientów indywidualnych

Wszystkie cenniki mają charakter orientacyjny. Dokładną wycenę Twojej przesyłki poznasz po zalogowaniu. Jesteś klientem biznesowym? Zarejestruj się i poznaj cennik specjalnie dla Twojej firmy.

Załóż darmowe konto
Nadajesz przesyłkę międzynarodową? Potrzebujesz wysłać towar na palecie? Zaloguj się i sprawdź koszty.

Poczta Polska Pocztex Kurier - cennik paczek

Niniejszy cennik ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Dokładną wycenę Twojej przesyłki poznasz po zalogowaniu.

Poczta Polska Pocztex Kurier - informacje podstawowe

UwagaSkładając zlecenie możesz zaplanować termin odbioru.
Kluczowe elementy oferty
 • Dostarczenie w 1-2 dni robocze
 • Pełen tracking
 • Doręczenie pod wskazany adres, do punktu lub automatu paczkowego.
Opcjonalne usługi dodatkowe
 • Przesyłka pobraniowa do 20000 zł
 • Ubezpieczenie do 50000 zł
 • Powiadomienia SMS i e-mail
Podjęcie przesyłki
Odbiór przesyłek przez kuriera w dni robocze w godzinach 09:00-15:00
Ograniczenia
 • Maksymalna waga paczki: 30 kg
 • Maksymalna długość paczki: 120 cm
 • Minimalne wymiary paczki: 10 x 16 x 1 cm
 • Konieczne jest wydrukowanie listu przewozowego
Nadaj z Apaczką przesyłkę Poczta Polska Pocztex Kurier

Prowadzisz działalność gospodarczą?

Ten cennik został przygotowany dla klientów indywidualnych. Poznaj specjalną ofertę dla biznesu.

Pocztex Kurier – wymiary paczki

Przesyłki zawierające wyłącznie elementy o wadze do 30 kg. Dostępne gabaryty:
S – max. 9x40x65 cm do 20 kg
M – max. 20x40x65 do 20 kg
L – max. 42x40x65 cm do 20 kg
XL – max. 60x60x70 cm do 20 kg (brak możliwości doręczenia do automatu)
2XL – W+S+D<=250 cm do 30 kg (doręczenie tylko pod wskazany adres).Maksymalne wymiary przesyłki standardowej w serwisie Pocztex Kurier wynoszą (długość+szerokość+wysokość) <=250, przy czym największy wymiar (długość) nie może przekroczyć 120 cm.Nadanie przesyłki u kuriera w dniu roboczym  do godziny 15:00 lub 17:00 w miastach wojewódzkich i doręczenie następnego dnia roboczego po dniu nadania (D+1)* z wyjątkiem przesyłek w formacie 2XL oraz przesyłek niestandardowych, dla których doręczenie nastąpi w drugim dniu roboczym (D+2)*. Termin odbioru paczki jest planowany. Nadawane i doręczane w systemie door to door oraz door to point. Maksymalna dopuszczalna długość paczki wynosi 120 cm, a dopuszczalna suma wymiarów (wysokość + długość + szerokość) 250 cm. Minimalne wymiary paczki to 10 cm x 16 cm x 1 cm. Maksymalna waga przesyłek nadanych w kopercie lub foliopaku to 5 kg.  Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 50 000 zł za dodatkową opłatą.
UwagaUsługi świadczone przez Przewoźnika Pocztę Polską dostępne są dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niebędącymi osobami prawnymi, a którym przepis szczególny przyznaje zdolność prawną. Przewoźnik Poczta Polska w zakresie współpracy z Operatorem nie świadczy usług na rzecz osób fizycznych działających jako konsumenci.

 

Pocztex Kurier – usługi dodatkowe

Ubezpieczenie – Możliwe jest wykupienie ubezpieczenia do kwoty 250 000 zł za dodatkową opłatą.
Pobranie (COD) – pobranie od odbiorcy ustalonej przez nadawcę kwoty.

 • Maksymalna kwota pobrania wynosi 20 000 zł.
 • Kwotę pobrania przelewamy na rachunek klienta średnio w ciągu 2-4 dni roboczych od momentu doręczenia przesyłki do odbiorcy.
Elementy niestandardowe – przesyłki, które z powodu nietypowego kształtu lub opakowania są trudniejsze w przewozie i sortowaniu, i z tego tytułu naliczana jest za nie opłata dodatkowa. Do elementów niestandardowych są zaliczane przedmioty:

 • paczki opakowane w zewnętrzne kontenery wysyłkowe wykonane z metalu lub drewna;
 • o kształcie innym niż prostopadłościan;
 • o nieregularnym kształcie uniemożliwiającym stabilne ułożenie na płaskiej powierzchni;
 • o kształcie cylindrycznym, takie jak: beczki, bębny, wiadra, które nie są całkowicie zamknięte w opakowaniu zewnętrznym z tektury falistej;
 • o kształcie okrągłym, owalnym, nieregularnych kształtach, z wystającymi elementami;
 • o lepkiej powierzchni, uniemożliwiającą swobodne zsuwanie się, np. folie, gumy;
 • których zawartość stanowią luźne, ciężkie elementy lub płyny (w tym chemikalia);
 • zawierające ostre lub wystające elementy;
 • o przesuniętym środku ciężkości lub łatwo się przewracają;
 • które nie mogą być sortowane za pomocą sortera mechanicznego ze względu na rozmiar, nieregularny kształt lub delikatną zawartość;
 • opony, które nie są zapakowane zgodnie z instrukcją pakowania opon Poczta Polska;
 • paczki oklejone nalepkami lub taśmami z informacją “Ostrożnie”;
 • których zgodnie z etykietą kierunkową (“Góra-dół”), najdłuższy bok nie jest podstawą paczki;
 • paczki owinięte folią stretch;
 • paczki składające się z dwóch odrębnych części połączonych w jedną całość np. za pomocą folii stretch, taśmy;
 • paczki, których suma wymiarów (długość + szerokość + wysokość) jest większa niż 250 cm, ale nie więcej niż 300 cm, przy czym największy wymiar (długość) nie może przekroczyć 150 cm, a dla rulonu 20 cm x 150 cm.

UwagaPrzewoźnik może także naliczyć dodatkową opłatę za obsługę dla każdej paczki, która w jego ocenie będzie wymagała specjalnej obsługi.

Powiadomienie e-mail/SMS – wysłanie automatycznej wiadomości na adres e-mail lub telefon komórkowy nadawcy i odbiorcy. Powiadomienie będzie informować o najważniejszych etapach przesyłki. Każda wiadomość zawiera pełne informacje potrzebne do podjęcia stosownych działań. Przykładowo, wybór powiadomienia e-mail dla odbiorcy o wydaniu kurierowi przesyłki spowoduje wysłanie do niego wiadomości m.in. z: numerem listu przewozowego, informacją o nadawcy i datą planowanego doręczenia paczki. Istnieje możliwość wyboru: formy (e-mail, SMS), adresata powiadomienia (nadawca, odbiorca) i zdarzeń (wydanie kurierowi przesyłki w celu doręczenia do adresata, dotarcie przesyłki do docelowego terminalu – w przypadku odbioru osobistego, odmowa przyjęcia przez odbiorcę, awizowanie przesyłki). Usługa powiadomień SMS dostępna jest tylko w przypadku transportu krajowego.
Nadanie przesyłki niezgodnej ze zleceniem – w przypadku przekazania kurierowi przesyłki niezgodnej ze złożonym zleceniem naliczona zostanie opłata zgodnie z regulaminem i cennikiem Przewoźnika realizującego zlecenie.
Zwrot przesyłki niedoręczalnej – zwrot do nadawcy przesyłki, której doręczenie było niemożliwe z przyczyn niezależnych od przewoźnika, np. z powodu odmowy przyjęcia lub uiszczenia kwoty pobrania, błędnego lub nieistniejącego adresu podanego w liście przewozowym. Opłata pobierana jest również w przypadku gdy Nadawca zrezygnuje z odbioru paczki zwrotnej.
Przeadresowanie – dyspozycja zmiany adresu doręczenia.


Pusty podjazd – opłata dodatkowa naliczana gdy kurier zgodnie ze zleceniem, został zamówiony po odbiór paczki, jednak finalnie nie została mu ona przekazana, a przyczyna takiej sytuacji leży po stronie nadawcy (np. nadawca nieobecny, nieprzygotowana paczka lub niezbędna dokumentacja do nadania).Procedura reklamacyjna – w przypadku reklamacji usługi Przewoźnika, zgłoszenie należy kierować zgodnie z zasadami opisanymi w Dziale Reklamacje (https://www.sendit.pl/artykul/jak-zlozyc-reklamacje-i-sprawdzic-jej-status ).


Towary zakazanelista towarów wyłączonych z transportu.


Zalety korzystania z kuriera Pocztex

Poczta Polska świadczy usługę Pocztex Kurier. Ceny przesyłki kurierskiej są niezwykle atrakcyjne, a jakość usług bardzo wysoka. Nadawca zamawia kuriera bez wychodzenia z biura czy domu.

Zamów Pocztex Kurier bez wychodzenia z biura

Jak działa usługa Pocztex Kurier? Wbrew swojej nazwie są to zdecydowanie przesyłki kurierskie, a nie usługi pocztowe. Paczka jest odbierana przez kuriera bezpośrednio od nadawcy i dostarczana prosto pod wskazany adres odbiorcy, do punktu lub automatu. Pocztex przyjmuje przesyłki kurierskie w postaci paczek o minimalnych wymiarach 10 cm x 16 cm x 1 cm, wszystkie przesyłki uważane za standardowe oraz niestandardowe w myśl regulaminu Poczty Polskiej. Kurier musi mieć możliwość ich swobodnego przewiezienia i dostarczenia. Cennik usług kurierskich Pocztex Kurier jest bardzo atrakcyjny w porównaniu do konkurencji.

Pocztex Kurier– najkorzystniejszy cennik!

Pocztex Kurier może być jeszcze tańszy, podobnie jak usługi innych firm kurierskich. Właśnie dlatego stworzyliśmy platformę wysyłkową Sendit. Pozwala ona na porównanie wielu ofert i nadawanie paczek kurierem, również Pocztex. Poczta Polska jest jednym z naszych partnerów. Cena przesyłki jest odwrotnie proporcjonalna do liczby zamówień. Oferujemy także dodatkowe korzyści dla klientów.